Loading

Ubytovanie vo Vihorlatských vrchoch

(37 objektov)

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Terezka

Vinné, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Štýlová chata plná zážitkov

Chata Eva

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri kúpalisku!

Chata Kvet

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Pekná chata na Zemplínskej Šírave!

Chatová osada Pri bazéne

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chatky na Zemplínskej Šírave!

Chalupa Kusín

Kusín, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Chalupa v pokojnom prostredí

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Štýlová chata len 20 m od vody

Chata na Šírave

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Jedinečný pokoj v blízkosti pláže!
1 - 37 / 37

Vihorlatské vrchy

Vihorlatské vrchy 1

Vihorlatské vrchy na východe našej krajiny patria k destinácií, ktorú vyhľadáva stále viac a viac turistov. Čistý vzduch, jedinečná fauna a flóra prostredia, nádherné prírodné scenérie a mnoho možností na turistiku, rekreáciu a oddych, robí z tohto miesta dokonalý únik pre dovolenkárov.

Región Vihorlat, ktorý zahŕňa Vihorlatské vrchy a ich blízke okolie sa nachádza na najvýchodnejšej časti Slovenskaa tvorí ho územie s rozlohou približne 950 km 2 . Vihorlatské vrchy sú pohorím vytvoreným sopečnou činnosťou a väčšinu tohto územia tvorí Chránená krajinná oblasť Vihorlat. Prostredie regiónu je pomerne členité, najnižší bod predstavuje Zemplínska šírava – 103 m n m. a najvyššie položený bod územia a zároveň najvyšší vrch Vihorlatských vrchov je Vihorlat s nadmorskou výškou 1076 m. Vihorlat je zaradený do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO – Karpatské bukové pralesy.

Vihorlatské vrchy 2

Komplex Vihorlatských vrchov je známy aj svojimi jazerami. Najväčšie a najznámejšie z nich, Morské oko, sa rozkladá na ploche 13,8 ha a leží v rovnako pomenovanej národnej prírodnej rezervácií. Je to tretie najväčšie jazero Slovenskej republiky a v roku 2007 bolo zaradené medzi sedem divov Slovenska. K tomuto jazeru je možné sa dostať asfaltovou cestou alebo využiť jednu z mnohých turistických trás na okolí. Západne od tohto jazera leží aj ďalšie – Male morské oko, ktoré je súčasne prírodnou pamiatkou. Jeho vodná plocha zaberá len 0,33 ha. Pre svoju čistú vodu je aj domovom raka riečneho.

Turisticky atraktívny je aj Sninský kameň, čo je vlastne skalný hrebeň s dvoma plošinami. Je to najkrajšia rozhľadňa v okolí a z jej vrcholu sa Vám naskytne panoramatický pohľad na celý Vihorlat.

Vihorlatské vrchy sú lákadlom pre turistov najmä v lete. Nachádza sa tu aj slovenské more alebo vodná nádrž Zemplínska šírava. Toto viacúčelové vodné dielo vybudované v rokoch 1961-1965 zabezpečuje ochranu pred povodňami a zároveň slúži na pestré rekreačno - športové aktivity. Rekreačných stredísk na Zemplínskej šírave je hneď niekoľko – Biela hora, Hôrka, Medvedia hora, Kaluža, Kamenec, Klokočov a Paľkov.  Všetky strediská ponúkajú možnosti športového vyžitia pre všetky generácie, napr. vodné lyže, skútre, vodné bicykle, surfovanie a jachtárstvo. V rekreačnom prostredí Zemplínskej šíravy, ktorá poskytuje priaznivé podmienky na kúpanie si každý návštevník príde na svoje. Či už si vyberiete možnosť previezť sa vyhliadkovou loďou alebo si požičiate čln a vodnú nádrž preskúmate „na vlastnú pasť“, tento jedinečnú kúsok východu Vás očarí od prvého okamihu. V niektorých zo stredísk sú vybudované aj plavecké či sedacie bazény. O kultúru na šírave je taktiež postarané. Každoročne sa tu uskutočňujú zaujímavé podujatia, najznámejšie z nich sú určite letné festivaly Fun rádio DOHODA alebo Šírava fest.

