Loading

Ubytovanie v Kokave nad Rimavicou

(1 objekt + 16 objektov v okolí 25 km)

Penzión Močiar

Kokava nad Rimavicou, na samote, pri lese / na okraji lesa
V nádhernom prostredí hôr pri potoku

Chata Hajdukovo

Látky (Kokava nad Rimavicou 12,8 km vzdušne), v rekreačnej o...
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!

Chata Holanka

Látky (Kokava nad Rimavicou 12,8 km vzdušne), v rekreačnej o...
Štýlové, na oslavy, minibar v altánku

Hotel Zerrenpach Látky

Látky (Kokava nad Rimavicou 13,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Na kongresy. S wellness. Pri vleku.

Chalupa u Kamenských

Látky (Kokava nad Rimavicou 15,1 km vzdušne), mimo obce / mesta
Štýlová chalupa v tichom prostredí!

Penzión a pizzeria Látky

Látky (Kokava nad Rimavicou 15,2 km vzdušne), v obci / v mes...
Útulné izby, rodinná atmosféra -ako doma

Penzión Látky

Látky (Kokava nad Rimavicou 15,3 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemný penzión pod Poľanou!

Chata RODINA

Látky (Kokava nad Rimavicou 15,6 km vzdušne), v obci / v mes...
Príjemné ubytovanie so saunou

Chata Tri lipy

Detvianska Huta (Kokava nad Rimavicou 16,0 km vzdušne), v re...
Štýlová chata s originálnym interiérom

Chalupa spod kríža

Detvianska Huta (Kokava nad Rimavicou 16,0 km vzdušne), v re...
Útulná chalupa v pokojnom prostredí!
1 - 17 / 17

Kokava nad Rimavicou

Kokava nad Rimavicou 1

Kokava nad Rimavicou je dedinka, ktorú by ste pravdepodobne len tak nenavštívili. Nachádza sa v málo známom Slovenskom rudohorí, no to je jej najväčšou devízou. Nemusíte sa tak obávať davov turistov a preplnených parkovísk. Kokova nad Rimavicou je skutočnou oázou pokoja.

Dedinka má za sebou naozaj dlhú históriu. Jej zruční obyvatelia sa venovali najrôznejším aktivitám, od pastierstva, remeselníctva a roľníctva až po baníctvo. Ich ťažký život bol odmenený prekrásnym prostredím, do ktorého môžete teraz zavítať aj Vy.

Kokava nad Rimavicou sa nachádza v blízkosti Slovenského rudohoria, málo známeho no čarovného pohoria. Na Slovensku je už len veľmi málo hôr, v ktorých nestretnete ani dušičku. Rudohorie bolo kedysi významným baníckym regiónom, dnes ide o obľúbenú rekreačnú lokalitu. Priamo z Kokavy nad Rimavicou vedie viacero chodníkov, napríklad na Diel, Roveň či Bodnárku. Hlboké hory s množstvom lesných ciest sú rajom pre cyklistov. Nie príliš ďaleko sa nachádza chránená oblasť Poľana, aj národný park Muránska Planina.

Kokava nad Rimavicou 2

Okolie ponúka najrôznejšie možnosti nielen športového, ale aj kultúrneho vyžitia. Počas horúcich letných mesiacov sa môžete osviežiť v jednom z mnohých kúpalísk v okolí. V blízkosti Kokavy nad Rimavicou nájdete kúpaliskoKlenovci, Hnúšti, alebo neďalekom Poltári či Revúcej. V prípade, že obľubujete prírodné vodné nádrže, navštívte Ružín alebo Teplý vrch. Táto nádrž je obľúbeným a jedným z najvyhľadávanejších rekreačných stredísk. Tá najteplejšie prírodná voda na Slovensku a príjemné prostredie, niečo, po čom túži každý.

Z ostatných zaujímavostí spomenieme malú Driečanskú jaskyňu, rovnako v Driečanoch nájdete aj unikátne slnečné hodiny. Zaujímavý je výlet na Poľanu, Divínsky hrad alebo k majestátnemu Bystrému vodopádu. Okolie Kokavy nad Rimavicou ponúka aj možnosti vyskúšať si jazdu na koni na rančoch v okolí. Ak Vás zaujíma bohatá lesnícka história tohto územia, navštívte lesnícky skanzen Vydrovo. Povoziť sa budete musieť aj na preslávenej Čiernohronskej železnici. Jazda starým vláčikom bude zážitkom pre každého.

Kokava nad Rimavicou 3

Hory pri Kokave nad Rimavicou nemajú v zime núdzu o sneh. Preto ide o ideálne miesto Vašej zimnej dovolenky. V blízkosti sa nachádza ski centrum Kokava, o niečo ďalej nájdete stredisko Látky Kočanda. Aj lyžiarske stredisko Tisovec Bánovo ponúkne kvalitnú lyžovačku, predovšetkým pre tých menej náročných lyžiarov.

Kokave nad Rimavicou nájdete množstvo penziónov a predovšetkým rodinných privátov, ktoré Vás privítajú s otvorenou náručou. Pohodlné, útulné a lacné ubytovanie je k dispozícií každému z Vás.

Kokava nad Rimavicou je nie príliš známou dedinkou, no ukrýva mnohé zaujímavosti a miesta hodné návštevy. Či už v lete, alebo v zime, v každom ročnom období Vám majú hory Slovenského rudohoria čo ponúknuť. Neváhajte a príďte aj Vy. Spoznáte nepoznané a užijete si perfektnú dovolenku.

Názory a odporúčania

Emília Baculíková (skupina - návštevník) 6.8.2019
spojenie akcie folklórneho rázu - výborné