Loading

Ubytovanie v Kokave nad Rimavicou

(2 objekty + 13 objektov v okolí 25 km)

Chata HÁMOR

Kokava nad Rimavicou, na samote, pri lese / na okraji lesa
Dotyk prírody, chuť domova ...

Penzión Močiar

Kokava nad Rimavicou, na samote, pri lese / na okraji lesa
V nádhernom prostredí hôr pri potoku

Ubytovanie Zámoček

Látky (Kokava nad Rimavicou 11,3 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie v tichom prostredí!

Chata Hajdukovo

Látky (Kokava nad Rimavicou 12,8 km vzdušne), , pri lese...
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!
1 - 15 / 15

Kokava nad Rimavicou

Kokava nad Rimavicou je dedinka, ktorú by ste pravdepodobne len tak nenavštívili. Nachádza sa v málo známom Slovenskom rudohorí, no to je jej najväčšou devízou. Nemusíte sa tak obávať davov turistov a preplnených parkovísk. Kokova nad Rimavicou je skutočnou oázou pokoja.

Dedinka má za sebou naozaj dlhú históriu. Jej zruční obyvatelia sa venovali najrôznejším aktivitám, od pastierstva, remeselníctva a roľníctva až po baníctvo. Ich ťažký život bol odmenený prekrásnym prostredím, do ktorého môžete teraz zavítať aj Vy.

Kokava nad Rimavicou sa nachádza v blízkosti Slovenského rudohoria, málo známeho no čarovného pohoria. Na Slovensku je už len veľmi málo hôr, v ktorých nestretnete ani dušičku. Rudohorie bolo kedysi významným baníckym regiónom, dnes ide o obľúbenú rekreačnú lokalitu. Priamo z Kokavy nad Rimavicou vedie viacero chodníkov, napríklad na Diel, Roveň či Bodnárku. Hlboké hory s množstvom lesných ciest sú rajom pre cyklistov. Nie príliš ďaleko sa nachádza chránená oblasť Poľana, aj národný park Muránska Planina.

Okolie ponúka najrôznejšie možnosti nielen športového, ale aj kultúrneho vyžitia. Počas horúcich letných mesiacov sa môžete osviežiť v jednom z mnohých kúpalísk v okolí. V blízkosti Kokavy nad Rimavicou nájdete kúpaliskoKlenovci, Hnúšti, alebo neďalekom Poltári či Revúcej. V prípade, že obľubujete prírodné vodné nádrže, navštívte Ružín alebo Teplý vrch. Táto nádrž je obľúbeným a jedným z najvyhľadávanejších rekreačných stredísk. Tá najteplejšie prírodná voda na Slovensku a príjemné prostredie, niečo, po čom túži každý.

Z ostatných zaujímavostí spomenieme malú Driečanskú jaskyňu, rovnako v Driečanoch nájdete aj unikátne slnečné hodiny. Zaujímavý je výlet na Poľanu, Divínsky hrad alebo k majestátnemu Bystrému vodopádu. Okolie Kokavy nad Rimavicou ponúka aj možnosti vyskúšať si jazdu na koni na rančoch v okolí. Ak Vás zaujíma bohatá lesnícka história tohto územia, navštívte lesnícky skanzen Vydrovo. Povoziť sa budete musieť aj na preslávenej Čiernohronskej železnici. Jazda starým vláčikom bude zážitkom pre každého.

Hory pri Kokave nad Rimavicou nemajú v zime núdzu o sneh. Preto ide o ideálne miesto Vašej zimnej dovolenky. V blízkosti sa nachádza ski centrum Kokava, o niečo ďalej nájdete stredisko Látky Kočanda. Aj lyžiarske stredisko Tisovec Bánovo ponúkne kvalitnú lyžovačku, predovšetkým pre tých menej náročných lyžiarov.

Kokave nad Rimavicou nájdete množstvo penziónov a predovšetkým rodinných privátov, ktoré Vás privítajú s otvorenou náručou. Pohodlné, útulné a lacné ubytovanie je k dispozícií každému z Vás.

Kokava nad Rimavicou je nie príliš známou dedinkou, no ukrýva mnohé zaujímavosti a miesta hodné návštevy. Či už v lete, alebo v zime, v každom ročnom období Vám majú hory Slovenského rudohoria čo ponúknuť. Neváhajte a príďte aj Vy. Spoznáte nepoznané a užijete si perfektnú dovolenku.