Loading

Ubytovanie na Hornom Zemplíne

(10 objektov)

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Chata Valkov

Bžany, v rekreačnej oblasti, pri vode
Výrazná zľava na týždenný pobyt!

Apartmán Lodenica

Kvakovce, v rekreačnej oblasti, pri vode
Moderný apartmán priamo pri vode!

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre mesta!

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Penzión Poľovníček

Stropkov, na okraji obce / mesta
Nezabudnuteľná dovolenka pri Domaši!

Chalupa Gabriela

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelý oddych v lone prírody

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri rieke
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste
Srdce NP Poloniny
1 - 10 / 10

Horný Zemplín

Horný Zemplín 1

Viete kde na Slovensku zažijete tú najčernejšiu noc ozdobenú len jasotom hviezd a svetlom mesiaca? A viete kde uvidíte najviac drevených kostolíkov? No predsa v Hornom Zemplíne!

Pohraničný región Horný Zemplín je najvýchodnejšou oblasťou Slovenska, nachádza sa v jeho severovýchodnej časti. Zo severu susedí s Poľskom a z východu s Ukrajinou. Správe prislúcha Prešovskému kraju a spadajú do neho okresy Humenné, Medzilaborce, Snina, Stropkov, Vranov nad Topľou, čiastočne Michalovce.

Oblasť sa pýši neporušenou karpatskou krajinou s pôvodnými pralesmi a vzácnou faunou. Pokochať sa nimi môžete v Chránených prírodných oblastiach VihorlatVýchodné Karpaty aj v najvýchodnejšom slovenskom národnom parku Poloniny. Viaceré oblasti Polonín sú zapísané do Svetového zoznamu prírodného dedičstva UNESCO.

Horný Zemplín 2Azda najzaujímavejšou atrakciou je Park tmavej oblohy Poloniny. Neváhajte navštíviť túto najtmavšiu oblasť na Slovensku, kde sa Vám naskytne najlepší výhľad na Mliečnu dráhu. Nezabudnite si v okolí rezervovať ubytovanie v niektorom z príjemných penziónov – veď komu by sa počas krásnej hviezdnej noci chcelo niekam cestovať.

Zemplín sa môže pochváliť desiatkami zachovalých pravoslávnych a gréckokatolíckych drevených kostolíkov, ktoré majú vysokú umeleckú a historickú hodnotu. Najzaujímavejšie na nich je, že boli postavené výlučne z dreva – bez jediného klinca.

Histórie sa môžete nadýchnuť aj pri návšteve zrúcanín hradov Vinné, Brekov, Čičava a Jasenov. Aby ste mali dostatok času na preskúmanie týchto kultúrnych pamiatok, rezervujte si pobyt v regióne minimálne na víkend. Z ponuky ubytovania si určite vyberiete, či už sa sem vyberiete vo dvojici alebo s rodinou.

V lete nemôžete vynechať návštevu vodnej nádrže Domaša. Kultové rekreačné zariadenie ponúka osvieženie počas horúcich dní, športové aj spoločenské vyžitie, gastronomické služby a rôzne typy ubytovania. Dozaista tu nájdu ten najvhodnejší spôsob trávenia voľného času rodiny s deťmi, partie kamarátov, seniori aj páriky.Horný Zemplín 3

Ak leto radi trávite pri vode, nemiňte na svojich cestách ani biokúpalisko Sninské rybníky, ktoré využíva technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias. Ubytovať sa tu môžete nielen v kempingu, ale aj v chatách alebo v hoteli. Keď sa vykúpete do sýtosti, príde na rad spoznávanie prírodných krás, ktorých je tu neúrekom. Sninské rybníky sú totiž obľúbeným východiskovým bodom pre nenáročnú turistiku a cykloturistiku na vrch Sninský kameň, odkiaľ turistický chodník pokračuje k najväčšiemu zahradenému sopečnému jazeru na Slovenku - Morskému oku.

Z vodných diel v regióne nemožno opomenúť najväčšiu nádrž na pitnú vodu na Slovensku, vodárenskú nádrž Starina, ktorá pitnou vodou zásobuje celé východné Slovensko.

