Loading

Ubytovanie v Zlatých Moravciach

(2 objekty + 12 objektov v okolí 25 km)

Privát Victory

Zlaté Moravce, v obci / v meste, v centre mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v centre!

Penzión Arizona

Zlaté Moravce, v obci / v meste, v centre mesta
Štýlové ubytovanie v blízkosti centra!

Ubytovňa Žitavany

Žitavany (Zlaté Moravce 2,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Komfortná ubytovňa blízko okres. mesta!

Ubytovňa Jana

Hosťovce (okres Zlaté Moravce) (Zlaté Moravce 5,2 km vzdušne...
Lacné a komfortné ubytovanie

Chata Relax

Jedľové Kostoľany (Zlaté Moravce 12,3 km vzdušne), v obci / v meste
Komfortné so saunou, bazénom a fitness

Chatová osada pod Gýmešom

Jelenec (Zlaté Moravce 14,0 km vzdušne), v rekreačnej oblast...
Chaty blízko Nitry

Ubytovanie u Forgácha

Jelenec (Zlaté Moravce 14,2 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Výhodné ubytovanie pod Hradom Gýmeš!

Penzión Lamex

Tlmače (Zlaté Moravce 14,4 km vzdušne), v obci / v meste, pri rieke
Pri dlhodobenšom pobyte výrazné zľavy!

Chata Horský Ranč

Nová Baňa (Zlaté Moravce 17,6 km vzdušne), na samote, pri le...
Na ranči so zvieratami, ďaleko od stresu

Penzión Bažantnica

Starý Tekov (Zlaté Moravce 18,1 km vzdušne), na okraji obce...
Bažantia farma, klokani!
1 - 14 / 14

Zlaté Moravce

Zlaté Moravce 1

Zaujímavosti a história Zlatých Moraviec

Centrum Horného Požitavia – mesto Zlaté Moravce malo dôležité postavenie už v čase uhorského štátu. Najstaršia zmienka o meste pochádza z 12. storočia a je zaznamenaná v listine benediktínskeho opátstva v Nitre.

Takmer štyri storočia patrili Zlaté Moravce do panstva Forgáčovcov, a rovnako ako mnohé slovenské obce, neunikli pred tureckými nájazdmi a vypálením. Stalo sa tak v 1. polovici 16. storočia. Obyvateľom Zlatých Moraviec začalo svitať na lepšie časy až v 2. polovici 17. storočia, keď turecké vojská boli porazené Forgáčovými vojakmi.

Zlaté Moravce sú zaujímavé pre turistov nielen svojou históriou, ale aj kultúrnymi pamiatkami. Najcennejšie historicko-kultúrne pamiatky v meste reprezentuje barokovo-klasicistický kaštieľ Migazziovcov z 18. storočia. O storočie neskôr k nemu pribudlo rodinné Mauzóleum Migazziovcov s priľahlým parkom, ktorého zaujímavosťou sú aleje previsnutých smrekov. Za zmienku stojí aj architektonicky zaujímavá budova Župný dom Tekovskej stolice. Zaujímavosťou je, že ide o najväčší župný dom na Slovensku, ktorý bol pôvodne renesančným panským sídlom rodiny Paluškovcov.

Zlaté Moravce 2

Prekrásne okolie Zlatých Moraviec a možnosti na voľný čas

Ak sa rozhodnete vydať aj na prieskum blízkeho okolia Zlatých Moraviec, určite by ste mali navštíviť kaštieľ a zámok v Topoľčiankach, ktoré sú od Zlatých Moraviec vzdialené asi 6 km. Zámok bol v minulosti letným sídlom Habsburgovcov, po prvej svetovej vojne slúžil ako prezidentské letovisko. Obľúbil si ho aj T. G. Masaryk, prvý prezident ČSR, ktorý chodieval do Topoľčianok oddychovať, ale aj pracovať. Ako návštevníci Zámku Topoľčianky môžete obdivovať jeho bohatú knižnicu s vyše 14-tisíc zväzkami, ktorá je jednou z mála zachovaných zámockých knižníc na Slovensku. Pýchou zámku je aj Zámocká kaplnka, v ktorej sa nachádza zaujímavý obraz jej zakladateľky - Alžbety Rákoczyovej.

Ak ste milovníkmi turistiky, tak práve pre Vás je ako stvorený výlet na najvyšší vrch Pohronského Inovca - Veľký Inovec, ktorý je od roku 1992 prírodnou pamiatkou. Svojim návštevníkom ponúka nádherný výhľad na mesto a okolie.Zlaté Moravce 3

Keď navštívite Zlaté Moravce v letnom období, môžete si plnými dúškami vychutnať kúpanie a relax na letnom kúpalisku s tromi bazénmi. K dispozícii sú aj volejbalové, basketbalové a detské ihriská s hojdačkami a bufet s občerstvením. V zimných mesiacoch si určite prídu na svoje milovníci lyžovania v Ski centre Drozdovo, ktoré sa nachádza od Zlatých Moraviec asi 17 km. Stredisko ponúka výborné podmienky na lyžovaniezimné športy s možnosťou ubytovania priamo pri lyžiarskom svahu.

Nájdite si vhodné ubytovanie v Zlatých Moravciach

centre mesta môžete využiť ponuku ubytovania v hoteloch, v penziónoch alebo si vychutnať pobyt v privátnych útulných izbách a komfortných apartmánoch. Ak ste skôr dobrodružný typ, tak ubytovanie v chatkách, chalupách, na farme či ranči bude pre Vás a Vašich blízkych ako stvorené.

Nechajte sa zlákať históriou a zaujímavosťami tohto mesta v Nitrianskom kraji a užite si v ňom príjemnú dovolenku v každom ročnom období.