Loading

Ubytovanie v Kamenci na Zemplínskej Šírave

(2 objekty + 24 objektov v okolí 25 km)

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Štýlová chata len 20 m od vody

Chata Alexandra

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bungalov s krásnou terasou, blízko pláže

Chata na Šírave

Kaluža - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šírava 0,4...
Pekna chata dobrá poloha

Chata Eva

Kaluža - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šírava 0,5 km vzdušne), v rekreačn...
Lacné ubytovanie pri kúpalisku!

Hotel Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT

Kaluža - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šírava 0,8...
Luxusné ubytovanie priamo v areáli

Chata Thermal

Kaluža - Zemplínska Šírava - Zemplínska Šírava - Thermalpark...
Moderná klimatizovaná chata,TOP lokalita

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šírava 1,0...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Chata nad Šíravou u Laca

Kaluža - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šírava 1,1...
Terasa s výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Europenzión Salaš

Kaluža - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šírava 1,1...
Spokojnosť istá. Deti do 6 rokov zadarmo

Chata Sivá

Medvedia hora - Zemplínska Šírava (Kamenec - Zemplínska Šíra...
Novo zrekonštruovaná chata pre rodiny
1 - 26 / 26

Kamenec

Kamenec 1

Kamenec je turisticko-rekreačným strediskom pri brehu Zemplínskej Šíravy medzi obcami KalužaKlokočov. Vzhľadom na jeho polohu si tu prídu na svoje tí, ktorí majú radi vodu, plávanie, vodné športy či rybárčenie. Zemplínska Šírava je rozlohou druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku. Pri jej budovaní v 60. rokoch minulého storočia, na rozdiel od iných vodných nádrží na Slovensku, neboli vodou zatopené žiadne ľudské obydlia. Okrem vodných športov sa tu môžete nechať odviezť vyhliadkovou jachtou, ktoré vyrážajú od strediska Hôrka neďaleko obce Vinné. Ak uprednostňujete bazény, v blízkom rekreačnom stredisku Kaluža je neplavecký bazén napĺňaný vodou z miestnych studní, ako aj detské bazény s hĺbkou nedosahujúcou pol metra.

Veľkou atrakciou je bezpochyby pre kúpanie a zábavu ako stvorený Thermalpark Šírava. Areál Vodný svet je otvorený od roku 2014. Vnútorné bazény sú otvorené pre návštevníkov z okolia celoročne. Vonkajší areál poskytuje sedací termálny bazén s geotermálnou vodou, oddychový a plavecký bazén. Zaujímavými atrakciami sú dlhá šmýkačka, krátka šmýkačka, divoká rieka, či hojdací záliv. Využiť môžete aj rozľahlé Wellness centrum s parnou, či suchou saunou. Ak sem zavítate, tak nebudete chcieť určite tak skoro odísť.

Okrem kúpania je tu veľa možností na pekné prechádzky. V horskom masíve Senderov - Sv. Ondrej na južnom úpätí Vihorlatského pohoria nad nádržou sa nachádza kostolík, ktorý bol zasvätený sv. Krížu a ležal uprostred lesov obývaných pustovníkmi. Kamenec 2Od 14. storočia je opustený. Z miesta, kde kostolík stojí, je pekný pohľad do okolia a na vodnú hladinu priehrady pod Vami.

Na svoje si prídu aj milovníci hradov - pre návštevu sa tu núkajú ruiny Vinianskeho hradu s peknými výhľadmi do okolia. Prvá písomná správa o hrade je už z roku 1335. Hrad ochraňoval cestu smerujúcu do Poľska. Od 17. storočia ho majitelia prestali používať, pretože sa presťahovali do Vinného, kde si postavili pohodlnejší kaštieľ. Kaštieľ vo Vinnom je v súkromných rukách a nie je prístupný verejnosti. Viniansky hrad bol zbúraný na pokyn cisára v rámci likvidovania protihabsburského povstania. Vyvýšené miesto, na ktorom hrad stojí, je vhodné aj pre termické lietanie. Na hrad vedie žltá turistická značka z obce Trnava pri Laborci alebo môžete využiť aj modrú značku z obce Vinné.

Návštevu hradu je dobré spojiť s návštevou ďalšej atrakcie - Vinianske jazero, ku ktorému Vás od hradu dovedie žltá značka. Jazero vzniklo umelo - vytvorením hrádze a privedením vody z Vinianskeho potoka. Keďže jeho hĺbka je priemerne 3 metre a rozlohou nie je veľké, za slnečného počasia sa voda dobre prehreje, čo sa dá využiť na kúpanie, vodné športy, či rybolov.

Kamenec 3Môžete sem zavítať aj na bicykli z Medvedej hory, ktorá je pekným a romantickým miestom na malom polostrove, vybiehajúcom do vodnej hladiny. Cyklotúra je výborným riešením ak chcete spoznať okolitý kraj a prírodu z bezprostrednej blízkosti.

Na turistiku sa núkajú aj v okolí najvyššie Vihorlatské vrchy, ktoré sú sopečného pôvodu. Ich najvyšším vrchom je Vihorlat s nadmorskou výškou 1076 m n. m. V hornej časti pokrytej pralesmi je prírodná rezervácia. Na vrchol sa dostanete po neznačenom chodníku od Poľany pod Vihorlatom, kde vedú značené turistické chodníky. Túru je možné začať aj z juhu z Poruby pod Vihorlatom alebo z Remetských Hámrov. Zo severu sú vhodným východiskom Zemplínske Hámre. Turisti by určite nemali vynechať zaujímavé Morské oko, či Sninský kameň, ktorý Vás odmení peknými výhľadmi do okolia. Pár schodov na najvyšší bod prejdete aj po rebríku.

Lokalita Kamenec je lákadlom pre milovníkov vody a kúpania. Ak sem zavítate, nájdete tu široké možnosti oddychu, zábavy, letnej rekreácie, či pešej turistiky v blízkom okolí alebo vo Vihorlatských vrchoch. Sú tu široké možnosti ubytovania, napríklad v apartmánoch, chate, penzióne alebo hoteli. Určite nájdete to, čo Vám bude vyhovovať. Neváhajte a príďte si tunajšie krásy pozrieť na vlastné oči.