Loading

Ubytovanie v Cinobani

(1 objekt + 22 objektov v okolí 25 km)

Drevenica Žihľava

Cinobaňa, na samote, pri vode
Krásna drevenica na samote pri rybníku

Vila Reyna

Divín (Cinobaňa 6,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v are...
Penzión iba 10 metrov od pláže!

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín (Cinobaňa 6,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!

Chalupa DIVÍN

Divín (Cinobaňa 8,9 km vzdušne), v obci / v meste
Spojte poznávanie a zábavu s oddychom
1 - 23 / 23

Cinobaňa

Máte radi netradičné miesta, ktoré množstvo turistov ani len nepozná? Slovensko ich ukrýva viac než dosť. Takéto dobre ukryté a zaujímavé dedinky nájdete aj v srdci našej krajiny. Jednou z nich je dedinka Cinobaňaokrese Poltár. No a kde sa Cinobaňa nachádza presnejšie? Približne v polovici cesty medzi LučencomDetvou.

Prvýkrát sa obec spomína v roku 1279. Už od svojho vzniku bola Cinobaňa banícka osada. Patrila pod panstvo hradu Šomoška. Neskôr sa rozvíjala banícka činnosť ešte väčšmi, začalo sa s ťažbou striebra a medi. To Cinobani výrazne pomohlo a nadobudla na význame. Obec dokonca získala aj štatút mestečka. Ťažba postupom času ustala, ťažký priemysel sa tu však rozvíjal aj naďalej. Zásluhu na tom mali hlavne miestne železiarne. Dnes je Cinobaňa peknou dedinkou, ktorá ponúka vďaka svojej polohe dovolenku v príťažlivom a pokojnom prostredí.

Okolie Cinobane sa môže popýšiť veľmi peknou prírodou. Miestne hory sú popretkávané sieťou turistických chodníkov, ktoré však nebudú problémom ani pre začínajúcich turistov. Medzi najobľúbenejšie ciele turistov patria napríklad Melichova skala či vodopád Bystré. Ak ste dobrodružnejší typ a chceli by ste si to skúsiť ako horolezec, vyberte sa s inštruktorom na Kalamárku. Ide o skalné steny, kde sa neskúsení lezci naučia a skúsenejší zdokonalia. Azda najnavštevovanejším miestom je detvianska Poľana, pričom nejeden turista zavíta aj do Driečanskeho krasu.

Máte radšej spoznávanie minulosti? Cinobaňa je pre Vás v tom prípade výbornou voľbou. V jej blízkosti nájdete niekoľko zaujímavých pamiatok, napríklad Divínsky hrad, zámok v Haliči či Fiľakovský hrad. Zaujímavou spomienkou na druhú svetovú vojnu je starý tank v Klenovci, slúžiaci aj ako pamätník a určite sa oplatí vyraziť aj na hrad Modrý Kameň.

Chceli by ste počas svojej dovolenky zažiť aj čosi menej tradičné? Čo by ste povedali napríklad na jazdu v konskom sedle na niektorom z blízkych rančov? Žiaden problém. Ďalšou zaujímavosťou je historický vláčik z roku 1906 vo Vígľaši, ktorý je tu odstavený. Ide o nesmierne zaujímavú technickú pamiatku a ukážku, ako vyzerali vlaky pred viac ako 100 rokmi.

Cinobaňa je skvelým miestom aj pre letnú dovolenku. Len 5 km od nej sa nachádza známa vodná priehrada Ružiná, ktorú poznajú hlavne milovníci kúpania sa pod holým nebom. Mnoho kúpalísk sa nachádza aj v jej okolí, napríklad v Poltári, Rapovciach či v Dolnej Strehovej. Rovnako sa môžete vydať aj na Teplý vrch, našu najteplejšiu prírodnú vodnú nádrž. Ako vidíte, v lete tu budete mať mnoho možností na osvieženie, ako je to však so zimou? Podobne, v blízkosti Cinobane je viac než dosť lyžiarskych stredísk všetkých náročností. Nájdete ich v obciach Látky, Šoltýska či Klenovec. Cinobaňa je tak ideálnym miestom pre lacnú lyžovačku pre celú rodinu, no za to v atraktívnom prostredí.

Cinobaňa je miestom, kde si môžete užiť fantastickú dovolenku aj bez toho, aby Vás na každom rohu rušili davy turistov, preplnené chodníky či reštaurácie. Pokiaľ hľadáte práve ticho a pokoj, určite vezmite do pozornosti pri výbere Vašej najbližšej dovolenky aj Cinobaňu. Nájdete v nej množstvo miest, kde sa môžete ubytovať. Od penziónov pre náročnejších, až po lacné ubytovanie, ktoré je dostupné pre každého. Veľkej obľube sa tešia taktiež priváty či chaty, kde nájdete absolútne súkromie.

Názory a odporúčania

Miriam Burská (mladý pár - návštevník) 13.9.2018
kľudné a tiché prostredie
Peter Kolodzej (starší pár - návštevník) 8.9.2018
Vynikajúca liečivá voda na kúpalisku fakt pomáha na kožné choroby
Mariana Kolodzejova (starší pár - návštevník) 8.9.2018
1
Jana Jurčová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2018
Pekné prostredie.
Mirka (skupina - návštevník) 6.8.2018
Skvele kupalisko, krasne prostredie.
Vladimíra Mešková (sólo hosť - návštevník) 29.7.2018
Menšia obec blízko Lučenca. V obci je obchod aj reštaurácie.
Jan Alusic (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2017
Malebne mesto
Zuzana (skupina - návštevník) 24.7.2017
-
Katarína Hlocká Uličná (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.7.2017
Hory, voda, hrad...
Tatiana Ferancikova (mladý pár - návštevník) 1.6.2017
Nadherny nas Slovensky Janosikovsky kraj...mat tu tak svoju chatu :O)
Vladimír Rábek (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.5.2017
dedinka je tak trocha pánu bohu za chrbtom ale snáď kvôli tomu sa tam darí bocianom ktorých hniezd je tam 5...? ďalej ako o posledné hniezdo pri krčme sme sa nedostali
Zobraziť viac...