Loading

Ubytovanie vo Viničkách

(1 objekt + 3 objekty v okolí 25 km)

Apartmán Vínny dom

Viničky, v obci / v meste
Degustácia vína priamo pod ubytovaním!

Ubytovanie Tokaj - Veľká Tŕňa

Veľká Tŕňa (Viničky 8,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Útulné ubytovanie, aj na krátkodobo!

Ubytovanie „Na chalupe“

Veľká Tŕňa (Viničky 8,9 km vzdušne), v obci / v meste, v cen...
Tufové vínne pivnice 300 m od chalupy!

Chata Byšta

Byšta (Viničky 19,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
Chata s krbom v krásnom tichom prostredí
1 - 4 / 4

Viničky

Viničky 1

Lahodné víno, nádherná príroda a zaujímavé pamiatky, to sú Viničky

Približne 30 km od mesta Trebišov, v Košickom kraji, sa nachádza poľnohospodársko - vinohradnícka obec s názvom Viničky. Podobne ako iné obce, aj táto obec si prešla mnohými názvami, kým sa stala Viničkami. V roku 1920 bola známa ako Seleška, od roku 1948 získala súčasný názov Viničky.

História obce je úzko spätá s poľnohospodárstvom a vinohradníctvom. Viničky zažili aj ťažké časy najmä v 17. storočí, keď obec postihla morová epidémia a v 19. storočí zasa prírodná katastrofa - veľká povodeň. Navzdory tomu obec „prežila“ a dnes je veľmi obľúbeným miestom turistov a návštevníkov.

Čo všetko ponúkajú Viničky a celá oblasť Tokaja? Vyberte si

Aj napriek menšej rozlohe a nižšiemu počtu obyvateľov ukrývajú Viničky nejednu historickú či kultúrnu pamiatku. Jednou z nich je rímskokatolícka kaplnka svätého Jozefa, ktorá sa nachádza pri kaštieli rodiny Andrášiovcov. Táto národná kultúrna pamiatka je súčasťou kaštieľa, ktorého história je pomerne bohatá. Jeho majiteľmi boli totiž Andrášiovci, ktorí okrem veľkého majetku oplývali aj politickou mocou. Po druhej svetovej vojne sa kaštieľ na istý čas stal školou, v súčasnosti je súkromným majetkom. 

Keďže ide o kraj vinohradnícky, nemožno nespomenúť známe tufové podzemné pivnice, ktoré boli vykopané v tufovej pôde. V minulosti chránili obyvateľov pred nepriateľskými Turkami, dnes slúžia na skladovanie a dozrievanie vína. Za zmienku určite stojí aj železný most, ktorý vedie cez rieku Bodrog.

Viničky 2

Obec Viničky patrí do vinohradníckej oblasti Tokaj pomenovanej podľa slávneho tokajského vína. Tokajské víno má povesť elixíru večnej mladosti a vychutnávali si ho mnohí panovníci v minulosti. Obdivoval ho aj sám veľký Napoleon či kráľ Ľudovít XIV. Táto oblasť je doslova predurčená pre nádhernú a zákonom chránenú prírodu. Turistom sa tak naskytá pohľad na nejednu národnú prírodnú rezerváciu alebo chránenú lokalitu. Krásu tokajskej oblasti nejde opísať slovami, musíte ju jednoducho zažiť na vlastnej koži.

Zaujímavosťou môže byť pre návštevníka aj pomerne nový športovo - oddychový park, ktorý je dostupný pre každého. Veľmi príjemné miesto pre rodičov s deťmi. Vaše ratolesti sa môžu vyblázniť na preliezkach a Vy si môžete dopriať príjemný oddych na lavičke. Viničky lákajú turistov aj rôznymi kultúrnymi podujatiami, ktoré organizuje spevácka folklórna skupina Tokajský strapec. Všetci milovníci folklóru a tradícií našich predkov si tak prídu na svoje.

Veľmi dobrým tipom na výlet je určite plavba loďou po Bodrogu. Za necelú hodinku sa dostanete na územie Maďarska, do mesta Sárospatak, ktoré je veľmi bohaté na historické pamiatky a známe svojim termálnym kúpaliskom. Na spiatočnej ceste do Viničiek by ste sa mali rozhodne zastaviť na ochutnávke vín v tejto vinárskej oblasti alebo si spraviť výlet k niektorej z okolitých zrúcanín hradov. Medzi tie najobľúbenejšie patrí Kamenský hrad, Hrad Parič alebo sa môžete pokochať krásou Hradného kaštieľa F. Rákocziho II. a Kaštieľa v Trebišove. Ak zatúžite po osviežujúcom kúpaní, môžete si „odskočiť“ do Trebišova a zaplávať si v Areáli vodných športov a zájsť k neďalekému Termálnemu kúpalisku Byšta.

Viničky 3

V zimnom období ponúka región možnosti pre všetkých lyžiarov a nadšencov zimných športov. Svoje lyžiarske umenie môžete prísť predviesť do lyžiarskeho strediska Skipark Chlmec, ku ktorému sa veľmi ľahko dostanete aj autom vďaka udržiavanej ceste. Stredisko ponúka záujemcom o lyžovanie kompletný lyžiarsky servis, požičovňu športovej výbavy a rovnako aj nočné lyžovanie.

Potrebujete ubytovanie vo Viničkách?

Obec Viničky je vďaka svojej polohe, viniciam, zaujímavostiam a pamiatkam veľkým lákadlom pre turistov - páry, rodiny, ale aj pre školy či detské tábory. Z toho dôvodu ponúka okrem klasického typu ubytovania, ako sú chaty, priváty či penzióny aj turistické ubytovne pre viacero osôb, ideálne pre väčšie skupiny ľudí, napr. pre školy v prírode alebo letné tábory. Ubytovať sa môžete priamo v obci alebo v okresnom meste Trebišov, jeho hoteloch a penziónoch, možností je naozaj veľa.

Dobré víno, zaujímavé pamiatky a nádherná príroda - to sú Viničky a celá tokajská oblasť. Každý návštevník si tu môže nájsť pre seba to pravé „orechové“. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto regiónu, nezabudnite ochutnať pravé tokajské víno, prejsť sa krásnou prírodou, navštíviť kaštieľ alebo sa vydať loďou k našim južným susedom. 

Názory a odporúčania

Silvia M. (mladý pár - návštevník) 2.10.2019
obec večer bez osvetlenia, čo je škoda
Zdenka Votavová (skupina - návštevník) 1.10.2019
nebol časový priestor na návštevu obce
Jozef Samaš (starší pár - návštevník) 14.9.2019
Nie je čo hodnotiť
Zuzana Gavulová (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.8.2019
mŕtve rameno Bodrogu-podkovu, vínne pivnice
Julius Jancik (starší pár - návštevník) 27.5.2019
Krasna vinicna obec.