Loading

Ubytovanie v Jaslovských Bohuniciach

(0 objektov + 29 objektov v okolí 25 km)

Hotel Premier

Trnava (Jaslovské Bohunice 11,8 km vzdušne), v obci / v mest...
Ubytovanie v historickom centre Trnavy!

Ubytovanie Trnava

Trnava (Jaslovské Bohunice 12,2 km vzdušne), v obci / v mest...
Krásne ubytovanie v centre mesta!

Rekreačné zariadenie Planinka

Dechtice (Jaslovské Bohunice 12,3 km vzdušne), mimo obce / m...
škola v prírode, tábory, rôzne akcie

Ubytovanie v centre Trnavy

Trnava (Jaslovské Bohunice 13,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre Trnavy!

Penzión u nás doma

Kočín - Lančár (Jaslovské Bohunice 13,4 km vzdušne), na okra...
Útulný penzión na okraji obce

Ubytovňa Domov

Trnava (Jaslovské Bohunice 13,9 km vzdušne), v obci / v meste
Najlepší zákazník je spokojný zákazník !

Ubytovňa Pod zeleným stromom

Zavar (Jaslovské Bohunice 13,9 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a študentov

Ubytovňa Trnava

Trnava (Jaslovské Bohunice 14,0 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v centre mesta za skvelú cenu

Ubytovňa LUKA

Zavar (Jaslovské Bohunice 14,1 km vzdušne), v obci / v meste...
Nové - priamo v centre, výhodná cena!

Ubytovňa Obchodné centrum Zavar

Zavar (Jaslovské Bohunice 14,1 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie pri Trnave a Peugeote
1 - 29 / 29

Jaslovské Bohunice

Jaslovské Bohunice 1
 
Obec Jaslovské Bohunice sa rozprestiera na úrodnej Trnavskej pahorkatine. Jej súčasťou sú Jaslovce, Bohunice a Paderovce. Obcou preteká potok Blava. Jej okresným mestom je 15 kilometrov vzdialená Trnava. Stred obce je v nadmorskej výške 162 m n. m. Bohunice sú známe predovšetkým kvôli jadrovej elektrárni, ktorá stojí v katastri obce a ktorej dymiace komíny vidieť už zďaleka. Celková ročná výroba elektrickej energie dosahuje takmer 40% celkovej energie na Slovensku.
 
Archeologické nálezy v tomto regióne siahajú až do praveku. Prvý písomný záznam o obci je z roku 1113. Paderovce sa v záznamoch spomínajú až v roku 1333 a Jaslovce v roku 1438. Počas histórie obce boli jej majiteľmi napríklad kláštor svätého Hypolita na Zobore, či magister nitrianskej stolice Sebes. Istý čas patrila obec i grófovi Pálffymu a ďalším. Spoločným patrónom všetkých troch častí obce je svätý Michal Archanjel. Novodobá história obce Jaslovské Bohunice sa začala písať v roku 1958, kedy sa zlúčili Jaslovce a Bohunice. O 18 rokov nato sa pripojili aj Paderovce.
 
Dominantou v obci je rímskokatolícky kostol svätého Michala Archanjela, dostavaný v roku 1836. Je postavený v klasicistickom slohu. Neskôr bol rozšírený bočnou kaplnkou. V Paderovciach sa nachádza kostol sv. Martina biskupa. Na jeho mieste pôvodne stála Kaplnka sv. Martina biskupa, ktorú postavil v roku 1762 Krištof Erdody. Zaujímavou sakrálnou stavbou je hrobka rodiny Dezasse stojaca na starom cintoríne v Bohuniciach z roku 1825. Jaslovské Bohunice 2Na území celej farnosti Bohuníc si isto všimnete niekoľko prícestných sôch a krížov väčšinou z konca 18. a začiatku 19. storočia. Pri prechádzkach určite nevynechajte miestny rekonštruovaný neobarokový kaštieľ z 18. storočia so zvonicou, ktorý stojí vo veľkom parku anglického typu. Jeho posledným vlastníkom bol gróf Platen, ktorý tu mal letné sídlo. Dnes je tu aj hotel, ktorý poskytuje ubytovacie služby a wellness. Súčasťou areálu parku je amfiteáter, ktorý sa nachádza na umelo vytvorenom ostrove v riečke Blava. Boky javiska sú vyzdobené 5 metrov vysokými drevenými plastikami ľudových rezbárov z Oravy. Umelý meander ústí do umelej vodnej plochy rybníka, ktorý je ďalším pekným miestom na prechádzku. Navštevujú ho aj rybári a vodáci. Na meandri je umiestnené drevené vodné koleso a stojí tu aj vysoký drevený totem.
 
