Loading

Ubytovanie v Dobrej Vode

(2 objekty + 10 objektov v okolí 25 km)

Penzión SKALKA

Dobrá Voda, v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Škola v prírode Dobrá Voda

Dobrá Voda, na okraji obce / mesta
Výhodné ubytovanie, celodenná strava!

Penzión u nás doma

Kočín - Lančár (Dobrá Voda 8,8 km vzdušne), na okraji obce...
Útulný penzión na okraji obce

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník (Dobrá Voda 10,6 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny

Koliba pod zámkom

Smolenice (Dobrá Voda 12,5 km vzdušne), na okraji obce / mes...
Ubytovanie priamo pod Smolenickým zámkom

Chata Záruby

Smolenice (Dobrá Voda 13,1 km vzdušne), na samote, v lese
Chata v lese, tiché prostredie, potok

Penzión Smolenice

Smolenice (Dobrá Voda 14,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Voľný termín na víkend 6.10 - 8.10!

Chaty Ondrej a Mariana

Senica (Dobrá Voda 14,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, p...
Chaty s výhľadom na Kunovskú priehradu

Rekreačná chata Kunov

Senica (Dobrá Voda 15,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, p...
Moderná, štýlovo a pekne zariadená chata

Ubytovňa Senica

Senica (Dobrá Voda 15,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena,priamo v centre,min 90 dní
1 - 12 / 12

Dobrá Voda

Dobrá Voda 1

Na mape našej krajiny nájdete určite viacero zaujímavých názvov obcí a dedín. Jednou z nich je aj dedinka Dobrá Voda. Chceli by ste o nej vedieť viac, napríklad aj to, či je voda odtiaľto skutočne dobrá?

Dobrú Vodu nájdete v srdci Malých Karpát, niekoľko kilometrov od známej Brezovej pod Bradlom. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1392. Dedinka sa postupom času stala jednou z najznámejších v okolí a dostala titul mestečko. Ten ju oprávňoval požívať mnohé výsady a privilégia, medzi ktoré patrilo právo trhu. Svoje miesto tu našli mnohé remeslá a zásluhu na rozvoji obce mal predovšetkým blízky hrad Dobrá Voda.

Dobrá Voda 2

Najväčšou atrakciou dedinky je bezpochyby spomínaný hrad Dobrá Voda. Dnes z neho ostala len ruina, no kedysi mal významné postavenie. To dokazuje aj výpis jeho najvýznamnejších majiteľov. Spomenieme len Matúša Čáka Trenčianskeho, rod Pálffyovcov či Stiborovcov. Dnes toho už z hradu veľa neostalo, no z obce trvá výstup na jeho ruiny len 15 minút, preto by ho bola škoda obísť a nenasať atmosféru z jeho starých hradných múrov. Ďalšími významnými tunajšími pamiatkami sú kaplnka z roku 1730 či pozostatky starého židovského cintorína. Zaujímavosťou je, že v Dobrej Vode strávil svoje posledné roky života známy básnik Ján Hollý. Na farskom úrade mu je venovaná aj pamätná izba.

Dobrá Voda je miestom ako stvoreným pre turistov, ktorí sa len tak túlajú po kopcoch a nevyhľadávajú preplnené turistické chodníky. Priamo z Dobrej Vody vedú turistické trasy na všetky svetové strany. Malé Karpaty sú známe aj početným roztrateným osídlením a prechádzka po týchto samotách na konci sveta má neopakovateľnú atmosféru. Rovnako patria Malé Karpaty aj k obľúbeným lokalitám cyklistov.

Dobrá Voda 3

Okolie Dobrej Vody je významné aj z historického hľadiska. Nachádza sa tu viacero známych pamiatok. V Brezovej pod Bradlom nájdete pamätník SNP a predovšetkým mohylu, v ktorej je pochovaný M. R. Štefánik. Ďalší významný Slovák, J. M. Hurban, má svoju mohylu v dedinke Hlboké, v blízkosti svojej pamätnej izby. Cieľom mnohých turistov je aj Smolenický zámok či zrúcaniny hradov BrančKorlátka.

Počas horúcich letných mesiacov nájdete osvieženie na kúpalisku priamo v Dobrej Vode. Pokiaľ máte radšej prírodné vodné nádrže, v blízkosti je Čerenec či nádrž Buková. Ďalšie kúpaliská nájdete v neďalekej Senici, stačí si tak len vybrať. Dobrá Voda je skvelým východiskovým miestom pre množstvo výletov. Obľúbenými sú tie ku kláštoru Katarínka či do podzemného sveta jaskyne Driny. Napriek tomu, že ste o Dobrej Vode možno ešte nepočuli, jej okolie ponúka veľké množstvo zaujímavých aktivít.

Táto dedinka rada privíta každého z turistov. Nájdete tu ubytovanie v štýlovom penzióne s komplexnou ponukou služieb. Pokiaľ sa potrebujete len vyspať a nechcete nič viac, ako stvorené budú pre Vás tunajšie priváty či chaty. Tie ponúkajú len to najzákladnejšie, no za veľmi dobrú cenu. Zavítajte do Dobrej Vody a zistíte, že tu na Vás čaká naozaj výborná dovolenka.

Názory a odporúčania

Ladislav Piovarči (skupina - návštevník) 6.2.2020
čistota obce, služby a dosť zaujímavostí. Možno termín a počasie nám neumožnili využiť všetky atrakcie obce a okolia
Mária MVDr.Kantiková (starší pár - návštevník) 19.10.2019
malá a kludná
Jakub Červienka (sólo hosť - návštevník) 8.10.2019
Obec je veľmi krásna
Martin (skupina - návštevník) 12.9.2019
Vynikajúci prameň Hlávka v strede obce (Dobrá voda sa tak nevolá pre nič za nič, tú vodu pijú aj v Trnave) Výborná reštaurácia Hlávka s príjemnou obsluhou Pamätná izba Jána Hollého (treba sa objednať vopred telefonicky) Turistický chodník cez cintorín (asi jedine miesto na Slovensku :-)), s veľmi peknými starými náhrobnými kameňmi Zrúcanina hradu Dobrá voda Židovský cintorín v lese po ceste na hrad Je súčasťou Cesty hrdinov SNP
Slávka Štelmáková (starší pár - návštevník) 13.7.2019
Obec je tichá, odporúčam navštíviť hrad Dobrá Voda, rekreačné stredisko Mariáš a reštauráciu Hlávka, kde varia výborné domáce jedlá a pracuje tu milí personál.
Michaela (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.7.2019
V okolí je napr. zrúcanina kostola Sv. Katarínka, Dobrovodský hrad.
Štefan Širgely (sólo hosť - návštevník) 17.4.2019
Ktásne okolie, historické a kultúrne pamiatky, nádherná príroda.
Svetlana (mladý pár - návštevník) 12.8.2018
Obec je mala ale krasna uprostred lesa.V okoli je mnozstvo pamiatok .
Michal (starší pár - návštevník) 28.8.2015
super námestíčko s detským parkom, letné kúpalisko pod lesom s chatkami, nádherná príroda, ticho... Ideálka pre dospelých, ale aj pre väčšie kolektívy.