Pokiaľ ste milovníkom umenia, navštívte Múzeum moderného umenia Andyho WarholaMedzilaborciach. Ak sa v niektorom z miestnych hotelov alebo penziónov ubytujete aspoň na víkend, vychutnajte si nielen krásu Pop Artu, ale aj sakrálnych stavieb. Okrem troch chrámov priamo v meste nevynechajte významné pútnické miesto a najstarší kláštor v okolí - Monastier Zostúpenia Svätého Ducha pri obci Krásny Brod.

Pri návšteve Horného Zemplína sa nepochybne nudiť nebudete. Veď z každého kúta tu cítiť históriu a sviežosť prírody.

Názory a odporúčania

Lubomir Zial (skupina - návštevník) 17.5.2019
V danom.regione som pracoval(JRD Duplin,farma Stpcin ako zootecnik)
Ján Kakuta / Gabriela Kakutová (ubytovateľ) 10.5.2019
Uličská dolina, najvýchodnejší cíp Slovenskej republiky, je kraj bohatý na tradície, kultúru a jedinečné prírodné prostredie. Pri hranici s Poľskom a Ukrajinou, v lone Bukovských vrchov a rozľahlých Polonín, Vás očakáva deväť malebných dedín s pohostinným obyvateľstvom, s očarujúcim svetom rozkvitnutých dolín, strmých strání a hlbokých lesov, svetom pramenistých horských bystrín a skutočných oáz liečivého ticha. Z hľadiska svetelného znečistenia, je územie Národného parku Poloniny najtmavšou oblasťou na Slovensku.
Monika Faixová (ubytovateľ) 24.4.2019
Či sa chcete kúpať, slniť, dýchať čerstvý vzduch, relaxovať alebo ste prišli na Domašu a preferujete windsurfing, jachting, rybolov, cykloturistiku, hubárčenie, jazdu na koni, tento krásny kút východného Slovenska bude stále tým správnym miestom pre Vaše aktivity. Nájdete tu tiché miesta, pokoj, krásnu prírodu. Na svoje si prídu aj nadšenci akcií, zábavy, gastronómie a športu. K príťažlivosti Domaše okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí nemalou mierou prispieva aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou. Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk - Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Kelča a Valkov.
Ivana Lichvarova (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.1.2019
nádherné prostredie, okolie chalupy velmi kludné -stvorené na oddych,
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherný kraj a super lidí.
marcela (sólo hosť - návštevník) 9.5.2018
výhodné miesto na podniknutie turistiky (Morské oko), tiež blízkosť mesta Snina
Mária Dvončová (skupina - návštevník) 8.5.2018
páčilo sa nám všetko, lebo je to úplne iný a pre nás veľmi zaujímavý a atraktívny kraj v akom žijeme s iným typom pohorí , architektúry a samotnej kultúry s možnosťou navštívenia Ukrajiny ako ďalšej atrakcie pre nás- západniarov
Pavol, Ivka, Jurko, Kubko (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2017
Sninský región je naozaj bohatý na kultúrne aj prírodné krásy a má jedno z najlepších kúpalísk na Slovensku (ak nerátam auqaparky) a nami navštívené miesta poskytovali veľmi slušné služby, či už to boli Sninské rybníky či kaštieľ v Snine,expozícia baníctva v Zemplínskych Hámroch, výklad k dreveným kostolíkom a to sme ešte pre malé deti nemohli absolvovať túry do najkrajších kútov Polonín.
Vladimír (skupina - návštevník) 26.5.2017
Veľkým sklamaním bolo, že pri túre na kopec Kremenec bol na pomerne veľkej dĺžke zničený turistický chodník lesnými traktormi a nedalo sa po ňom ísť. Brázdy po kolesách dosahovali miestami aj hĺbku menšieho človeka. A to je ťažba dreva v chránenom národnom parku zakázaná. Trochu nepríjemné boli kontroly hraničnou políciou, ale vzhľadom na blízkosť ukrajinskej hranice je to asi žiadúce.
Drahomíra Peňázová (starší pár - návštevník) 23.8.2016
Region je vhodný pro milovníky pěších túr nebo cykloturistiky, služby a atrakce v regionu jsou spíše jednoduché.
Kamil Štubňa (mladý pár - návštevník) 11.4.2016
Morské oko, Stariná, Kremenec, Nastas, drevené kostolíky, tatarčane pirohy,uličške spady, sninske rybníky
Kocik (skupina - návštevník) 18.8.2015
Krásne prostredie, možnosť kúpania, rybolovu...
Zobraziť viac...