Loading

Ubytovanie Jaskyňa Driny

(38 objektov v okolí 25 km)
Jaskyňa Driny

Jaskyňa Driny

Smolenice

Až budete tráviť dovolenku v Malých Karpatoch alebo pri Smoleniciach, preslávených romantickým zámkom, urobte si výlet do jaskyne Driny. Nemajte obavy, žiadna drina Vás nečaká, jaskyňa patrí medzi tie menšie. Čo však stráca na veľkosti, to dobieha na kráse podzemného sveta.

Jaskyňa Driny sa vyznačuje jedným unikátom. Je jedinou sprístupnenou jaskyňou na Západnom Slovensku. Nájdete ju severovýchodne od mesta Trnava, len jeden kilometer od spomínaných Smoleníc. Ku jaskyni sa dostanete pohodlnou lesnou cestou, na jej konci sa pripravte na zdolanie posledných 100 schodov. Pri jaskyni nájdete niekoľko informačných tabúľ o pôvode pohoria, jaskyne ale aj o živočíchoch žijúcich v okolitých lesoch. Po výstupe sa môžete osviežiť v priľahlom bare s originálnym názvom - Speleobar.

Prvé zmienky o jaskyni pochádzajú z roku 1866, kedy pri jej vstupe táborili pruské vojská počas rakúsko-pruskej vojny. Tie nemali za cieľ skúmať jaskyňu, prvé objaviteľské pokusy začali až v roku 1920. Zaujímavé je, že jeden z prieskumníkov bol aj Štefan Banič. Že je Vám toto meno povedomé? Malo by. Ide o človeka, ktorý objavil padák. Prístup do jaskyne skúmal spolu so svojim synom Jánom, ktorý vchod o 9 rokov neskôr, v roku 1929 aj objavil. Sprístupnenia pre verejnosť sa jaskyňa dočkala v roku 1934. Dnes je jaskyňa otvorená každý deň okrem pondelka. Na internete nájdete aj presné časy vstupov podľa toho, či sa ju rozhodnete navštíviť počas alebo mimo turistickej sezóny.

Dĺžka sprístupnenej trasy je 450 metrov a prehliadka jaskyne Vám zaberie niečo viac ako pol hodinku. Prevýšenie v nej je 10 metrov, takže ho ani nepocítite, pričom teplota predstavuje príjemných 7-8 stupňov Celzia. V zimných mesiacoch sa tak pod zemským povrchom dokonca zohrejete.

V jaskyni na malej ploche sa nachádza mnoho krasových výtvorov ako napríklad sintrové jazierka alebo závesy s charakteristickým zúbkovaním, typické len pre jaskyňu Driny. Jaskyňa vznikla vďaka systému puklín, ktoré voda po tisíce rokov rozširovala. Nájdete v nej predovšetkým úzke chodby a len niekoľko väčších jaskynných priestorov, siení. Jednou z nich je Sieň Slovenskej speleologickej spoločnosti. Aj napriek malej rozlohe jaskyne je mimoriadne obľúbená u netopierov. Svoj domov tu má až 11 druhov týchto zvierat.

Malé Karpaty sú samy o sebe turisticky mimoriadne atraktívne. Nachádza sa tu množstvo turistických chodníkov, Smolenický zámok, hrad Červený Kameň, rekreačné stredisko Jahodník či práve jaskyňa Driny. Vďaka týmto atrakciám nebude problém nájsť ubytovanie v niektorej z blízkych dediniek. Najbližšie sú Horné Orešany a Smolenice. Tu nájdu nároční klienti hotelové ubytovanie so všetkým potrebným komfortom a starostlivosťou. K dispozícii máte aj možnosť rodinného ubytovania v penziónoch alebo si môžete prenajať pre svoj pobyt chatku len pre seba, z ktorej sa bude možné vydať hocikedy na výpravu do podzemia jaskyne Driny.

... zobraziť viac

Penzión Smolenice

1,3 km od Jaskyňa Driny, Smolenice, na okraji obce / mesta
Voľný termín na víkend 6.10 - 8.10!

Chata Záruby

2,1 km od Jaskyňa Driny, Smolenice, na samote, v lese
Chata v lese, tiché prostredie, potok

Koliba pod zámkom

2,4 km od Jaskyňa Driny, Smolenice, na okraji obce / mesta, p...
Ubytovanie priamo pod Smolenickým zámkom

Chaty - Horáreň Šišoretne

6,9 km od Jaskyňa Driny, Dolné Orešany, mimo obce / mesta, v lese
Super štylová horáreň + mega areál

Penzión na Priehrade

11,3 km od Jaskyňa Driny, Suchá nad Parnou, mimo obce / mesta...
ZAMERANÝ len pre skupiny min.15 osôb

Penzión SKALKA

14,6 km od Jaskyňa Driny, Dobrá Voda, v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Škola v prírode Dobrá Voda

14,9 km od Jaskyňa Driny, Dobrá Voda, na okraji obce / mesta
Výhodné ubytovanie, celodenná strava!

Chata Fugelka

15,4 km od Jaskyňa Driny, Dubová (okres Pezinok), na samote,...
Chata v tichom prostredí pod lesom

Chata Zoška

16,2 km od Jaskyňa Driny, Modra, v rekreačnej oblasti, pri le...
Pekná moderná chata blízko Bratislavy

Chata v Harmónii

17,8 km od Jaskyňa Driny, Modra - Harmónia, v rekreačnej obla...
Nádherná chata v tichej horskej oblasti
1 - 38 / 38