Loading

Ubytovanie v Poltári

(0 objektov + 14 objektov v okolí 25 km)

Chata Petrovec

Kalinovo (Poltár 5,5 km vzdušne), na samote, pri lese / na...
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie

Chata HÁMOR

Kokava nad Rimavicou (Poltár 13,2 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Dotyk prírody, chuť domova ...

Apartmán Lučenec

Lučenec (Poltár 15,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
LUČENEC z pohodlia vlastného apartmánu !

Penzión Močiar

Kokava nad Rimavicou (Poltár 16,8 km vzdušne), na samote, pr...
V nádhernom prostredí hôr pri potoku

Vila Reyna

Divín (Poltár 17,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areá...
Penzión iba 10 metrov od pláže!

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín (Poltár 17,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri le...
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!

Drevenica Žihľava

Cinobaňa (Poltár 17,9 km vzdušne), na samote, pri vode
Krásna drevenica na samote pri rybníku

Kállai Vináreň a Penzión

Fiľakovo (Poltár 18,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta, p...
Nový príjemný penzión s vinárničkou

Chata Kokava Línia

Kokava nad Rimavicou (Poltár 18,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Pobyt na chate v malebnom prostredí

Chata Ružiná

Divín (Poltár 18,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Len 30 metrov od vodnej nádrže Ružiná
1 - 14 / 14

Poltár

Poltár 1

Poltár je jedným z najpokojnejších miest na Slovensku. Mali by ste ho navštíviť v prípade, že nemáte radi zhon a stres, no radi by ste spoznali nové mesto. Poltár je pre Vás tým pravým.

Jeho história nie je až taká dlhá, no Poltár zaznamenal naozaj rýchly rast. Veď len pred takmer 200 rokmi tu žilo len 56 obyvateľov. S objavením nerastného bohatstva a príchodom sklárskeho priemyslu sa jeho popularita zvýšila. Napriek tomu, že tu nenájdete najslávnejšie pohoria, aj tak si užijete dostatok prírody. Južné svahy Slovenského Rudohoria poskytujú mnoho možností romantických prechádzok, tie si môžete užiť aj popri rieke Ipeľ. Obľúbenou je vodná nádrž Málinec, kde sa môžete vydať aj na bicykli.

A čo robiť v Poltári? Napriek tomu, že ste o ňom možno ešte príliš nepočuli sa nájde všeličo. Sú to napríklad kultúrne pamiatky. Ak Vás stále fascinovali majestátne staré hrady, v blízkosti je neznámy no krásny Divínsky hrad, alebo hrad Fiľakovo. Nepatrné pozostatky hradov nájdete aj pri Šuriciach alebo na Hajnáčke.

Poltár 2

Možno máte radi zvieratá. V tom prípade si tu prídete na svoje, len kúsok od mestečka nájdete niekoľko rančov, kde si obzriete svet z konského sedla. Potom sa môžete občerstviť v štýlovej reštaurácií a o skvelý zážitok máte postarané.

V prípade, že Vám nerobí problém ísť na výlet o čosi ďalej, okolie Vám ponúka mnoho krás. Jednou z týchto zaujímavostí je vodopád Bystré, alebo Kamenný vodopád, ktorý je skutočne kamenný. Unikátny skalný výtvor leží pri Šiatorskej Bukovine. Zaujímavý skalný útvar leží aj v blízkosti Detvy, Kalamárka. Tá je obľúbená u horolezcov, takže ak si to chcete vyskúšať, máte ideálnu príležitosť.

Poltár 3

Poltár leží v blízkosti Rimavskej Soboty a teda pomerne južne. Preto tu je v lete naozaj horúco a určite sa budete chcieť osviežiť kdesi vo vode. Priamo v Poltári nájdete mestské kúpalisko, neďaleko je aj vodná priehrada Ružiná. Kúpalisko nájdete aj v Rimavskej Sobote, Hnúšti či Klenovci. O vodné radovánky strach mať nemusíte.

Možno nebudete veriť, no v zime si pri Poltári aj zalyžujete. Menšie dedinské strediská ležia v Látkach alebo Šoltýske. Iste, nie sú tu najstrmšie ani najdlhšie svahy, no nie je tu veľa ľudí, lyžujete naozaj nonstop a navyše za pár eur.

V Poltári nájdete pokojné a tiché prostredie, tomu je prispôsobené aj ubytovanie. V meste nenájdete len hotely, penziónypriváty, ale aj tradičné ubytovanie v mnoho chatkách. Tie nájdete na okraji mesta a za málo peňazí dostanete veľa muziky. Poltár nie je najzvučnejším miestom pre Vašu dovolenku, ale určite tu budete mať čo robiť. Ak milujete Slovensko a jeho tajné zákutia, pri Poltári ich je viac ako dosť. A všetky čakajú na Vás.