Loading

Ubytovanie Kaluža na Zemplínskej Šírave

(6 objektov + 15 objektov v okolí 25 km)

Europenzión Salaš

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Spokojnosť istá. Deti do 6 rokov zadarmo

Chatová osada Pri bazéne

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chatky na Zemplínskej Šírave!

Chata nad Šíravou u Laca

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Terasa s výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Hotel Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusné ubytovanie priamo v areáli
1 - 21 / 21

Kaluža

Byť na dovolenke v Kaluži. Znie to možno úsmevne, no v našom prípade ide o obec, ktorá Vám ponúkne všetko, čo by mala dokonalá dovolenka predstavovať. Hory, kultúru, teplo a vodu. A to všetko na Slovensku, priamo na brehu známej Zemplínskej Šíravy.

Obec leží pod Vihorlatom na brehu druhej najväčšej slovenskej nádrže, Zemplínskej Šíravy. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1336 no vtedy nikto ani len netušil, aký význam bude mať obec o niekoľko storočí. Dnes je jednou z najvýznamnejších rekreačných stredísk na celej Zemplínskej Šírave. Hlavne v letných mesiacoch je Kaluža plná dovolenkárov. Je to také východoslovenské more.

Najväčšou atraktivitou Kaluže je Zemplínska Šírava. Môžete v nej plávať, jazdiť na skútri či vodných bicykloch. Svoje miestečko si nájdete na piesočnatých či trávnatých brehoch a na svoje si tu prídu malí aj veľkí. Možno hľadáte viac pokoja a na brehoch Zemplínskej Šíravy sa cítite ako v mravenisku. Z Kaluže sa príjemným chodníčkom cez les dostanete za pár minút k Vinianskemu jazeru. Je to malé jazero vhodné pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od davov ľudí. Na jeho brehu sú tiež rekreačné zariadenia. Týči sa tu aj zrúcanina Vinianskeho hradu, ktorý patrí medzi obľúbené ciele dovolenkárov. Ak Vám hradný kopec stačiť nebude, zájdite si do Vihorlatských vrchov. Známy je Sninský kameň, či obľúbený turistický cieľ, jazero Morské oko. Okolité hory sú mimoriadne vhodné aj pre potulky na bicykli.

Len 10 km od obce leží jedno z najvýznamnejších miest východu, Michalovce. Tu si užijete mestského života, no nezabudnuteľné zážitky si môžete navodiť aj inak. Napríklad v sedle koňa. Priamo v Kaluži leží western ranč, kde sa budete preháňať na koni ako Winetou. Okolité dedinky ponúkajú slušnú konkurenciu a keď sa vám koník znepáči, môžete sa vydať nájsť si iného a určite ho nájdete. Vašu dovolenku ozvláštnia aj výlety na hrad Čičva alebo Brekovský hrad. Pokiaľ nie sú staré múry pre Vás to pravé a chcete ešte viac zábavy vo vode, nech sa páči! Bazény nájdete dokonca priamo v Kaluži. Ak by Vám aj to bolo málo ďalšie kúpaliská na Vás čakajú vo Vranove nad Topľou, Sobranciach či v Klokočove. Napriek tomu, že Kaluža je hlavne letným strediskom, zaujať môže aj lyžiarov. Leží tu lyžiarske stredisko Chlmec, vhodné hlavne pre začiatočníkov.

Kaluža nemá príliš veľa obyvateľov no napriek tomu ponúka prekvapivo široké možnosti ubytovania. Vybrať si môžete dokonca aj kemp. Dovolenka v stane či karavane má svoje čaro. Pre náročnejších sú tu ubytovania priamo v obci na rôznych privátoch, penziónoch, turistických ubytovniach alebo chatách. Pre najnáročnejších tu nájdete hotely priamo na pláži Zemplínskej Šíravy, ako kdesi pri mori. Po nájdení ubytovania si môžete začať užívať bezstarostnú dovolenku plnú slnka, tepla a zábavy. A to všetko v Kaluži.

Názory a odporúčania

Jozef Denaluc (ubytovateľ) 8.11.2018
Termal park Šírava s termálnou vodou, wellness toboganmi. Upravená pláž s barom, detské ihriská, vonkajšie bazény, motokáry, kolotoče, tenisové kurty.
Miloš Ferčák (skupina - návštevník) 27.10.2018
Nádherné město.
Marta Čopová (ubytovateľ) 27.8.2018
Návšteva Vinianskeho hradu, jazda na koni, Thermalpark Šírava s rôznymi saunami, v lete kúpanie v prírodnom jazierku, v zime korčuľovanie sa.
marcela (sólo hosť - návštevník) 9.5.2018
tiež sa mi páčilo námestie Zempl.Hámrov, komorné, upravené, informačné tabule o pôvode, zrekonštruované mieste atrakcie .. park, fontánka, múzeum.. bola som príjemne prekvapená :)
Martina Křížková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 6.7.2017
Vesnička Vinné je sice malá, ale v krámečku jsme nakoupili vše co nám chybělo. Krásná jako ta naše.Jinak asi 10 km se nachází město Michalovce se vším.( 2x Kaufland atd...)
Radoslav Kazimer (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.7.2017
Klasika
Kristína (skupina - návštevník) 2.5.2017
Doporučujme plavbu loďou.
Rene (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.4.2017
ubytovanie blízko vody
Peter Boros (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.10.2016
Nádherné prostredie, atmosféra, energia! Proste príjemné, teplé a hrejivé.
Drahomíra Peňázová (starší pár - návštevník) 23.8.2016
Obec je výhodným výchozím bodem pro túry v pohoří Vihorlat. V místě je koupaliště a ekomuzeum.
Zobraziť viac...