Loading

Ubytovanie v Bukovských vrchoch

(6 objektov)

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste
Srdce NP Poloniny

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Chalupa Gabriela

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelý oddych v lone prírody

Ubytovanie u Evy

Uličské Krivé, v obci / v meste, v centre mesta
Zrubové ubytovanie vhodné aj pre skupiny
1 - 6 / 6

Bukovské vrchy

Bukovské vrchy 1

Bukovské vrchy, ako súčasť Národného parku Poloniny, tvoria hranice s Poľskom a Ukrajinou. Susedia tiež s Laboreckou vrchovinou a Beskydským predhorím. Bukovské vrchy nemajú veľa vysokých končiarov a ich podnebie je pomerne teplé. A práve vďaka podnebiu a rozmanitej faune a flóre sa stali Bukovské vrchy obľúbenou dovolenkovou destináciou Slovenska.

Vrchovina Bukovských vrchov je vybudovaná pieskovcovým flyšom a preto je vhodná na nenáročnú turistiku. Výstupy na vrcholy nebývajú na flyšových pohoriach strmé a fyzicky náročné. Najvyšším kopcom je Kremenec (1208 m.n.m), na poľskej strane je ešte vyšší hrebeň Krzemieniec (1221 m.n.m). Výstup na Kremenec je náročná trasa, ale určite sa oplatí, hlavne kôli výhľadu z hrebeňa. Turistické trasy vedú aj na Rabiu skalu, Bukovec alebo Temný vŕšok. Východiskovým bodom býva dedinka Nová Sedlica. Z cykloturistiky je známa okružná túra okolo vrchov alebo túra pod Sninský kameň. V zimnom období môžete využiť lyžiarske strediskáv Parihuzovciach a v Uliči.

Bukovské vrchy 2

Snina je najvýchodnejšie mesto tohoto regiónu a zároveň centrom, odkiaľ sa vstupuje do Národného parku Poloniny. Mesto vzniklo už na začiatku štrnásteho storočia. V jeho dejinách figuruje mnoho majiteľov sninského panstva, ktoré sídlilo v sninskom kaštieli. Ten patrí dnes medzi pamiatky, ktoré uvidíte v Snine. Ďalšou je kaplnkana miestnom cintoríne, postavená ako dvojpodlažná hrobka. Je tu aj bohatý kultúrny program. Folklórny súbor Vihorlat predstavuje scénu ľudovej folklórnej hudby. Celoslovensky je známa Galéria Miro, kde sa koná tiež medzinárodný festival výtvarnej tvorby.

Napriek  tomu, že práve tento región Slovenska patrí medzi najmenej osídlené, je tu viacero dedín ukrytých v kotlinách. K väčším sa radia Belá nad Cirochou, Jalová, Ulič, Topoľa alebo Zemplínske Hámre. V týchto malých obciach nájdeme skôr cirkevné stavebné pamiatky, ako kamenné i drevené kostoly, alebo vodný mlyn v Belej nad Cirochou. Zemplínske Hámre majú dlhú históriu spracovávania železnej rudy.

Bukovské vrchy 3

V lete môžete v blízkosti Sniny navštíviť vodnú nádrž Starina. Táto priehrada vystavaná na rieke Cirocha ponúka veľa vodných atrakcií. Ako prírodné kúpaliská sa dajú využiť aj Sninské  rybníky. Významnejšie vodné toky v Bukovských vrchoch sú Uličkaa Ublianka, ktoré smerujú na Ukrajinu. Rieky v Bukovských vrchoch vytvorili Ruskú kotlinu, Runínskua Sedliacku kotlinu, ktoré tiež ponúkajú možnosti turistiky. Na horských lúkach rastú vzácne botanické endemity, z fauny tu nájdeme bežné druhy žijúce v lese. V posledných desaťročiach sa tu začalo dariť vzácnemu zubrovi európskemu.

Ubytovanie v okolí Bukovských vrchov nájdete hlavne v Snine. Tu sú hotely, penzióny, súkromné apartmány, rekreačné strediská aj turistické ubytovne. A tiež chaty v lesných oblastiach  pri lyžiarskych centrách. V meste sú kompletné sociálne služby a množstvo reštaurácií.

Bukovských vrchoch sa stretávajú tri štáty. Práve preto je tu ľudová kultúra tak špecifická a ľudia tolerantní a pohostinní. Túto kultúru budete moct zažiť na jednom z podujatí. Redšie osídlenie oblasti zanechalo prírodu v takmer nedotknutom stave, ako ju môžeme dnes vidin len málo kde. Ak hľadáte pokojnú atmosféru pre Vašu dovolenku, Bukovské vrchy Vám to poskytnú.