Loading

Ubytovanie v Klokočove - Zemplínskej Šírave

(0 objektov + 33 objektov v okolí 25 km)

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 1,...
Štýlová chata len 20 m od vody

Chata Alexandra

Kamenec - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 1,...
Bungalov s krásnou terasou, blízko pláže

Drevené chatky na Šírave

Kaluža - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 1,3 km vzdušne), v rekreač...
Odpočinok pri vode za dobré peniaze

Chata Tina

Kamenec - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 1,4 km vzdušne), v rekrea...
Útulná chata na Zemplínskej Šírave.

Chata na Šírave

Kaluža - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 1,4...
Jedinečný pokoj v blízkosti pláže!

Chata Marcela

Kaluža - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 1,7...
Posledné voľné termíny k dispozícii.

Chata Eva

Kaluža - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 1,8 km vzdušne), v rekreač...
Lacné ubytovanie pri kúpalisku!

Chatová osada Pri bazéne

Kaluža - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 1,8 km vzdušne), v rekreač...
Chatky na Zemplínskej Šírave!

Chata Valéria a rekreačné ubytovanie

Kaluža - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 2,1...
Pekné ubytovanie už od 10 Eur/osoba/noc

Hotel Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT

Kaluža - Zemplínska Šírava (Klokočov - Zemplínska Šírava 2,1 km vzdušne), v rekreač...
Luxusné ubytovanie priamo v areáli
1 - 33 / 33

Klokočov - Zemplínska Šírava

Klokočov - Zemplínska Šírava 1

Na Slovensku máme viacero dedín, ktoré majú rovnaké názvy. Možno poznáte Klokočov v horách, v blízkosti známeho pútnického miesta v Turzovke. Tento Klokočov, ktorý Vám predstavíme na najbližších riadkoch budete musieť hľadať na celkom inom konci Slovenska, na jeho samom východe.

Táto malá rekreačná obec sa nachádza priamo na brehu Zemplínskej Šíravy. Prvá písomná zmienka o dedinke pochádza z roku 1358. Klokočov na západnom Slovensku je v tesnej blízkosti známeho pútnického miesta, no ten na východe jedným takýmto miestom dokonca je. Ide o jedno z najvýznamnejších pútnických miest grekokatolíkov, ktorí pravidelne navštevujú chrám Zosnutia presvätej Bohoridičky. Jeho unikátom je obraz Panny Márie, ktorý v roku 1670 ronil slzy.

Klokočov - Zemplínska Šírava 2

Dedinka Klokočov je však navštevovaná hlavne pre čosi iné. Kam sa vydáte, keď je počas leta neznesiteľná horúčava? Predsa kamsi k vode. A tej je pri Klokočove požehnane. Samotná obec leží na severnom brehu Zemplínskej Šíravy, ktorá je právom označovaná za more východného Slovenska. Pre lepšiu orientáciu len pripomenieme, že najbližším veľkým mestom sú Michalovce.

Zemplínska Šírava je hlavnou atrakciou celej oblasti. Na jej brehu nájdete mnoho rekreačných zariadení a budete si pripadať ako kdesi pri mori. Vodná nádrž poskytuje možnosti trávenia voľného času pre každého milovníka vodných športov. Môžete si v nej zaplávať no skúsiť aj niečo netradičnejšie. Čo takto požičať si vodný bicykel? Alebo preferujete ešte niečo akčnejšie? Nech sa páči, skúste to na vodnom skútri, jachte či windsurfe. Na Zemplínskej Šírave si na svoje príde každý a keď toho už budete mať dosť, strávite čas opaľovaním.

Je pre Vás na Zemplínskej Šírave priveľa ľudí? Riešenie je jednoduché, priamo z Klokočova sa za pár minút dostanete k Vinianskemu jazeruKlokočov - Zemplínska Šírava 3ktoré je obklopené lesom a zaručene je aj pokojnejšie. A môžete tu robiť všetko to, čo aj na Zemplínskej Šírave.

Okolie praje aj nenáročnej turistike, Vihorlatské vrchy sú obľúbeným cieľom mnohých turistov. Najväčším lákadlom je určite prechádzka k jazeru Morské oko. Dobrým tipom na výlet je spojiť aktívny pohyb s poznávaním našej minulosti. Okolie dedinky Klokočov je na to ako stvorené. V tesnej blízkosti je zrúcanina Vinianskeho hradu, o čosi ďalej zas Brekovského hradu. A za spoznávaním života Zemplínčanov sa môžete vydať do Michaloviec, kde sa nachádza Zemplínske múzeum.

A ak by Vám bolo nebodaj kúpania primálo, tak Klokočov toho ponúka ešte oveľa viac. V okruhu niekoľkých kilometrov nájdete kúpaliská Kaluži, Michalovciach či Sobrancoch. Nemusíte zúfať ani v tom prípade, keď sa k Zemplínskej Šírave vyberiete v zime. Necelých 10 km od Klokočova leží lyžiarske stredisko Ski Park Chlmec.

Klokočov je obľúbeným rekreačným strediskom hlavne v lete. Na brehu Zemplínskej Šíravy nájdete útulné chatky, z ktorých to bude do vody len pár krokov. V obci sú aj moderné a štýlové penzióny či stále viac obľúbené priváty. Ich najväčšou výhodou sú predovšetkým priaznivé ceny. V Klokočove nájdete to pravé orechové a prežijete tu dovolenku, o akej ste ani len nesnívali.