Loading

Ubytovanie v Michalovciach

(1 objekt + 29 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Malorka

Michalovce, v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie v meste!

Penzión DOLINA

Hôrka - Zemplínska Šírava (Michalovce 6,2 km vzdušne), v rek...
S výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Chata Zemplínska šírava

Vinné (Michalovce 6,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Blízko vody, super cena, pokojné okolie.

Penzión Hôrka

Hôrka - Zemplínska Šírava (Michalovce 6,5 km vzdušne), v rek...
Ubytovanie 180 metrov od upravenej pláže

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava (Michalovce 6,7 km vzdušne), v rek...
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Terezka

Vinné (Michalovce 6,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v c...
Štýlová chata plná zážitkov

Chata Iva Šírava

Vinné (Michalovce 7,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata blízko aquaparku, pláže a prístavu

Chata Zelená - Zemplínska Šírava

Medvedia hora - Zemplínska Šírava (Michalovce 7,7 km vzdušne...
Nová chata- na okraji lesa, tiché okolie

Chata Sivá

Medvedia hora - Zemplínska Šírava (Michalovce 7,8 km vzdušne...
Novo zrekonštruovaná chata pre rodiny

Europenzión Salaš

Kaluža - Zemplínska Šírava (Michalovce 7,8 km vzdušne), v re...
Spokojnosť istá. Deti do 6 rokov zadarmo
1 - 30 / 30

Michalovce

Michalovce 1

Zemplín je synonymom slova oddych a ak sa tam rozhodnete zavítať, dovoľte Michalovciam, aby sa na chvíľu stali Vašim domovom. Neveľké východoslovenské mestečko dýcha na každom kroku pokojnou a priateľskou atmosférou, ktorá Vám dovolí zabudnúť na veľkomestský ruch. Ak by Vám ten ruch predsa len trochu chýbal, môžete zabehnúť do multipodlažného obchodného domu alebo sa prejsť po modernom námestí.

Východstred Slovenska akoby sama história posiala, a tak aj v Michalovciach môžete nájsť historické pamiatky, ktorýmkoľvek smerom sa vyberiete. Ešte pred vojnou totiž ulicami, ktorými sa teraz prechádzate Vy, kráčali grófi, ktorý tu po sebe zanechali svoje pozemky a kaštiele. K najvýznamnejším z nich patrí napríklad barokovo-klasicistický kaštieľ grófa Sztáraya, kde dnes sídli Zemplínske múzeum. Ak by Vás domáci posielali na Hrádok, nedajte sa zmýliť - je to len kopec, na ktorého vrchole na Vás čaká gotická Kaplnka sv. Antona Paduánskeho. Aj jej výstavbu má na svedomí gróf Sztáray. Ako je teda možné, že ide o gotickú stavbu? Povráva sa, že kaplnka bola postavená ako voľná replika Kaplnky sv. Michala v Košiciach. Na hrádku tiež funguje hvezdáreň, kde sa konajú rôzne akcie a posedenia.

Ani priamo v meste nemôžete minúť stavby s pôsobivou históriou. Jedným z architektonických skvostov je dnešné regionálne kultúrne stredisko, nezameniteľná rozsiahla biela budova, ktorá bola pôvodne postavená ako bankový palác. Bližšiu predstavu o tom, ako vyzerali Michalovce kedysi, získate pri pohľade na Chrám Narodenia Panny Márie, ktorý v 14. storočí postavili vo vtedajšom centre mesta. Pokiaľ ste prišli za zábavou, v lete sa na námestí konajú rôzne akcie Michalovce 2od vystúpení známych kapiel až po módne prehliadky.

Ak Vás láka tradičné letné ničnerobenie, je čas vyraziť na Zemplínsku Šíravu. Na priehrade je niekoľko lokalít určených pre turistov s vybudovanými bazénmi a stánkami s občerstvením. Väčšina z nich ponúka možnosť ubytovania v kempoch či chatkách, pričom niektoré chaty sú určené i pre veľké skupiny. Samozrejme, k dispozícii tu sú aj hotely. Ak Vás láka voda, ale nie kúpanie, na Šírave si môžete užiť rybačku (chyť a pusť), prípadne si začlnkovať.

Ak sa vyberiete od Michaloviec trošku iným smerom, dostanete sa na Vinianske jazero. Tam nájdete množstvo penziónov a chatiek priamo pri jazere. Kúpanie tu môžete striedat s opekačkami a prechádzkami prírodou.

Čo sa týka ubytovania v meste, môžete si vybrať zo štvorhviezdičkových hotelov penziónov, samozrejme s možnosťou stravovania. Ich cena je pritom prijateľná a nachádzajú sa blízko mesta, kde vždy môžete natrafiť na dobrú spoločnosť. Nájsť v Michalovciach ubytovanie lacnejšej kategórie aj bez rezervácie nie je problém a aj vďaka tomu si môžete jednoducho vyložiť batoh na plece a ísť. Apartmánov a privátov je tu dosť. Priateľské prostredie Zemplínu si rozhodne užijete!

Názory a odporúčania

Roland Rybar (skupina - návštevník) 31.7.2019
Skvela