Loading

Ubytovanie v Stropkove

(0 objektov + 3 objekty v okolí 25 km)

Slnečná usadlosť

Okrúhle (Stropkov 6,1 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Chata, kde zažijete harmóniu s prírodou!

Chata Hubert Domaša-Valkov

Bžany (Stropkov 15,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
50% zľava pre deti do 3 rokov!

Chata Valkov

Bžany (Stropkov 15,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Výrazná zľava na týždenný pobyt!
1 - 3 / 3

Stropkov

Stropkov 1

Malé mestečká priťahujú množstvo turistov. Čím? Pokojom, ktorý je skoro porovnateľný ako v dedinách a svojou priateľskou atmosférou, kde skoro každý každého pozná. Na rozdiel od menších dediniek tu však máte všetko čo potrebujete, obchody, múzeá, kultúrne pamiatky. Hľadáte nejaké konkrétne mestečko, kam by ste sa vybrali na výlet? Čo by ste povedali na Stropkov?

Stropkov sa nachádza severovýchodne od Prešova. Mestečko na východe Slovenska s necelými 11 000 obyvateľmi sa po prvýkrát spomína už v roku 1245. Jeho dejiny predtým nie sú veľmi prebádané, v meste bol vykonaný len povrchný archeologický výskum. Od svojich počiatkov sa Stropkov stal jedným z najvýznamnejších hospodárskych centier oblasti. Usporadúvali sa tu jarmoky, vytvárali prvé cechy a šlo o známe remeselnícke mestečko. Najväčšou pýchou mesta je jeho štvorcové námestie, ktoré má pravidelné rozmery 150 x 150 metrov.

Stropkov sa nachádza v príjemnom prostredí okolitých hôr. Stropkov 2Nie sú práve najvyššie, avšak dá sa tu vybrať nejedna pekná túra. Vďaka malému prevýšeniu sa tu bude páčiť aj menej náročným turistom. Rovnako je Stropkov ako stvorený pre cyklistiku a to svoje si tu nájdu aj milovníci horskej cyklistiky. Na tunajších cestách stretnete menší počet áut a nemusíte mať najmenšie obavy z rizika úrazu.

Stropkov je síce maličkým mestečkom, no napriek tomu sa v jeho okolí nachádza vysoký počet krásnych kultúrnych pamiatok. V Stropkove sa odjakživa stretával východ so západom. Dodnes je tu badateľný vplyv Rusínov a ukrajinskej kultúry. Príkladom je aj Múzeum ukrajinskej kultúry v blízkom Svidníku. Kapitolou samou o sebe je množstvo drevených pravoslávnych kostolíkov po celom kraji. Nájdete ich v obciach Potoky, Šemetkovce, Ladomirová, Miroľa, Krajné Čierno, Bodružal, Príkra, Korejovce. A to sme ani zďaleka nespomenuli všetky. Ide o unikátne stavby, ktoré sú aj mimoriadne fotogenické.

Z ostatných tipov na výlet v okolí Stropkova musíme spomenúť Dukliansky priesmyk či historické mesto BardejovStropkov 3Jeho stredoveké námestie je dokonca zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V Bardejove sa oplatí vidieť aj Múzeum ľudovej architektúry či osviežiť sa v miestnych kúpeľoch.

Keď sme už pri tej vode. Stropkov je miestom, kde si užijete aj letnú dovolenku. Kúpaliská nájdete v Bardejove, či v Svidníku. Najobľúbenejšou je však jednoznačne vodná nádrž Veľká Domaša. Okrem zábavy vo vode si užijete aj na rôznych kultúrnych podujatiach, ktoré sa na jej brehu pravidelne konajú. No a nemusíte sa obávať ani zimnej dovolenky. Priamo v meste je lyžiarske stredisko, kde si na svoje prídu všetky skupiny lyžiarov. Ďalšie trate nájdete v lyžiarskych strediskách v Medzilaborciach, Nižnej Polianke či Bardejove. Snehu je tu každoročne dostatok a obavy o biely zázrak nie sú na mieste.

Stropkov je jedným z tých menších mestečiek, no nájdete tu všetko potrebné. Obchody, bary, reštaurácie. A samozrejme aj širokú paletu ubytovacích zariadení. Je tu všetko od hotelov pre tých náročnejších, cez príjemné penziónyapartmány, až po najjednoduchšie chaty. Každý si vyberie ubytovanie presne podľa svojej chuti a požiadaviek. Stačí sa len zbaliť a vyraziť.