Loading

Ubytovanie vo Vihorlatských vrchoch

(37 objektov)

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Iva Šírava

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata blízko aquaparku, pláže a prístavu

Penzión** Lucus

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bazén, jacuzzi, biliard

Chata Terezka

Vinné, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Štýlová chata plná zážitkov

Penzión u Račka - Areál Pohody

Brestov (okres Humenné), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Rodinný penzión v prírode pri rybníku!

Chata nad Šíravou u Laca

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Terasa s výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Chaty Eja a Ema

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Útulné chaty pri Zemplínskej Šírave!

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste
Srdce NP Poloniny

Apartmány u Janka

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Apartmánový dom pri Vinianskom jazere

Penzión Hôrka

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Ubytovanie 180 metrov od upravenej pláže
1 - 37 / 37

Vihorlatské vrchy

Vihorlatské vrchy 1

Vihorlatské vrchy na východe našej krajiny patria k destinácií, ktorú vyhľadáva stále viac a viac turistov. Čistý vzduch, jedinečná fauna a flóra prostredia, nádherné prírodné scenérie a mnoho možností na turistiku, rekreáciu a oddych, robí z tohto miesta dokonalý únik pre dovolenkárov.

Región Vihorlat, ktorý zahŕňa Vihorlatské vrchy a ich blízke okolie sa nachádza na najvýchodnejšej časti Slovenskaa tvorí ho územie s rozlohou približne 950 km 2 . Vihorlatské vrchy sú pohorím vytvoreným sopečnou činnosťou a väčšinu tohto územia tvorí Chránená krajinná oblasť Vihorlat. Prostredie regiónu je pomerne členité, najnižší bod predstavuje Zemplínska šírava – 103 m n m. a najvyššie položený bod územia a zároveň najvyšší vrch Vihorlatských vrchov je Vihorlat s nadmorskou výškou 1076 m. Vihorlat je zaradený do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO – Karpatské bukové pralesy.

Vihorlatské vrchy 2

Komplex Vihorlatských vrchov je známy aj svojimi jazerami. Najväčšie a najznámejšie z nich, Morské oko, sa rozkladá na ploche 13,8 ha a leží v rovnako pomenovanej národnej prírodnej rezervácií. Je to tretie najväčšie jazero Slovenskej republiky a v roku 2007 bolo zaradené medzi sedem divov Slovenska. K tomuto jazeru je možné sa dostať asfaltovou cestou alebo využiť jednu z mnohých turistických trás na okolí. Západne od tohto jazera leží aj ďalšie – Male morské oko, ktoré je súčasne prírodnou pamiatkou. Jeho vodná plocha zaberá len 0,33 ha. Pre svoju čistú vodu je aj domovom raka riečneho.

Turisticky atraktívny je aj Sninský kameň, čo je vlastne skalný hrebeň s dvoma plošinami. Je to najkrajšia rozhľadňa v okolí a z jej vrcholu sa Vám naskytne panoramatický pohľad na celý Vihorlat.

Vihorlatské vrchy sú lákadlom pre turistov najmä v lete. Nachádza sa tu aj slovenské more alebo vodná nádrž Zemplínska šírava. Toto viacúčelové vodné dielo vybudované v rokoch 1961-1965 zabezpečuje ochranu pred povodňami a zároveň slúži na pestré rekreačno - športové aktivity. Rekreačných stredísk na Zemplínskej šírave je hneď niekoľko – Biela hora, Hôrka, Medvedia hora, Kaluža, Kamenec, Klokočov a Paľkov.  Všetky strediská ponúkajú možnosti športového vyžitia pre všetky generácie, napr. vodné lyže, skútre, vodné bicykle, surfovanie a jachtárstvo. V rekreačnom prostredí Zemplínskej šíravy, ktorá poskytuje priaznivé podmienky na kúpanie si každý návštevník príde na svoje. Či už si vyberiete možnosť previezť sa vyhliadkovou loďou alebo si požičiate čln a vodnú nádrž preskúmate „na vlastnú pasť“, tento jedinečnú kú