Loading

Ubytovanie na Hornom Zemplíne

(10 objektov)

Chalupa Gabriela

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelý oddych v lone prírody

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Sofia penzión a reštaurácia

Kvakovce - Domaša, rekreačná oblasť Dobrá, v rekreačnej obla...
Moderné ubytovanie v rodinnej atmosfére

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste
Srdce NP Poloniny

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri potoku
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Ubytovanie u Evy

Uličské Krivé, v obci / v meste, v centre mesta
Zrubové ubytovanie vhodné aj pre skupiny

Hotel Alibaba

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Špičkový hotel s wellness v centre mesta

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre mesta!
1 - 10 / 10

Horný Zemplín

Horný Zemplín 1

Viete kde na Slovensku zažijete tú najčernejšiu noc ozdobenú len jasotom hviezd a svetlom mesiaca? A viete kde uvidíte najviac drevených kostolíkov? No predsa v Hornom Zemplíne!

Pohraničný región Horný Zemplín je najvýchodnejšou oblasťou Slovenska, nachádza sa v jeho severovýchodnej časti. Zo severu susedí s Poľskom a z východu s Ukrajinou. Správe prislúcha Prešovskému kraju a spadajú do neho okresy Humenné, Medzilaborce, Snina, Stropkov, Vranov nad Topľou, čiastočne Michalovce.

Oblasť sa pýši neporušenou karpatskou krajinou s pôvodnými pralesmi a vzácnou faunou. Pokochať sa nimi môžete v Chránených prírodných oblastiach VihorlatVýchodné Karpaty aj v najvýchodnejšom slovenskom národnom parku Poloniny. Viaceré oblasti Polonín sú zapísané do Svetového zoznamu prírodného dedičstva UNESCO.

Horný Zemplín 2Azda najzaujímavejšou atrakciou je Park tmavej oblohy Poloniny. Neváhajte navštíviť túto najtmavšiu oblasť na Slovensku, kde sa Vám naskytne najlepší výhľad na Mliečnu dráhu. Nezabudnite si v okolí rezervovať ubytovanie v niektorom z príjemných penziónov – veď komu by sa počas krásnej hviezdnej noci chcelo niekam cestovať.

Zemplín sa môže pochváliť desiatkami zachovalých pravoslávnych a gréckokatolíckych drevených kostolíkov, ktoré majú vysokú umeleckú a historickú hodnotu. Najzaujímavejšie na nich je, že boli postavené výlučne z dreva – bez jediného klinca.

Histórie sa môžete nadýchnuť aj pri návšteve zrúcanín hradov Vinné, Brekov, Čičava a Jasenov. Aby ste mali dostatok času na preskúmanie týchto kultúrnych pamiatok, rezervujte si pobyt v regióne minimálne na víkend. Z ponuky ubytovania si určite vyberiete, či už sa sem vyberiete vo dvojici alebo s rodinou.

V lete nemôžete vynechať návštevu vodnej nádrže Domaša. Kultové rekreačné zariadenie ponúka osvieženie počas horúcich dní, športové aj spoločenské vyžitie, gastronomické služby a rôzne typy ubytovania. Dozaista tu nájdu ten najvhodnejší spôsob trávenia voľného času rodiny s deťmi, partie kamarátov, seniori aj páriky.Horný Zemplín 3

Ak leto radi trávite pri vode, nemiňte na svojich cestách ani biokúpalisko Sninské rybníky, ktoré využíva technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Ubytovať sa tu môžete nielen v kempingu, ale aj v chatách alebo v hoteli. Keď sa vykúpete do sýtosti, príde na rad spoznávanie prírodných krás, ktorých je tu neúrekom. Sninské rybníky sú totiž obľúbeným východiskovým bodom pre nenáročnú turistiku a cykloturistiku na vrch Sninský kameň, odkiaľ turistický chodník pokračuje k najväčšiemu zahradenému sopečnému jazeru na Slovenku - Morskému oku.

Z vodných diel v regióne nemožno opomenúť najväčšiu nádrž na pitnú vodu na Slovensku, vodárenskú nádrž Starina, ktorá pitnou vodou zásobuje celé východné Slovensko.

Pokiaľ ste milovníkom umenia, navštívte Múzeum moderného umenia Andyho WarholaMedzilaborciach. Ak sa v niektorom z miestnych hotelov alebo penziónov ubytujete aspoň na víkend, vychutnajte si nielen krásu Pop Artu, ale aj sakrálnych stavieb. Okrem troch chrámov priamo v meste nevynechajte významné pútnické miesto a najstarší kláštor v okolí - Monastier Zostúpenia Svätého Ducha pri obci Krásny Brod.

Pri návšteve Horného Zemplína sa nepochybne nudiť nebudete. Veď z každého kúta tu cítiť históriu a sviežosť prírody.