Loading

Ubytovanie v Herľanoch

(1 objekt + 14 objektov v okolí 25 km)

Penzión Gejzír

Herľany, v obci / v meste
Ubytovanie pri Herlianskom gejzíre

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce (Herľany 13,1 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Turistická ubytovňa Mestský Park 2

Košice - Staré Mesto (Herľany 17,9 km vzdušne), v obci / v m...
Lacné ubytovanie v centre Košíc!

Family’s Apartments next to the park

Košice (Herľany 18,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Luxusný apartmán v centre mesta (600 m)

Ubytovanie TOMÁŠ

Košice - Sever (Herľany 18,1 km vzdušne), v obci / v meste,...
Lacné ubytovanie s plným komfortom

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto (Herľany 18,2 km vzdušne), v obci / v m...
V centre Košíc so súkromným parkoviskom

Apartmán Partizán

Košice - Barca (Herľany 18,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Úplne nový výhodný apartmán v Košiciach!

Apartment The heart of Košice

Košice - Staré Mesto (Herľany 18,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Apartmán v historickom centre Košíc!

Boutique Hotel MARATON

Košice (Herľany 18,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Elegantný a štýlový hotel v centre

Apartmán Moyzesova

Košice - Staré Mesto (Herľany 18,8 km vzdušne), v obci / v m...
V centre Košíc od 49 EUR apt/noc/2 osoby
1 - 15 / 15

Herľany

Herľany 1

Malebná dedinka rozprestierajúca sa pod Slanskými vrchmi, ktorej prvé zmienky siahajú až do roku 1487. Osídľovanie obce začalo v doline Herlianskeho potoka, na západnej strane Slanských vrchov. Obec pozostáva z dvoch častí Herľany a Žírovce. Herľany zaznamenali rozmach predovšetkým vďaka minerálnym prameňom. Už od 17. storočia boli Herľany vďaka týmto liečivým vodám často navštevované. Neskôr tu vznikli kúpele na liečbu žalúdočných, črevných či reumatických problémov. V tomto období sa začalo aj s vŕtaním a dnes je najznámejším vrtom v obci Herliansky gejzír. Vďaka nemu mesto patrí k jedným z najznámejších v Abovskom regióne. Už v minulosti boli Herľany obľúbeným miestom uhorskej šľachty a Košičanov. Aj v súčasnosti sa mesto teší záujmu turistov a dovolenkárov.

Herľany 2

Pre milovníkov turistiky či prechádzok po prírode bude určite zaujímavá prechádzka za ruinami stredovekého hradu. Po zdolaní zalesneného kopca sa Vám naskytne pohľad na dnes už veľmi málo zachovalé pozostatky hradu. V okolí obce je množstvo chodníkov, ktoré sú vhodné aj pre náročnejších turistov. Ideálne miesto na túru je aj neďaleká štátna prírodná rezervácia Malé Brdo. Veľmi obľúbené miesto turistov je prírodná rezervácia Rankovské skaly. Dostanete sa k nim po náročnejšom turistickom chodníku, ale výsledok stojí za to. Na jednej strane je to krásny výhľad na Košickú kotlinu, Slanské vrchy, Zemplínske vrchy v Maďarsku, hrebeň Čergova a na strane druhej rozprávkovo pôsobiace skaly rôznych tvarov a rozmerov. Zaujímavá je aj turistická trasa smerujúca k Dargovskému priesmyku nachádzajúceho sa na úpätí vrchu Ploská.

Pre dovolenkárov je nezabudnuteľným zážitkom pýcha obce a národná kultúrna pamiatka Herliansky gejzír. V celej Európe je jediným studeným vodným gejzírom. Každých 36 hodín môžete obdivovať gejzír striekajúci až do výšky 15 metrov. Celá táto nádhera trvá približne 25 minút. Voda, ktorá odtiaľ vyviera je silne mineralizovaná a charakterizuje ju nízka teplota. Krásne prostredie gejzíru dotvára bývalá kúpeľná budova a park, v ktorom si môžete posedieť a spríjemní Vám čakanie na erupciu gejzíru. Pri prechádzke parkom môžete dokonca naraziť na mnoho vzácnych drevín. V minulosti bol v parku sústredený celý spoločenský život mesta.

Herľany 3

Okrem gejzíru patrí k miestnym kultúrnym pamiatkam rímskokatolícky Kostol sv. Petra a Pavla, ktorý bol postavený v roku 1859. Keďže sa tu do dnes zachovala kúpeľná architektúra známou kultúrnou pamiatkou je aj kúpeľná budova z polovice 19.storočia Dargov. Dnes mnohé kúpeľné budovy slúžia ako ubytovacie zariadenia.

Dovolenkári majú možnosť ubytovania priamo v meste v penziónoch či turistických ubytovniach alebo v neďalekých Košiciach a okolí.

Herľany, Vám ponúkajú dovolenku plnú oddychu a relaxu. Nielen vďaka miestnej atrakcii gejzíru, ale aj vďaka okolitej prírode budete na túto malebnú obec s radosťou spomínať