Loading

Ubytovanie v Bžanoch

(0 objektov + 2 objekty v okolí 25 km)

Sofia penzión a reštaurácia

Kvakovce - Domaša, rekreačná oblasť Dobrá (Bžany 8,7 km vzdu...
Moderné ubytovanie v rodinnej atmosfére

Slnečná usadlosť

Okrúhle (Bžany 10,6 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Chata, kde zažijete harmóniu s prírodou!
1 - 2 / 2

Bžany

Bžany 1

Východné Slovensko je mnohými turistami obchádzané. Nie je však na to najmenší dôvod. Aj keď tu nenájdete tie najznámejšie turistické strediská, stojí za Vašu pozornosť. Napríklad taká vodná nádrž Domaša, ku ktorej brehom Vás teraz so sebou vezmeme.

Vitajte v obci Bžany. Ide o neveľkú dedinku, ktorá je ako stvorená pre pokojné strávenie Vašej dovolenky. Pokiaľ ste si užili už dosť rušných a preplnených turistických centier, zavítajte do obce Bžany a pocítite sami na vlastnej koži, čo znamená skutočný oddych a kľud. Bžany majú jednu výhodu navyše, ak by ste predsa len mali toho pokoja už dosť, len pár kilometrov od samotnej obce nájdete známe rekreačné stredisko.

Prvá zmienka o Bžanoch pochádza z roku 1372. Domáci pracovali na panských majetkoch, rúbali drevo, pestovali obilie a pálili uhlie. Išlo o celkom bežnú poddanskú obec, akých sú na Slovensku stovky. Dnes majú Bžany veľmi výhodnú polohu. Nachádzajú sa na severozápadnom okraji vodnej nádrže Veľká Domaša, niekoľko kilometrov južne od mesta Stropkov.

Bžany 2

Práve Veľká Domaša je najväčším bohatstvom obce Bžany. Prináša do regiónu zamestnanosť, prúdia tu davy turistov, no nie vždy v minulosti tomu tak bolo. Jej vznik bol pre mnohých smutný, pretože pri výstavbe vodnej nádrže bolo potrebné čiastočne zatopiť 2 a celkom 6 obcí.

Dnes nájdete na brehu jednej z našich najväčších vodných nádrží známe rekreačné stredisko Domaša Valkov - Bžany. Teplota vody tu v lete dosahuje príjemných 20 stupňov Celzia a je vhodná na vykonávanie všetkých vodných športov. Plávanie, člnkovanie, vodné bicykle či skútreToto všetko a ešte viac zažijete práve v rekreačnom stredisku Domaša Valkov - Bžany. Okrem Domaše sa v lete môžete schladiť aj na niektorom z početných kúpalísk. Tie sa nachádzajú v Humennom, Stropkove či Svidníku. Skrátka v každom väčšom blízkom meste.

V blízkom okolí obce Bžany leží aj niekoľko rančov. Môžete sa do nich vydať s deťmi a pripraviť im zaujímavý výlet. Zajazdia si na koni, naučia sa zachádzať s lasom a pochutia si na mnohých tunajších dobrotách.

Bžany 3

Východné Slovensko je známe veľkým percentom veriacich a mnohými pravoslávnymi kostolmi. Jedným z najkrajších je Kostol sv. Paraskievy v obci Potoky. Za návštevu určite stojí aj Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku. Ďalšie unikátne drevené kostolíky sú v obciach Šemetkovce, Miroľa alebo Ladomirová.

V zime sa môžete vybrať na lyže napríklad do lyžiarskeho strediska Stropkov. Ide o obľúbené prímestské lyžiarske stredisko určené skôr nenáročným lyžiarom. Okrem toho je okolie dedinky Bžany vhodné aj pre milovníkov bežeckého lyžovania.

Obec samotná ponúka hlavne ubytovanie v privátoch na súkromí. Ide o vhodnú voľbu pre tých, ktorí uprednostňujú skôr pokojnú dovolenku. Pokiaľ tu zavítate v lete, chcete sa opáliť a cítiť sa takmer ako pri mori, rekreačné stredisko Domaša Valkov - Bžany poskytuje na prenájom dostatok chát, ale aj ubytovanie v penziónoch pre náročnejších turistov. Stačí si vybrať a zistiť, že aj na východnom Slovensku sa obávať nudy nemusíte. Veď ako sa spieva v piesni skupiny Drišľak: „Domaša Domaša, ty ši pýcha naša“. A to teda naozaj je.