Vihorlatské vrchy 3

Neďaleko od Zemplínskej šíravy sa nachádza ďalšie jazero pri obci Vinné - Vinianske jazero. Trávnaté pláže a teplá voda sú devízou najmä pre rodiny s deťmi. V zime sa jazero premení na prírodné klzisko, ktoré je s obľubou využívané na rekreačné korčuľovanie. Nad Vinianskym jazerom sa týči ďalšia turistická atrakcia, gotický Viniansky hrad z druhej polovice 13.storočia. Slúžil ako strážny hrad na ceste do Poľska. V súčasnosti je hrad sprístupnený verejnosti, čiastočne aj zrekonštruovaný a okolie hradu je vyčistené od vegetácie.

Región ponúka aj možnosti agroturistiky. V obci Vinné sa nachádza hipocentrum, ktoré je zamerané na poskytovanie služieb pre turistov v oblasti jazdenia. Hipocentrum ponúka jazdenie s doprovodom, samostatne jazdenie aj výučbu jazdenia s inštruktorom.

Vybavenie okolia stravovacími a ubytovacími zariadeniami je samozrejmosťou. Vihorlat ponúka všetky typy ubytovania. Ubytovacie služby sú sústredené najmä v okolí Zemplínskej šíravy a Vinianskeho jazera, ale ubytovanie je samozrejme možno zabezpečiť aj v okolitých mestách. Každému môže región ponúknuť ubytovanie podľa jeho predstáv. Hotely, penzióny a množstvo chatových oblastí, pre menej náročných a pre dobrodružnejšie povahy je tu aj možnosť stanovania v autokempoch.

Vihorlatské vrchy sa prosto oplatí navštíviť a stráviť tu nezabudnuteľnú dovolenku. Vzduch tak čistý, že štípe v pľúcach, západ slnka nad Zemplínskou šíravou, kúzelné prechádzky chránenými lesmi, pri ktorých kdesi v diaľke stále počujete zabudnuté vihorlatské úzkokoľajky. Čaro Vihorlatu si zamilujete aj Vy.

