Loading

Ubytovanie v Jelenci

(2 objekty + 19 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie u Forgácha

Jelenec, na samote, pri lese / na okraji lesa
Výhodné ubytovanie pod Hradom Gýmeš!

Chatová osada pod Gýmešom

Jelenec, v rekreačnej oblasti, v lese
Chaty blízko Nitry

Ubytovňa VPP

Nitrianske Hrnčiarovce (Jelenec 8,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Novo zrekonštruovaná ubytovňa-super cena

Ubytovňa Jana

Hosťovce (okres Zlaté Moravce) (Jelenec 10,8 km vzdušne), v...
Lacné a komfortné ubytovanie

Ubytovanie u Jarky

Výčapy - Opatovce (Jelenec 11,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Vhodné aj pre robotníkov-na dlhšiu dobu

Apartmány Agrotur

Nitra (Jelenec 11,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri...
Ubytovanie v tichom prostredí

Penzión Arizona

Zlaté Moravce (Jelenec 12,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Štýlové ubytovanie v blízkosti centra!

Penzión PKO

Nitra (Jelenec 12,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v centre za výhodné ceny

Privát Victory

Zlaté Moravce (Jelenec 12,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v centre!

Apartmány Drážovce

Nitra - Drážovce (Jelenec 12,8 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v centre za výbornú cenu
1 - 21 / 21

Jelenec

Jelenec 1

Určite existuje na Slovensku viacero miest o ktorých by ste možno ani nepovedali, že by ste tam strávili Vašu dovolenku. Jedným z takých by mohol byť práve Jelenec. Ide o dedinku, ležiacu len kúsoček od Nitry. Tá je cieľom mnohých turistov, práve pre jej kultúrne a historické bohatstvo. Ak patríte k tým, ktorí nechcú bývať priamo v srdci rušného mesta, Jelenec môže byť pre Vás to pravé. Poďte sa s nami na neho pozrieť o čosi bližšie.

Kde ten Jelenec vôbec je? Ako sme spomínali, musíte ho hľadať pri Nitre, konkrétne južne od pohoria Tribeč. Po prvýkrát sa spomína už v roku 1113. Pôvodne sa obec nazývala Gímes. Z toho je odvodený aj súčasný názov neďalekého hradu Gýmeš. Domáci mali vzťah k poľnohospodárstvu, vo veľkej miere aj k vinohradníctvu. Predsa len, okolie Nitry sa pestovaním vína preslávilo už pred stáročiami. Dnes je Jelenec pokojnou dedinkou, ktorú vyhľadávajú nielen poľovníci, ale aj turisti. Práve kvôli hojnému výskytu jeleňov nesie obec takýto názov. Niektorého z nich možno zastihnete aj počas svojich potuliek okolitými lesmi, ktoré poskytujú vítaný relax.

Jelenec 2

Práve príroda je niečo, čo turistov núti Jelenec navštíviť. Celé pohorie Tribeč je pomerne neznáme, divoké a preto zároveň aj atraktívne. Veľmi obľúbeným je výstup na najvyšší vrch pohoria - Veľký Tribeč, s nadmorskou výškou 835 metrov nad morom. Nemenej atraktívne je aj hradisko Zobor, z ktorého je prekrásny výhľad na celú Nitru a široké okolie.

Keď tu už budete, iste sa oplatí navštíviť aj nejakú tú kultúrnu pamiatku. Do Nitry je to skutočne len kúsok. Naše najstaršie mesto skrýva množstvo zaujímavostí. Vydať sa môžete taktiež na spomínaný hrad Gýmeš. Ďalšími sú napríklad hrad Hrušov či Levický hrad. Milovníci prírody by nemali minúť ani Arborétum Mlyňany vo Vieske nad Žitavou. Nachádza sa tu vyše 2 000 druhov vzácnych rastlín z celého sveta. V Topoľčiankach zas ochutnáte dobré víno, Jelenec 3pokocháte sa pohľadom na statné kone z národného žrebčínu a v miestnom múzeu sa dozviete všetko o chove koní. Ďalšou možnosťou trávenia voľného času je napríklad návšteva benediktínskeho kláštoraHronskom Beňadiku, jazda na koni v niektorom z okolitých rančov a mnoho iného.

V každom ročnom období budete mať v Jelenci čo robiť. Na kúpalisko si zájdete do Zlatých Moraviec či do Nitry. Využiť môžete aj služby z niektorého z blízkych wellness hotelov, napríklad v Beladiciach. Ak milujete vodu a bez osvieženia v nej si Vašu dovolenku neviete ani predstaviť, iste sa tu nudiť nebudete.

Jelenec je pokojnou dedinkou v blízkosti najväčších zaujímavostí Nitry a jej okolia. Túto atraktívnu polohu využíva množstvo turistov a dovolenku pri našom najstaršom meste si môžete dopriať aj Vy. Na výber budete mať z mnohých možností. Či už budete bývať v penzióne s kompletnými službami, v zariadenom apartmáne alebo v útulnej chate. V každom prípade si kráľovsky oddýchnete a určite sa tu budete ešte niekedy chcieť vrátiť.

Názory a odporúčania

Nikoleta Čepedyová (ubytovateľ) 20.2.2020
Obec Jelenec ponúka viaceré možnosti turistiky a kultúrneho využitia. Najväčšou atrakciou je hrad Gýmeš, ktorý Vám poskytne nádherný výhľad na okolitú prírodu. Cestou na hrad objavíte ďalšiu vyhliadku, Studený hrad. V okolí ubytovacieho areálu sa nachádzajú tri pokojné jazerá s možnosťou rybolovu. V obci Jelenec môžete navštíviť i Tribečské múzeum minerálov, v ktorom je možné objednať sa na prehliadku a taktiež kaštieľ s kaplnkou, v ktorom sa realizujú prehliadky expozícií.
Rudolf Keleti (skupina - návštevník) 24.4.2019
Obcou som len prechádzal.
Ján Verčimák (skupina - návštevník) 14.8.2017
Nám najviac poslúžil miestny obchod a mimoriadne milá obsluha.
Dada (skupina - návštevník) 30.12.2016
Mi sme boli taki snechuteny ze ani neviem co sa nam tam v meste pacilo :) takze asik tak musime.iat rozmyslat co budeme robit.na.Silvestra
Margita Győriova (skupina - návštevník) 11.8.2016
Múzeum, kastiel a zmrzlina