Loading

Ubytovanie v Herľanoch

(1 objekt + 13 objektov v okolí 25 km)

Penzión Gejzír

Herľany, v obci / v meste
Ubytovanie pri Herlianskom gejzíre

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce (Herľany 13,1 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Turistiská ubytovňa Košice

Košice - Staré Mesto (Herľany 17,9 km vzdušne), v obci / v m...
Ubytovňa blízko centra

Ubytovanie ANDREA

Košice - Juh (Herľany 17,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Komfort a výhodná cena pri centre mesta
1 - 14 / 14

Herľany

Malebná dedinka rozprestierajúca sa pod Slanskými vrchmi, ktorej prvé zmienky siahajú až do roku 1487. Osídľovanie obce začalo v doline Herlianskeho potoka, na západnej strane Slanských vrchov. Obec pozostáva z dvoch častí Herľany a Žírovce. Herľany zaznamenali rozmach predovšetkým vďaka minerálnym prameňom. Už od 17. storočia boli Herľany vďaka týmto liečivým vodám často navštevované. Neskôr tu vznikli kúpele na liečbu žalúdočných, črevných či reumatických problémov. V tomto období sa začalo aj s vŕtaním a dnes je najznámejším vrtom v obci Herliansky gejzír. Vďaka nemu mesto patrí k jedným z najznámejších v Abovskom regióne. Už v minulosti boli Herľany obľúbeným miestom uhorskej šľachty a Košičanov. Aj v súčasnosti sa mesto teší záujmu turistov a dovolenkárov.

Pre milovníkov turistiky či prechádzok po prírode bude určite zaujímavá prechádzka za ruinami stredovekého hradu. Po zdolaní zalesneného kopca sa Vám naskytne pohľad na dnes už veľmi málo zachovalé pozostatky hradu. V okolí obce je množstvo chodníkov, ktoré sú vhodné aj pre náročnejších turistov. Ideálne miesto na túru je aj neďaleká štátna prírodná rezervácia Malé Brdo. Veľmi obľúbené miesto turistov je prírodná rezervácia Rankovské skaly. Dostanete sa k nim po náročnejšom turistickom chodníku, ale výsledok stojí za to. Na jednej strane je to krásny výhľad na Košickú kotlinu, Slanské vrchy, Zemplínske vrchy v Maďarsku, hrebeň Čergova a na strane druhej rozprávkovo pôsobiace skaly rôznych tvarov a rozmerov. Zaujímavá je aj turistická trasa smerujúca k Dargovskému priesmyku nachádzajúceho sa na úpätí vrchu Ploská.

Pre dovolenkárov je nezabudnuteľným zážitkom pýcha obce a národná kultúrna pamiatka Herliansky gejzír. V celej Európe je jediným studeným vodným gejzírom. Každých 36 hodín môžete obdivovať gejzír striekajúci až do výšky 15 metrov. Celá táto nádhera trvá približne 25 minút. Voda, ktorá odtiaľ vyviera je silne mineralizovaná a charakterizuje ju nízka teplota. Krásne prostredie gejzíru dotvára bývalá kúpeľná budova a park, v ktorom si môžete posedieť a spríjemní Vám čakanie na erupciu gejzíru. Pri prechádzke parkom môžete dokonca naraziť na mnoho vzácnych drevín. V minulosti bol v parku sústredený celý spoločenský život mesta.

Okrem gejzíru patrí k miestnym kultúrnym pamiatkam rímskokatolícky Kostol sv. Petra a Pavla, ktorý bol postavený v roku 1859. Keďže sa tu do dnes zachovala kúpeľná architektúra známou kultúrnou pamiatkou je aj kúpeľná budova z polovice 19.storočia Dargov. Dnes mnohé kúpeľné budovy slúžia ako ubytovacie zariadenia.

Dovolenkári majú možnosť ubytovania priamo v meste v penziónoch či turistických ubytovniach alebo v neďalekých Košiciach a okolí.

Herľany, Vám ponúkajú dovolenku plnú oddychu a relaxu. Nielen vďaka miestnej atrakcii gejzíru, ale aj vďaka okolitej prírode budete na túto malebnú obec s radosťou spomínať

Názory a odporúčania

Silvia Olsiakova (rodina s malými deťmi - návštevník) 19.8.2018
KE. Super.
Florian,Kamila Franekovi (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.5.2017
Košice krásne historicke mesto určite sa sem ešte vrátime.
Michaela Kadlecová (mladý pár - návštevník) 6.5.2017
Centrum mesta je historické. Určite treba vidieť. Odporúčam najmä Dóm sv. Alžbety. Pre deti je tu aj zoo, ktorú zajtra navštívime.
firma ADOTEL-HEX (skupina - návštevník) 13.8.2015
Historická časť centra
Ján Vojan (sólo hosť - návštevník) 1.7.2015
Tie recenzie z januára 2015 si asi písal sám ubytovateľ.
Miroslav Gombík (sólo hosť - návštevník) 29.4.2015
V Košiciach Vám : v nedeľu vodič MHD nepresná lístok, trafiky sú zamknuté, automaty na lístky nikde a sms lístok mi ba 1166 server zamietol, šofér to videl... linka č.16,rozkopane mesto žiadne orientačné systémy slečna v búdke pri stanici 2x nevedela poradiť.... zlatá Nitra !
Karol Majerník (starší pár - návštevník) 10.12.2014
Krásne mesto