Názory a odporúčania

Juraj Čarný (ubytovateľ) 25.6.2019
Zemplínska šírava, Vinianske jazero, Morské oko, kúpaliská, pláže na Zemplínskej šírave, stredisko Medvedia hora, thermal park v stredisku Kamenec, chutné reštaurácie v okolí.
Oldo Pavelka (sólo hosť - návštevník) 25.6.2019
Vše Ok
Ján Kakuta / Gabriela Kakutová (ubytovateľ) 24.6.2019
Uličská dolina, najvýchodnejší cíp Slovenskej republiky, je kraj bohatý na tradície, kultúru a jedinečné prírodné prostredie. Pri hranici s Poľskom a Ukrajinou, v lone Bukovských vrchov a rozľahlých Polonín, Vás očakáva deväť malebných dedín s pohostinným obyvateľstvom, s očarujúcim svetom rozkvitnutých dolín, strmých strání a hlbokých lesov, svetom pramenistých horských bystrín a skutočných oáz liečivého ticha. Z hľadiska svetelného znečistenia, je územie Národného parku Poloniny najtmavšou oblasťou na Slovensku.
PAVEL ZÁMEČNÍK (skupina - návštevník) 19.6.2019
pekna vodní plocha,prehrada
Tomáš Cerovský (skupina - návštevník) 1.4.2019
Zemplínska šírava
Maria Sekelova (sólo hosť - návštevník) 8.3.2019
Blizko termalpark
Ivana Lichvarova (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.1.2019
nádherné prostredie, okolie chalupy velmi kludné -stvorené na oddych,
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherný kraj a super lidí.
Štefan (skupina - návštevník) 14.5.2018
Prekrásna oblasť s množstvom možností na túry, prechádzky či relax v Thermal parku.
marcela (sólo hosť - návštevník) 9.5.2018
výhodné miesto na podniknutie turistiky (Morské oko), tiež blízkosť mesta Snina
Mária Dvončová (skupina - návštevník) 8.5.2018
páčilo sa nám všetko, lebo je to úplne iný a pre nás veľmi zaujímavý a atraktívny kraj v akom žijeme s iným typom pohorí , architektúry a samotnej kultúry s možnosťou navštívenia Ukrajiny ako ďalšej atrakcie pre nás- západniarov
Pavol, Ivka, Jurko, Kubko (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2017
Sninský región je naozaj bohatý na kultúrne aj prírodné krásy a má jedno z najlepších kúpalísk na Slovensku (ak nerátam auqaparky) a nami navštívené miesta poskytovali veľmi slušné služby, či už to boli Sninské rybníky či kaštieľ v Snine,expozícia baníctva v Zemplínskych Hámroch, výklad k dreveným kostolíkom a to sme ešte pre malé deti nemohli absolvovať túry do najkrajších kútov Polonín.
Martina Křížková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 6.7.2017
Celý kraj je prostě nádhera. Zalesněné kopce a všude čistá příroda.Východní Slovensko se vám vypíše do srdce. Devítičlenná rodina ze západních čech. Děkujeme
Radoslav Kazimer (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.7.2017
Dobre
Vladimír (skupina - návštevník) 26.5.2017
Veľkým sklamaním bolo, že pri túre na kopec Kremenec bol na pomerne veľkej dĺžke zničený turistický chodník lesnými traktormi a nedalo sa po ňom ísť. Brázdy po kolesách dosahovali miestami aj hĺbku menšieho človeka. A to je ťažba dreva v chránenom národnom parku zakázaná. Trochu nepríjemné boli kontroly hraničnou políciou, ale vzhľadom na blízkosť ukrajinskej hranice je to asi žiadúce.
Kristína (skupina - návštevník) 2.5.2017
Navštívte Morské oko a Viniansky hrad.
Cassia (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.4.2017
Krásny región, úžasný relax pri vode.
Peter Boros (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.10.2016
Pekne!
Drahomíra Peňázová (starší pár - návštevník) 23.8.2016
Region je vhodný pro milovníky pěších túr nebo cykloturistiky, služby a atrakce v regionu jsou spíše jednoduché.
Pavel (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Pěkná příroda, hodně památek.
Josef Kovaříček (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Hezké okolí, Vinianské jezero,Morské oko, Thermalpark.
Norbert R (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.7.2016
Velmi Dobre
Ľubica (rodina s malými deťmi - návštevník) 20.7.2016
Region je krasny.Zemplinsa šírava neni čo bývala.Odporučam výlet na morske oko, a tiež sme s detmi zvládli aj Sninský kameň. Taktiež aj v meste Michalovce je co vidiet.
Anka Kuráňová (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.6.2016
Boli sme prvýkrát na Zemlínskej Šírave, ale môžem povedať že je tam naozaj pekne. Hoci sme boli pred hlavnou sezónou, dýchalo to tam očakávaním turistov. V lete tam môže byť naozaj čulý ruch ako v zahraničných letoviskách.
Kamil Štubňa (mladý pár - návštevník) 11.4.2016
Morské oko, Stariná, Kremenec, Nastas, drevené kostolíky, tatarčane pirohy,uličške spady, sninske rybníky
Zdenka Slatinčanová (skupina - návštevník) 28.9.2015
návštevníkom by som odporučila wellness a prechádzky po okolí, Vinné jazero, Morské oko, my sme pre nedostatok času tieto miesta nenavštívili... takisto aj mesto Michalovce ktoré sa za tie roky dosť zmenilo...dakujeme za pobyt a určite sa radi vrátime. :-)
Erik (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.9.2015
Vihorlatské vrchy s dominantnou neaktívnou sopkou Vihorlat, prírodné jazero Morské oko, Sninský Kameň, Viniansky Hrad, Zemplínska Šírava a samotné mesto Michalovce sú miesta, ktoré stoja za návštevu. Odporúčam.
Jarmila Kallová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.8.2015
region krásny, len škoda, že vodu v Šírave nevedia dať do poriadku, ale v najhoršom prípade sú tam aj bazény pre kúpanie a jazero Vinné a samozrejme sprchy v chate.
Monika Kalmárová (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2015
Veľmi krásne prostredie, ideálne na lenošenie a dokonalý relax :-)
Monika Kalmarova (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.8.2015
Urcite hory a krasne Vinianske jazero.