Loading

Ubytovanie v Partizánskom

(0 objektov + 13 objektov v okolí 25 km)

Chata Veľké Uherce

Veľké Uherce (Partizánske 8,2 km vzdušne), mimo obce / mesta...
Moderná chata v lese, blízko priehrady.

Ubytovanie u dvoch bratov

Nadlice (Partizánske 8,4 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie neďaleko Partizánskeho!

Rodinný dom Rajčany 81

Rajčany (Partizánske 9,3 km vzdušne), v obci / v meste, v ce...
Blízko Topoľčian a Duchonky.

Ubytovanie Rajčany

Rajčany (Partizánske 9,5 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodná cena a komfortné ubytovanie

Ubytovňa 120

Zemianske Kostoľany (Partizánske 13,8 km vzdušne), v obci...
Cenovo veľmi výhodné ubytovanie

Ubytovanie na Hrade

Krušovce (Partizánske 14,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Ideálne ubytovanie pre skupiny od 8 €

Privát Hôrky

Žitná - Radiša (Partizánske 15,5 km vzdušne), na okraji obce...
Vhodné pre rodinky s deťmi + bazén

Ubytovňa Queen Nováky

Nováky (Partizánske 16,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri...
Moderné ubytovanie s pocitom domova

Zrub pod Končitou

Kamenec pod Vtáčnikom (Partizánske 16,8 km vzdušne), v rekre...
Zrub pri horskom potoku na okraji lesa

Chata Adela Duchonka

Prašice - Duchonka (Partizánske 19,8 km vzdušne), v rekreačn...
Príjemné ubytovanie za super cenu!
1 - 13 / 13

Partizánske

Partizánske 1

Pamätáte si ešte na mesto Baťovany? Malé mestečko, ktoré založil Ján Baťa pre ľudí pracujúcich v jeho firme? Dnes už toto mesto na strednom Ponitrí nájdeme pod názvom Partizánske. Mestečko sa rozrástlo a v súčasnosti sa môže pýšiť nemalou rozlohou okolo 2 231 hektárov, počtom obyvateľov presahujúcim 24 000 a štatútom okresného mesta.

Ako sme už spomínali zakladateľom mesta Partizánske bol Ján Baťa. Založil ho presne 8. augusta 1938. Na Partizánske sa mesto premenovalo 9. februára 1949. Premenovanie mesta bolo gesto vďaky partizánom, ktorí oň bojovali s fašistami.

Všeobecne miesto sútoku Nitry a Nitrice je geograficky veľmi zaujímavá oblasť. V kombinácií s Hornonitrianskou kotlinou, Strážovskou hornatinou, Nitrianskou pahorkatinou pohorím Tríbeč je Partizánske dokonalou oblasťou na oddych a relax v krásnej prírode. Návšteva Partizánskeho je vhodná pre všetky vekové kategórie. Prídu si tu na svoje aktívny turisti, ale aj rodiny s deťmi bažiace po pokojnej dovolenke.

Partizánske 2

V Partizánskom sa nachádza veľký komplex patriaci letnému kúpalisku. V letných mesiacoch ponúka niekoľko bazénov (plavecký, detský, s toboganom...). Počas zimy však kúpalisko tiež nie je zatvorené. Môžete v ňom navštíviť parnú saunu alebo perličkový kúpeľ. Komplex taktiež ponúka krytý teplý a studený bazén. Pre športovo aktívnejších návštevníkov mesta odporúčame športové centrum s bowlingovou dráhouviacúčelovým ihriskom. Aj keď priamo v Partizánskom sa nenachádza žiadne lyžiarke stredisko ani vlek okolité obce a mestá ponúkajú hneď niekoľko možností využitia voľného času počas zimných mesiacov. Zalyžovať si môžete napríklad Lehote nad Vtáčnikom, v Prievidzi alebo v Nitrianskom Pravne.

Pre milovníkov sakrálnych stavieb Partizánske ponúka viacero kostolov. Najmladším kostolom mesta je Kostol svätého Tomáša. Ďalej si tu môžete pozrieť Kostol Panny Márie, ktorá má v meste aj kaplnku, Kostol Božského Srdca JežišovhoKostol svätej Alžbety. Významnými pamiatkami v meste sú aj Námestie Slovenského národného povstaniaKaštieľ Vodný hrad. Tento kaštieľ je dôležitou goticko-renesančnou pamiatkou. Jeho vznik sa datuje do 14.-15. storočia. Keďže história mesta je úzko spätá s Janom Baťom, v meste sa nachádza pamätná tabuľa venovaná práve jemu.

Partizánske 3

Zrejme najvýznamnejším zariadením v oblasti cestovného ruchu nachádzajúcim sa v Partizánskom je hvezdáreň. Hvezdáreň bola otvorená v roku 1988. Kupola s priemerom 5 metrov je jej najdôležitejšou časťou. Zariadenie spĺňa niekoľko funkcií. Organizovanie prednášok, premietanie filmov pre deti aj dospelých a v neposlednom rade si v nej návštevníci môžu pozrieť oblohu počas dňa i noci. Možno budete mať šťastie a uvidíte aj planétu 25384, ktorej vďaka hvezdárni dali meno Partizánske.

Ubytovacích zariadení, rovnako ako reštaurácií, nájdeme v Partizánskom mnoho. Môžete si vybrať z ponuky súkromných apartmánov, menších rodinných, ale aj väčších luxusnejších penziónov alebo hotelov. V okolí meste sa nachádza aj kúpeľný hotel. Tento hotel bol vybudovaný popri termálnych kúpeľoch a jeho návštevníci si môžu užívať všetky výhody kúpeľných hostí.

Partizánske je malé mesto nabité množstvom krásnych miest a zákutí. Dovolenku či výlet do Partizánskeho určite ľutovať nebudete. Každý človek si tam nájde niečo, na čo nikdy nezabudne. Je to miesto ako stvorené pre nezabudnuteľné zážitky.