Loading

Ubytovanie v Humennom

(3 objekty + 30 objektov v okolí 25 km)

Hotel Alibaba

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Špičkový hotel s wellness v centre mesta

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre mesta!

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri potoku
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!

Penzión u Račka - Areál Pohody

Brestov (okres Humenné) (Humenné 5,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Rodinný penzión v prírode pri rybníku!

Apartmány u Janka

Vinné (Humenné 13,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Apartmánový dom pri Vinianskom jazere

Penzión** Lucus

Vinné (Humenné 14,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Bazén, jacuzzi, biliard

Chata pri Vinianskom jazere

Vinné (Humenné 14,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusná rodinná chata na oddych, rybolov

Dovolenkový domček pri Vinianskom jazere

Vinné (Humenné 14,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Krásny domček pre rodinky pri vode

Chata Terezka

Vinné (Humenné 14,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v cha...
Štýlová chata plná zážitkov

Chata Marcela

Kaluža - Zemplínska Šírava (Humenné 14,9 km vzdušne), v rekr...
Voľné termíny na leto 2020!
1 - 33 / 33

Humenné

Humenné 1

Východ našej krajiny považuje množstvo turistov za neatraktívny a nezaujímavý. Je to však chyba, veľká chyba. Východné Slovensko, to je krásna a takmer panenská príroda, živé tradície, zábava, relax v horách ale aj pri vode. Nudiť sa tu nebudete ani pri dlhšej dovolenke a jedným z miest, ktoré Vám môžeme pokojne odporučiť je aj mesto Humenné.

Humenné sa nachádza v Ondavskej vrchovine medzi dvojicou známych vodných nádrží Zemplínska ŠíravaDomaša. Ide o mesto s dlhou históriou. Prvá písomná zmienka o ňom pochádza z roku 1317. Išlo o veľmi významné mesto na východe a jeho meno je zvučné aj dnes. Ponúka mnohé zaujímavosti a samozrejme aj čulý mestský život v jeho uliciach. Nájdete tu príjemné upravené námestie, kvalitné reštaurácie, bary, všetko, čo na dovolenke môžete potrebovať.

Humenné 2

Najvýznamnejšou pamiatkou priamo v Humennom je bezpochyby renesančný kaštieľ v samom centre. Niekomu možno pripomína prezidentský palác. Okrem toho, že ide o mimoriadne hodnotný architektonický kúsok stojí za pozornosť aj jeho krásny park, v ktorom sa môžete pokojnej poprechádzať. Ďalšou pamiatkou je Farský kostol Všetkých svätých, postavený niekedy v 13. storočí. No a spomenúť musíme aj blízky skanzen ľudovej architektúry s krásnym dreveným kostolíkom. Určite si ho pozrite.

V okolí Humenného sa rozprestiera predovšetkým Ondavská vrchovina, kde nájdete turistické chodníky pre menej náročných turistov. Veľmi atraktívnymi sú aj Zemplínske vrchy východne od mesta. Navštíviť tu môžete Vihorlat alebo jazero Morské oko, ktoré patrí medzi najslávnejšie prírodné jazerá na východe našej krajiny.

Humenné je v centre všetkých východných atrakcií. Túžite po histórii? Na dosah ruky máte množstvo zaujímavých hradov. Je tu Brekovský hrad, hrad Čičava či Viniansky hradHumenné 3Máte radi prírodu? Chcete sa jej dotknúť? Zajazdiť si môžete na koni v jednom z mnohých miestnych rančov. Za povšimnutie stojí aj prírodný unikát, ktorý sa nachádza v blízkych Herľanoch. Je to gejzír, ktorý v pravidelných intervaloch chrlí vodu. Ide o skutočné zaujímavé prírodné divadlo.

V lete budete Humenné milovať. Priamo v meste nájdete mestské kúpalisko, ďalšie sú vo Vranove nad Topľou, Kaluži či Klokočove. Oveľa väčšou zaujímavosťou je určite blízkosť dvoch známych vodných nádrží a rekreačných stredísk, DomašeZemplínskej Šíravy. Môžete si v nich zaplávať, plaviť sa na lodi, surfovať, jazdiť na vodnom skútri, skrátka užijete si tu prvotriednu letnú dovolenku ako kdesi pri mori. A ak prídete do Humenného v zime, len pár kilometrov od mesta nájdete príjemné lyžiarske stredisko Chlmec.

Humenné je typickým slovenským mestom a z toho vyplýva, že v ňom nájdete všetky možné kategórie ubytovacích zariadení. Sú tu hotely pre najnáročnejších a príjemné rodinné penzióny pre tých, ktorí chcú viac súkromia. Lacné ubytovanie ponúka množstvo privátov, apartmánov a chát, ktoré nájdete aj v okrajových častiach mesta. Ak by ste chceli poznať krásy východného Slovenska, Humenné je skvelým miestom, kde začať.

Názory a odporúčania

Vladimír Maťo (starší pár - návštevník) 30.8.2019
Ok
Viera Zubalová (skupina - návštevník) 25.7.2019
Nerv platforma určite stojí za návštevu.
Jozef Augustín (starší pár - návštevník) 4.7.2019
ok
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherné město.