Loading

Ubytovanie v Medzilaborciach

(0 objektov)

Nenašiel som žiadne výsledky pre dané kritériá.

Skúste iné hľadanie.

Medzilaborce

Medzilaborce 1

V regióne Horný Zemplín sa nachádza rozlohou malé avšak významné mesto Medzilaborce. Mesto je bohaté na rozličné objekty kultúrneho, náboženského a prírodného charakteru.

Azda najväčším lákadlom Medzilaboriec je Múzeum moderného umenia Andyho Warhola. Založené bolo v 90. rokoch minulého storočia na počesť velikána pop art-u Andyho Warhola, keďže jeho rodičia pochádzajú z neďalekej dediny Miková. Okrem práce svetoznámeho maliara máte možnosť vzhliadnuť aj umelecké diela z diele príbuzných Andyho Warhola. Návštevníci si môže obzrieť aj predmety úzko späté zo životom a tvorbou známeho rodáka. Za zmienku iste stojí dokumentárny film natočení o živote v obci Miková pod názvom Absolut Warhola. Zaujme vás istote aj exteriér, ktorý už predznamenáva pop-artový charakter múzea. Pri vchode si určite všimnete nevšednú fontánu v strede ktorej je plastika Andyho Warhola s dáždnikom.

To že Medzilaborčania sú hrdí na Andyho Warhola svedčí aj fakt, že sa v meste rozvinul projekt Warhol city. Výsledkom tohto počinu sú zrekonštruované autobusové zastávky, ktoré sú postavené v štýle warholových diel. Súčasťou obnovy mesta je Miniskanzen, kde sa nachádzajú repliky stavieb ľudovej architektúry.

Medzilaborce 2

Keďže v meste žije väčšina veriacich Gréckokatolíckej cirkvi nachádza sa tu aj Chrám sv. Bazila Veľkého. Ďalšou sakrálnou pamiatkou v meste je pravoslávny Chrám Sv. Ducha, ktorý je výnimočný svojím exteriérom. Podobný názov ako táto pravoslávna stavba nesie aj Monastier Zostúpenia Svätého Ducha nachádzajúci sa v obci Krásny Brod neďaleko Medzilaboriec.

Medzilaborce a blízke okolie sú známe aj svojou prírodou o čom svedčí fakt, že neďaleko územia obce sa nachádza Biosférická rezervácia Východné Karpaty, ktorá je zapísaná v zozname UNESCO. Dominantou územia sú bukové pralesy, rôzne druhy drevín, rastlinstva a živočíšstva. Pár kilometrov južne od Medzilaboriec sa nachádza Národný park Poloniny, ktorý disponuje takisto rozmanitou prírodnou zložkou. Okrem toho sa v okolí nachádza viacero prírodných rezervácií vhodných na turistiku a cykloturistiku. Medzi takéto rezervácie patria Haburské rašelinisko, Pod Demjatou, Miroľská slatina, Palotská jedlina.

Medzilaborce 3

V Medzilaborciach a v blízkom okolí máte na výber hneď niekoľko druhov ubytovaní. Najvyhľadávanejšie sú istotne penziónyrekreačné domy, ktoré ponúkajú okrem tradičnej formy ubytovacích služieb aj rôzne druhy voľnočasových aktivít prevažne športového charakteru. Núdza nie je o loptové hry, plávanie a turistiku. Čo sa týka cien za ubytovanie, tie sú veľmi prijateľné. Samozrejmosťou sú ďalšie služby spojené zo stravovaním a využívaním WiFi pripojenia.

Ak teda chcete spoznať menej frekventovanú časť Slovenska a zažiť ničím nerušený pobyt vrele Vám odporúčame navštíviť túto malebnú oblasť. Snúbi sa tu moderné umenie s tradičnou rusínskou architektúrou, ktorá je tak príznačná pre tento kút Slovenska. Zanedbateľná nie je ani okolitá príroda s neobvyklými pralesmi, ktoré sú naším národným bohatstvom.