Ubytovanie v Kamenci na Zemplínskej Šírave

(2 objekty + 20 objektov v okolí 25 km)

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode ...
Štýlová chata len 20 m od vody

Chata Marcela

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, v lese (M...
Voľné termíny od jari 2018!

Chata Šírava

Kaluža - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šírava 0,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v chatovej osade (MI 9,8 km vzdušne)
Výhodné ceny, pri Zemplínskej Šírave!

Chatová osada Pri bazéne

Kaluža - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šírava 0,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode (MI 9,3 km vzdušne)
Chatky na Zemplínskej Šírave!
1 - 22 / 22

Kamenec

Kamenec je turisticko-rekreačným strediskom pri brehu Zemplínskej Šíravy medzi obcami KalužaKlokočov. Vzhľadom na jeho polohu si tu prídu na svoje tí, ktorí majú radi vodu, plávanie, vodné športy či rybárčenie. Zemplínska Šírava je rozlohou druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Pri jej budovaní v 60. rokoch minulého storočia, na rozdiel od iných vodných nádrží na Slovensku, neboli vodou zatopené žiadne ľudské obydlia. Okrem vodných športov sa tu môžete nechať odviezť vyhliadkovou jachtou, ktoré vyrážajú od strediska Hôrka neďaleko obce Vinné. Ak uprednostňujete bazény, v blízkom rekreačnom stredisku Kaluža je neplavecký bazén napĺňaný vodou z miestnych studní, ako aj detské bazény s hĺbkou nedosahujúcou pol metra.

Veľkou atrakciou je bezpochyby pre kúpanie a zábavu ako stvorený Thermalpark Šírava. Areál Vodný svet je otvorený od roku 2014. Vnútorné bazény sú otvorené pre návštevníkov z okolia celoročne. Vonkajší areál poskytuje sedací termálny bazén s geotermálnou vodou, oddychový a plavecký bazén. Zaujímavými atrakciami sú dlhá šmýkačka, krátka šmýkačka, divoká rieka, či hojdací záliv. Využiť môžete aj rozľahlé Wellness centrum s parnou, či suchou saunou. Ak sem zavítate, tak nebudete chcieť určite tak skoro odísť.

Okrem kúpania je tu veľa možností na pekné prechádzky. V horskom masíve Senderov - Sv. Ondrej na južnom úpätí Vihorlatského pohoria nad nádržou sa nachádza kostolík, ktorý bol zasvätený sv. Krížu a ležal uprostred lesov obývaných pustovníkmi. Od 14. storočia je opustený. Z miesta, kde kostolík stojí, je pekný pohľad do okolia a na vodnú hladinu priehrady pod Vami.

Na svoje si prídu aj milovníci hradov - pre návštevu sa tu núkajú ruiny Vinianskeho hradu s peknými výhľadmi do okolia. Prvá písomná správa o hrade je už z roku 1335. Hrad ochraňoval cestu smerujúcu do Poľska. Od 17. storočia ho majitelia prestali používať, pretože sa presťahovali do Vinného, kde si postavili pohodlnejší kaštieľ. Kaštieľ vo Vinnom je v súkromných rukách a nie je prístupný verejnosti. Viniansky hrad bol zbúraný na pokyn cisára v rámci likvidovania protihabsburského povstania. Vyvýšené miesto, na ktorom hrad stojí, je vhodné aj pre termické lietanie. Na hrad vedie žltá turistická značka z obce Trnava pri Laborci alebo môžete využiť aj modrú značku z obce Vinné.

Návštevu hradu je dobré spojiť s návštevou ďalšej atrakcie - Vinianske jazero, ku ktorému Vás od hradu dovedie žltá značka. Jazero vzniklo umelo - vytvorením hrádze a privedením vody z Vinianskeho potoka. Keďže jeho hĺbka je priemerne 3 metre a rozlohou nie je veľké, za slnečného počasia sa voda dobre prehreje, čo sa dá využiť na kúpanie, vodné športy, či rybolov.

Môžete sem zavítať aj na bicykli z Medvedej hory, ktorá je pekným a romantickým miestom na malom polostrove, vybiehajúcom do vodnej hladiny. Cyklotúra je výborným riešením ak chcete spoznať okolitý kraj a prírodu z bezprostrednej blízkosti.

Na turistiku sa núkajú aj v okolí najvyššie Vihorlatské vrchy, ktoré sú sopečného pôvodu. Ich najvyšším vrchom je Vihorlat s nadmorskou výškou 1076 m n. m. V hornej časti pokrytej pralesmi je prírodná rezervácia. Na vrchol sa dostanete po neznačenom chodníku od Poľany pod Vihorlatom, kde vedú značené turistické chodníky. Túru je možné začať aj z juhu z Poruby pod Vihorlatom alebo z Remetských Hámrov. Zo severu sú vhodným východiskom Zemplínske Hámre. Turisti by určite nemali vynechať zaujímavé Morské oko, či Sninský kameň, ktorý Vás odmení peknými výhľadmi do okolia. Pár schodov na najvyšší bod prejdete aj po rebríku.

Lokalita Kamenec je lákadlom pre milovníkov vody a kúpania. Ak sem zavítate, nájdete tu široké možnosti oddychu, zábavy, letnej rekreácie, či pešej turistiky v blízkom okolí alebo vo Vihorlatských vrchoch. Sú tu široké možnosti ubytovania, napríklad v apartmánoch, chate, penzióne alebo hoteli. Určite nájdete to, čo Vám bude vyhovovať. Neváhajte a príďte si tunajšie krásy pozrieť na vlastné oči.