Loading

Ubytovanie v Cinobani

(1 objekt + 27 objektov v okolí 25 km)

Drevenica Žihľava

Cinobaňa, na samote, pri vode
Krásna drevenica na samote pri rybníku

Vila Reyna

Divín (Cinobaňa 6,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v are...
Penzión iba 10 metrov od pláže!

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín (Cinobaňa 6,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!

Chata Ružiná

Divín (Cinobaňa 7,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Len 30 metrov od vodnej nádrže Ružiná

Chalupa DIVÍN

Divín (Cinobaňa 8,9 km vzdušne), v obci / v meste
Spojte poznávanie a zábavu s oddychom

Chata Petrovec

Kalinovo (Cinobaňa 10,3 km vzdušne), na samote, pri lese...
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie

Apartmán Lučenec

Lučenec (Cinobaňa 13,6 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
LUČENEC z pohodlia vlastného apartmánu !

Chalupa u Kamenských

Látky (Cinobaňa 13,7 km vzdušne), mimo obce / mesta
Štýlová chalupa v tichom prostredí!

Zrub pod Poľanou

Detvianska Huta (Cinobaňa 14,7 km vzdušne), na okraji obce...
Štýlový zrub s výhľadom na Poľanu!

Chata RODINA

Látky (Cinobaňa 14,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Príjemné ubytovanie so saunou
1 - 28 / 28

Cinobaňa

Cinobaňa 1

Máte radi netradičné miesta, ktoré množstvo turistov ani len nepozná? Slovensko ich ukrýva viac než dosť. Takéto dobre ukryté a zaujímavé dedinky nájdete aj v srdci našej krajiny. Jednou z nich je dedinka Cinobaňaokrese Poltár. No a kde sa Cinobaňa nachádza presnejšie? Približne v polovici cesty medzi LučencomDetvou.

Prvýkrát sa obec spomína v roku 1279. Už od svojho vzniku bola Cinobaňa banícka osada. Patrila pod panstvo hradu Šomoška. Neskôr sa rozvíjala banícka činnosť ešte väčšmi, začalo sa s ťažbou striebra a medi. To Cinobani výrazne pomohlo a nadobudla na význame. Obec dokonca získala aj štatút mestečka. Ťažba postupom času ustala, ťažký priemysel sa tu však rozvíjal aj naďalej. Zásluhu na tom mali hlavne miestne železiarne. Dnes je Cinobaňa peknou dedinkou, ktorá ponúka vďaka svojej polohe dovolenku v príťažlivom a pokojnom prostredí.

Cinobaňa 2

Okolie Cinobane sa môže popýšiť veľmi peknou prírodou. Miestne hory sú popretkávané sieťou turistických chodníkov, ktoré však nebudú problémom ani pre začínajúcich turistov. Medzi najobľúbenejšie ciele turistov patria napríklad Melichova skala či vodopád Bystré. Ak ste dobrodružnejší typ a chceli by ste si to skúsiť ako horolezec, vyberte sa s inštruktorom na Kalamárku. Ide o skalné steny, kde sa neskúsení lezci naučia a skúsenejší zdokonalia. Azda najnavštevovanejším miestom je detvianska Poľana, pričom nejeden turista zavíta aj do Driečanskeho krasu.

Máte radšej spoznávanie minulosti? Cinobaňa je pre Vás v tom prípade výbornou voľbou. V jej blízkosti nájdete niekoľko zaujímavých pamiatok, napríklad Divínsky hrad, zámok v Haliči či Fiľakovský hrad. Zaujímavou spomienkou na druhú svetovú vojnu je starý tank v Klenovci, slúžiaci aj ako pamätník a určite sa oplatí vyraziť aj na hrad Modrý Kameň.

Chceli by ste počas svojej dovolenky zažiť aj čosi menej tradičné? Čo by ste povedali napríklad na jazdu v konskom sedle na niektorom z blízkych rančov? Žiaden problém. Ďalšou zaujímavosťou je historický vláčik z roku 1906 vo Vígľaši, ktorý je tu odstavený. Ide o nesmierne zaujímavú technickú pamiatku a ukážku, Cinobaňa 3ako vyzerali vlaky pred viac ako 100 rokmi.

Cinobaňa je skvelým miestom aj pre letnú dovolenku. Len 5 km od nej sa nachádza známa vodná priehrada Ružiná, ktorú poznajú hlavne milovníci kúpania sa pod holým nebom. Mnoho kúpalísk sa nachádza aj v jej okolí, napríklad v Poltári, Rapovciach či v Dolnej Strehovej. Rovnako sa môžete vydať aj na Teplý vrch, našu najteplejšiu prírodnú vodnú nádrž. Ako vidíte, v lete tu budete mať mnoho možností na osvieženie, ako je to však so zimou? Podobne, v blízkosti Cinobane je viac než dosť lyžiarskych stredísk všetkých náročností. Nájdete ich v obciach Látky, Šoltýska či Klenovec. Cinobaňa je tak ideálnym miestom pre lacnú lyžovačku pre celú rodinu, no za to v atraktívnom prostredí.

Cinobaňa je miestom, kde si môžete užiť fantastickú dovolenku aj bez toho, aby Vás na každom rohu rušili davy turistov, preplnené chodníky či reštaurácie. Pokiaľ hľadáte práve ticho a pokoj, určite vezmite do pozornosti pri výbere Vašej najbližšej dovolenky aj Cinobaňu. Nájdete v nej množstvo miest, kde sa môžete ubytovať. Od penziónov pre náročnejších, až po lacné ubytovanie, ktoré je dostupné pre každého. Veľkej obľube sa tešia taktiež priváty či chaty, kde nájdete absolútne súkromie.