Loading

Ubytovanie v Uliči

(4 objekty + 2 objekty v okolí 25 km)

Chalupa Gabriela

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelý oddych v lone prírody

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste
Srdce NP Poloniny

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode
Príjemný penzión s reštauráciou!

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Ubytovanie u Evy

Uličské Krivé (Ulič 3,1 km vzdušne), v obci / v meste, v cen...
Zrubové ubytovanie vhodné aj pre skupiny

Privát Kvetka

Zemplínske Hámre (Ulič 19,3 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!
1 - 6 / 6

Ulič

Ulič 1

Predstavte si ten pokoj a pohodu kdesi na kraji sveta, kde Vás nikto neruší a všetko plynie akosi pomalšie. Že si to ani len nedokážete predstaviť? Potom ste ešte asi nikdy na takomto mieste ani neboli. Neviete, kde to miesto nájsť? Napríklad na samom konci Slovenska, v dedinke Ulič.

Ulič nájdete len 2 km od hranice s Ukrajinou a 16 km od hranice s Poľskom. Leží teda skoro presne v severovýchodnom rohu našej krajiny. Prvýkrát sa obec spomína v roku 1451. Domáci sa zaoberali predovšetkým chovom oviec a následným predajom ich vlny. Podmienky na to boli viac než dobré, hlboké lesy a množstvo pasienkov boli pre to ako stvorené. Dnes sa toho na prvý pohľad až tak veľa nezmenilo, no je to len a len dobre. Aspoň dodnes môžeme vidieť, ako žili naši predkovia kedysi a že ľudia si vedia ctiť tradície dodnes.

Ulič sa nachádza v mimoriadne vzácnom prírodnom prostredí. Ulič 2V jeho okolí je Národný park Poloniny, ktorý patrí medzi tie vôbec najkrajšie u nás. Veľkou výhodou Polonín je skutočnosť, že nie sú tak masovo navštevované ako iné národné parky. Na niektorých miestach môžeme dodnes nájsť pôvodné bukové pralesy a prechádzka miestnymi lesmi je potešením tela aj ducha. Určite by ste sa mali vydať na vrch Kremenec. Je to hraničný vrchol. Nachádza sa tu bod, v ktorom sa zbiehajú hranice troch štátov. Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Jednou nohou tak budete môcť stáť až v troch krajinách. A navyše je z jeho vrcholu veľmi pekný výhľad. Ďalšími prírodnými zaujímavosťami sú jazerá Morské okoMalé morské oko. Krásne prostredie je aj v okolí vodnej nádrže Starina, ktorá zásobuje pitnou vodou veľkú časť okolia Uliča.

Vďaka umiestneniu Uliča skoro na okraji Slovenska, bol vývoj tejto obce do istej miery izolovaný. Najbližším mestom je Snina, ktorá tiež nepatrí medzi tie najväčšie mestá. V dedinke je dodnes zrejmý vplyv pravoslávnej cirkvi. Nájdete tu rovnako ako aj v okolí mnoho drevených kostolíkov, ktoré svojou architektúrou dokážu zaujať hneď na prvý pohľad. Tie najkrajšie sú v Miroli či Potokoch.

Aj keď by sa to možno na prvý pohľad nezdá, Ulič môže byť dokonalým miestom pre letnú dovolenku. Zemplínska Šírava je od neho vzdialená len približne pol hodinky jazdy. Ulič 3Nemusíme pripomínať, že ide o jedno z našich najobľúbenejších rekreačných stredísk v letných mesiacoch. Pokiaľ hľadáte práve spomínaný pokoj a Šírava je pre Vás príliš rušná, môžete sa vybrať na menej známe, no pokojnejšie Vinianske jazero. No a kúpaliská nájdete napríklad v neďalekej Kaluži, prípadne v Sobrancoch.

Ani v zime neprídete naprázdno. Lyžiarske strediská nájdete v Parihuzovciach či v Chlmci. Ide o lyžiarske strediská pre menej náročných návštevníkov. Ideálne sú v prípade, že chcete naučiť deti lyžovať a neminúť pri tom veľa peňazí. Spojíte tak príjemné s užitočným.

Aj keď je Ulič pomerne menšia obec s niečo menej ako 1 000 obyvateľmi, nič to nemení na fakte, že si v ňom nájde vhodné ubytovanie naozaj každý. Nájdu sa tu kvalitnejšie vybavené priváty na súkromí, rovnako ako aj útulné chaty. V nich si užijete buď romantický víkend vo dvojici, prípadne dovolenku s celou partiou kamarátov. Ulič je skvelým miestom pre tých, ktorí chcú pokojnú a zaujímavú dovolenku na mieste, kde by sa za normálnych okolností asi nedostali. Ulič však za Vašu pozornosť jednoznačne stojí.