V obci je športový areál športového klubu Blava. Je tu štadión a ihriská s prírodnou a umelou trávou, kde sa odohrávajú futbalové súťaže a futbalový turnaj. Tenisu či bedmintonu sa môžete venovať v tenisovej hale alebo v tenisovom areáli. Možno aj preto sa v obci organizuje tenisový turnaj o pohár starostu. V časti Na mlyne je strelnica, kde sú možnosti športovej streľby - skeat a trap. Pri strelnici je aj antukové tenisové ihrisko a jazdecký areál. Každoročne sa tu konajú preteky koní v parkúrovom skákaní o Blavský pohár, ktorého usporiadateľom je miestny jazdecký klub AXA. Kone sú využívané aj pri liečbe formou hipoterapie. Obec taktiež zvykne organizovať aj súťaž Blavský pohár v brokovej streľbe a strelecký turnaj o pohár starostu.
 
Pri obci je aj meteorologická stanica, disponujúca stožiarom s výškou 212,5 metra, ktorý zaregistrujete už zďaleka. Je to celkovo šiesta najvyššia stavba na Slovensku. Okolie poskytuje mnoho možností na kultúrne vyžitie. Zavítať môžete do okresnej Trnavy. Ak si chcete pozrieť jednu z najkrajších vidieckych klasicistických stavieb na Slovensku, zavítajte do kaštieľa šľachtického rodu Brunswickovcov v Dolnej Krupej. Ich priateľom bol i Ludwig van Beethoven, ktorý vraj počas jednej z návštev skomponoval známu Sonátu mesačného svitu.
 
Na pešiu turistiku sa nechajte zlákať do Malých Karpát na severozápad od obce. Nájdete tu hustú sieť turistických značiek. Z obce Dechtice, Naháč alebo Dobrá Voda môžete zavítať ku romantickej zrúcanine kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej. Patrí ku františkánskemu komplexu založenému začiatkom 17. storočia na mieste, kde sa vraj mladému zbožnému grófovi Jánovi Apponyimu pravidelne zjavovala sv. Katarína. 
 
Deťom vyčarí úsmev na tvári jazda historickou lesnou železničkou KatarínkaJaslovské Bohunice 3V Malých Karpatoch fungovala v minulosti Pálffyovská lesná železnica. Na obnovenej trati, ktorá nekopíruje tú pôvodnú, premáva vďaka nadšencom lokomotíva s niekoľkými vozňami a umožní Vám pozrieť sa na okolitú krajinu z iného uhla pohľadu.
 
Nad obcou Dobrá Voda sa nachádzajú vo výške 320 m n. m. rozvaliny gotického hradu Dobrá Voda. Jeho názov je odvodený od početných vodných prameňov v jeho okolí. Nachádzal sa v blízkosti Českej cesty, ktorá spájala Prahu s Budínom a bol teda strážnym hradom, pôvodne v kráľovskom majetku. Neskôr bol jeho vlastníkom Stibor zo Stiboríc, či rod Országhovcov. Okolie Jaslovských Bohuníc je vzhľadom na nízku nadmorskú výšku vhodné aj na bicykel, ktorý môžete využiť na spoznávanie kultúrnych zaujímavostí v okolí. Pod Malými Karpatmi sa je možné napojiť na malokarpatskú vínnu cyklocestu, či malokarpatskú cyklomagistrálu. Pekné zákutia nájdete aj pri Váhu.
 
Veríme, že v ponuke ubytovania ľahko pre seba nájdete niečo príjemné buď v hoteli, penzióne či samostatnej chalupe. Prajeme Vám, aby ste tu zažili chvíle, na ktoré budete dlho spomínať.