Loading

Ubytovanie Kaluža na Zemplínskej Šírave

(8 objektov + 18 objektov v okolí 25 km)

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Europenzión Salaš

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Spokojnosť istá. Deti do 6 rokov zadarmo

Hotel Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusné ubytovanie priamo v areáli

Chata nad Šíravou u Laca

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Terasa s výhľadom na Zemplínsku Šíravu!

Chata Marcela

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, v lese
Posledné voľné termíny k dispozícii.

Chata na Šírave

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Jedinečný pokoj v blízkosti pláže!

Chatová osada Pri bazéne

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chatky na Zemplínskej Šírave!

Chata Eva

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri kúpalisku!

Chata Zelená - Zemplínska Šírava

Medvedia hora - Zemplínska Šírava (Kaluža - Zemplínska Šírava 0,6 km vzdušne), v re...
Nová chata- na okraji lesa, tiché okolie

Chata Alexandra

Kamenec - Zemplínska Šírava (Kaluža - Zemplínska Šírava 0,7...
Bungalov s krásnou terasou, blízko pláže
1 - 26 / 26

Kaluža

Kaluža 1

Byť na dovolenke v Kaluži. Znie to možno úsmevne, no v našom prípade ide o obec, ktorá Vám ponúkne všetko, čo by mala dokonalá dovolenka predstavovať. Hory, kultúru, teplo a vodu. A to všetko na Slovensku, priamo na brehu známej Zemplínskej Šíravy.

Obec leží pod Vihorlatom na brehu druhej najväčšej slovenskej nádrže, Zemplínskej Šíravy. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1336 no vtedy nikto ani len netušil, aký význam bude mať obec o niekoľko storočí. Dnes je jednou z najvýznamnejších rekreačných stredísk na celej Zemplínskej Šírave. Hlavne v letných mesiacoch je Kaluža plná dovolenkárov. Je to také východoslovenské more.

Kaluža 2

Najväčšou atraktivitou Kaluže je Zemplínska Šírava. Môžete v nej plávať, jazdiť na skútri či vodných bicykloch. Svoje miestečko si nájdete na piesočnatých či trávnatých brehoch a na svoje si tu prídu malí aj veľkí. Možno hľadáte viac pokoja a na brehoch Zemplínskej Šíravy sa cítite ako v mravenisku. Z Kaluže sa príjemným chodníčkom cez les dostanete za pár minút k Vinianskemu jazeru. Je to malé jazero vhodné pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od davov ľudí. Na jeho brehu sú tiež rekreačné zariadenia. Týči sa tu aj zrúcanina Vinianskeho hradu, ktorý patrí medzi obľúbené ciele dovolenkárov. Ak Vám hradný kopec stačiť nebude, zájdite si do Vihorlatských vrchov. Známy je Sninský kameň, či obľúbený turistický cieľ, jazero Morské oko. Okolité hory sú mimoriadne vhodné aj pre potulky na bicykli.

Kaluža 3

Len 10 km od obce leží jedno z najvýznamnejších miest východu, Michalovce. Tu si užijete mestského života, no nezabudnuteľné zážitky si môžete navodiť aj inak. Napríklad v sedle koňa. Priamo v Kaluži leží western ranč, kde sa budete preháňať na koni ako Winetou. Okolité dedinky ponúkajú slušnú konkurenciu a keď sa vám koník znepáči, môžete sa vydať nájsť si iného a určite ho nájdete. Vašu dovolenku ozvláštnia aj výlety na hrad Čičva alebo Brekovský hrad. Pokiaľ nie sú staré múry pre Vás to pravé a chcete ešte viac zábavy vo vode, nech sa páči! Bazény nájdete dokonca priamo v Kaluži. Ak by Vám aj to bolo málo ďalšie kúpaliská na Vás čakajú vo Vranove nad Topľou, Sobranciach či v Klokočove. Napriek tomu, že Kaluža je hlavne letným strediskom, zaujať môže aj lyžiarov. Leží tu lyžiarske stredisko Chlmec, vhodné hlavne pre začiatočníkov.

Kaluža nemá príliš veľa obyvateľov no napriek tomu ponúka prekvapivo široké možnosti ubytovania. Vybrať si môžete dokonca aj kemp. Dovolenka v stane či karavane má svoje čaro. Pre náročnejších sú tu ubytovania priamo v obci na rôznych privátoch, penziónoch, turistických ubytovniach alebo chatách. Pre najnáročnejších tu nájdete hotely priamo na pláži Zemplínskej Šíravy, ako kdesi pri mori. Po nájdení ubytovania si môžete začať užívať bezstarostnú dovolenku plnú slnka, tepla a zábavy. A to všetko v Kaluži.

Názory a odporúčania

Juraj Čarný (ubytovateľ) 20.4.2019
Pekné prostredie. Priamo v stredisku Kamenec
Maria Sekelova (sólo hosť - návštevník) 8.3.2019
Tiche miesto
Blanka (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.1.2017
Měli jsme štěstí na počasí, takže určitě doporučuji koupaliště u Šíravy.
Pavel (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Rezervy ve službách-pohostinství.
Josef Kovaříček (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Hezká vesnička.
Norbert R (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.7.2016
Poloha chaty je vo velmi dobrej lokalite blízko je krčma a potraviny
Zdenka Slatinčanová (skupina - návštevník) 28.9.2015
vyrastala som ako dieťa pri dedine Kaluža a prostredie sa mi páčilo, aj vybavenie služieb, čiže obchod, tak isto aj Kamenec, hoci bolo už skoro po sezone, tiež sa nám páčilo kúpalisko a hotel na Kamenci
Jarmila Kallová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.8.2015
prechádzky po okolí, smer jazero Vinné-príjemná prechádzka, salaš-príjemné posedenie, rekreačná oblasť Kaluža-plne vybavená promenáda, stánky, občerstvenie, ruch. Kúpalisko-termálna voda-avšak veľa ľudí