Loading

Ubytovanie na Sĺňave

(8 objektov)

Hotel Magnólia

Piešťany, v obci / v meste, pri vode
V centre mesta s možnosťou wellness!

Ubytovanie Trebatice

Trebatice, v obci / v meste
Deti do 3 rokov zadarmo

AA ubytovanie

Ratnovce, v obci / v meste
Pri pobyte na viac ako 3 noci 15% zľava

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník, mimo obce / mesta, v lese
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny
1 - 8 / 8

Sĺňava

Na severe Podunajskej nížiny, medzi mestom Piešťany a obcou Drahovce, sa nachádza miesto, na ktorom si mnohí splnili sen o prežití dokonalej dovolenky. Už svojím názvom v ľuďoch vyvoláva túžbu zahodiť za hlavu pracovné povinnosti a užiť si leto so všetkým, čo k nemu patrí. Sĺňava im to všetko dokáže ponúknuť. Svoje meno si vyslúžila vďaka množstvu slnečných dní počas roka. No slnko nie je ani z ďaleka tým jediným, čo do strediska vábi návštevníkov.

Sĺňava je časťou vodného diela Drahovce–Madunice. Jej okolie skrášľujú vrchy Považského InovcaMalých Karpát. Letné dni, plné slnka, smiechu a skvelých zážitkov si tu môžete spestriť dlhými prechádzkami. Napríklad po náučnom chodníku, ktorému toto nádherné prostredie dodáva neobyčajné čaro. Pozdĺž neho je umiestnených päť informačných tabúľjedinečné lavičky, ktoré vyrezávali ľudoví rezbári. Predstavujú teda potešenie nielen pre unavené nohy, ale aj pre oči. Romantické duše nesporne ocenia možnosť plavby vyhliadkovou loďou.

Športový nadšenci si tu takisto prídu na svoje. Veď kto by už pohrdol príležitosťou na vlastnej koži okúsiť športy, akými sú kanoistika, cyklistika, splavovanie, jachting, vodné lyžovanie, beh, či stále obľúbenejšie korčuľovanie. Počas príležitostných akcií sa tu môžete kochať výkonmi profesionálov na dračích lodiach.

Ste rybár? Tak to by ste si mali dávať veľký pozor na to, kde sa rozhodnete loviť. Časť Sĺňavy je od roku 1980 zaradená do siete chránených slovenských území. Pre sťahovavé vtáctvo predstavuje veľmi dôležitú zastávku. Vďaka termálnym prameňom voda na viacerých miestach nezamŕza, a tak tu množstvo vtákov ostáva počas celej zimy. Vtáčí ostrov, významné útočisko pre čajky,vznikol uprostred nádrže. A práve tu, je lov rýb zakázaný. Ale vôbec nemusíte vešať hlavu. Na kapry, sumce, pleskáče, šťuky, ostrieže a mnoho ďalších druhov rýb môžete striehnuť v iných častiach Sĺňavy.  

Považský Inovec je obľúbeným cieľom tých, ktorí milujú turistiku. Množstvo vyznačených chodníkov však čaká aj na vás. Pri príchode sa môžete ubytovať v vskutku moderných autokempingoch s pripojením na internet. Ak obľubujete sladké ničnerobenie, aj pre vás sa niečo nájde. Prekrásne hotely v prostredí kúpeľného mesta Piešťany, či wellnes hotelybezbariérovým vstupom. Určite oceníte aj ubytovanie v komfortných penziónoch v blízkom okolí.

Vezmite rodinných príslušníkov, zbaľte si plavky, pár turistických topánok a príďte, na Sĺňave nie je o slnko nikdy núdza. Tešíme sa na vás.

Názory a odporúčania

Anna Danningerová (ubytovateľ) 17.9.2018
Hrady a Zámky, Beckov, Čachtice, Tematín, Trenčiansky hrad, Bojnice, Červený Kameň, Smolenický zámok.
Katarína Ďurišková (ubytovateľ) 7.5.2018
Kúpeľná liečba, aktívny oddych, relax a prechádzky po nádherných parkoch. Sú tu i široké možnosti turistiky.