Loading

Ubytovanie v Klokočove

(3 objekty + 33 objektov v okolí 25 km)

Sudopark

Klokočov, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Vykurované kúpacie sudy!

Chata Zafír

Klokočov, na samote, pri lese / na okraji lesa
Letný relax v prírode a tichu

Drevenička u Fujakov

Klokočov, na samote, pri lese / na okraji lesa
Na okraji lesa v tichom prostredí!

Drevenice Živčáková

Korňa (Klokočov 5,3 km vzdušne), na samote, pri lese / na o...
Krásne chalúpky, tiché prostredie, potok

Vila Mária

Turzovka (Klokočov 8,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Ubytovanie v peknom prostredí

Penzión Skalovka

Staškov (Klokočov 8,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Útulný penzión v horskom prostredí

Chata KORCHÁŇ

Raková (Klokočov 9,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pr...
Štýlová chata s vírivkou a saunou.

Chata Za vodou

Staré Hamry (Klokočov 9,4 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Vírivka, bazén, fínska a infra sauna!

Chata Kysuca

Raková (Klokočov 9,7 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Rodinná chata so saunou a bazénom...

Drevenica na samote

Turzovka (Klokočov 9,9 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
Drevenička na Kysuciach
1 - 36 / 36

Klokočov

Klokočov 1

Ticho, pokoj, relax a hory, toto všetko nájdete len na veľmi málo miestach. Niekedy človek ani nevie, kde hľadať. My sme jedno takéto miesto našli za Vás. Nachádza sa na samom konci Slovenska a jeho meno je Klokočov.

Dedinka Klokočov je na samom severe Slovenska pri hranici s Českou republikou. Je učupený medzi pohoriami JavorníkyMoravsko-Sliezske Beskydy. Klokočov je samostatným len pomerne krátko, od roku 1954. Dovtedy bol súčasťou blízkej obce Turzovka. Tá je v súčasnosti významným pútnickým miestom, ktoré budete môcť taktiež navštíviť.

Beskydy sú pohorím, ktoré možno poznáte zo starých dobrých českých filmov. Odohráva sa v nich mnoho príbehov a ten svoj zažijete práve v Klokočove. Okolité hory prajú predovšetkým nenáročným turistom, ktorí majú radi čerstvý vzduch a nepoškvrnenú prírodu. Priamo v obci Klokočov nájdete jednu zaujímavosť, Klokočovské skálieKlokočov 2Ide o prírodnú rezerváciu so zaujímavými guľovými skalnými útvarmi.

Za turistikou sa môžete vybrať aj na juh, kde sa rozprestierajú Súľovské skaly. Určite by ste si mali dopriať prechádzku miestnymi tiesňavami, ManínskouKostoleckou tiesňavou. Ide o dobré tipy aj pre cykloturistov. Okolie Klokočova skrýva ďalšiu zaujímavosť, Korňanský ropný prameň. Ide o unikátne miesto, kde ropa samovoľne vychádza na zemský povrch bez toho, aby bol navŕtaný nejaký vrt. Geograficky zaujímavým bodom je aj miesto, kde sa stretáva hranica Slovenska, Česka a Poľska, takzvané Trojmedzie. Leží necelých 20 km od Klokočova, preto by ste ho mali určite navštíviť.

V širšom okolí si na svoje prídu aj milovníci histórie. Navštíviť môžu niektorý z množstva hradov. Najbližšie je Súľovský hrad. Ďalšími kamennými strážcami sú Lietavský hrad, Považský hradhrad Strečno. Na pekný výlet sa môžete vybrať aj do Žiliny. Je to jedno z našich najväčších miest a skrýva veľa zaujímavostí. Žilina je príkladom, ako spojiť históriu so súčasnosťou. Nájdete tu zachovalé historické jadro, Mariánske námestie a v jeho tesnej blízkosti veľké a moderné nákupno-zábavné strediská. Klokočov 3Veľmi peknou je aj lesná úvraťová železnicaNovej Bystrici, kde sa povozíte na malom parnom vláčiku. Súčasťou jazdy je aj prehliadka skanzenu.

Pokiaľ by ste si radi zaplávali, najbližšiu plaváreň nájdete v Čadci. Mestské kúpalisko ponúka taktiež Žilina a ak máte radšej termálnu vodu, sú tu Stráňavy alebo malý aquapark TerchovecTerchovej. Voda nemusí byť len v kvapalnom, ale aj v pevnom skupenstve. Presne v tomto stave ju obľubuje každý lyžiar. A v okolí Klokočova budete mať príležitostí na dobrú lyžovačku viac než dosť. Lyžiarske strediská nájdete v Makove, Oščadnici, Skalitom, Hornom Vadičove a to sme ešte nevymenovali stále všetky. Na ich zjazdovkách si na svoje prídu začiatočníci aj pokročilí, takže váhať skutočne nemusíte.

Klokočov ponúka ubytovanie v tichom a príjemnom prostredí okolitých hôr. Rovnako krásne bude aj bývanie, ktoré si tu vyberiete. Dobrou voľbou bude penzión, ak hľadáte len miesto na prespanie, neurobíte chybu ani výberom privátu alebo chaty. Prípadne si môžete vybrať apartmán s kompletným zariadením. Klokočov je jedným z mála miest, kde sa budete určite cítiť ako doma.

Názory a odporúčania

Lenka (mladý pár - návštevník) 10.9.2018
Našli sme v dedine aj 3-4 potraviny :) s dobrým výberom