Loading

Ubytovanie v Revúckej vrchovine

(37 objektov)

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Chata Raj Dedinky

Dedinky, na okraji obce / mesta, pri vode
X-Box/3Dtv/Kaďa/Kone/Čln/Bicykle/Sánky..

Chata Petrovec

Kalinovo, na samote, pri lese / na okraji lesa
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri potoku
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke
1 - 37 / 37

Revúcka vrchovina

Čarokrásne hory rozprestierajúce sa v Banskobystrickom a Košickom kraji, ktoré vznikli ešte v starších prvohorách. Revúcka vrchovina je súčasťou Vnútorných Západných Karpát a začleňuje sa do oblasti Slovenské Rudohorie. Nepatrí síce k najvyšším pohoriam na Slovensku, ale zato je to jedno z najrozsiahlejších pohorí. Hranice vrchoviny sú tvorené zo severu Slovenským rajomMuránskou planinou, z juhu Juhoslovenskou kotlinou, z východu hranice určuje Slovenský krasVolovské vrchy a poslednú západnú stranu uzatvárajú Stolické vrchy.

Územie týchto hôr je budované vápencovými horninami čo malo za následok aj vznik krasových území. Aj vďaka tomuto je táto lokalita mimoriadne bohatá na výskyt jaskýň. Nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si z dovolenkyRevúckej vrchovine odnesiete je jednoznačne návšteva práve jednej z najznámejších jaskýň Ochtinskej aragonitovej jaskyne. Jaskyňa sa nachádza na severozápadnom svahu vrchu Hrádok a objavená bola už v roku 1954. Je asi 300 metrov dlhá a svojou aragonitovou pýchou patrí medzi unikáty vo svete. Vďaka svojej výnimočnosti je zaradená v zozname UNESCO.

Väčšia časť územiaa má prevažne vrchovinový charakter a preto je toto prostredie priam ideálne pre milovníkov turistiky. Je tu množstvo turistických chodníkov ideálnych pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, ale tiež chodníkov a trás ideálnych aj pre náročnejších turistov. Určite by ste si mali urobiť prechádzku po náučnom chodníku Drienčanský kras. Drienčanský kras je radený medzi jedno z najkrajších krasových území v tejto lokalite a preto túra po tejto cestičke nie je bohatá len na informácie, ale hlavne na zážitky z krásnej prírody. Nachádza sa tu až 32 jaskýň a najdlhšia z nich má 707 metrov. Ďalším zaujímavým náučným chodníkom v Revúckej vrchovine je náučná lokalita Lipovianske pieskovce, kde si môžete pozrieť pieskovce posledného subtropického mora. Navyše je územie bohaté na skameneliny, najmä lastúrniky. Pre náročnejších turistov budú zaujímavé chodníky a trasy na najvyšší vrch tohto pohoria Turecká.

Na svoje si tu prídu v zimnom období aj milovníci lyžovania. Je tu viacero lyžiarskych stredísk s dobrým technickým vybavením a s rozprávkovo zasneženou krajinou. Medzi najviac navštevované patrí lyžiarske stredisko Rejdová alebo rekreačné stredisko Július.

Ak hľadáte na dovolenke kultúru a históriu aj v tomto Vám toto prostredie vyhovie. Môžete zavítať do neďalekého mestečka Rimavská Sobota kde sa nachádza Gemerské múzeum, ktoré Vám umožní dokonale spoznať históriu Gemerského regiónu. V okolí môžete navštíviť aj hrad Krásnu hôrku, Zvolenský zámok alebo kaštieľ Betliar.

Ubytovanie v tomto príjemnom prostredí zabezpečujú hotely, penzióny či útulné chaty osadené v lone prírody. Zabezpečujú Vám maximálne pohodlie a relax po aktívne strávenom dni na dovolenke.

Vrchy tohto územia sú vo väčšej miere pokryté nádhernými lesmi a preto je toto prostredie ideálne na oddych a relax. Čistý vzduch, krásne stromy a príroda navôkol to všetko zaručí, že z dovolenky v Revúckej vrchovine sa vrátite odpočinutý a plný novej sily a energie.

Názory a odporúčania

Milan Husovský (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.9.2018
Región plný pamiatok, krásnych miest a lesov.Stále je kde ísť.
Veronika Fabianová (ubytovateľ) 30.8.2018
Určite odporúčam navštíviť niektorú z roklín alebo jaskýň, ktoré sa nachádzajú v Slovenskom raji. Oddych si doprajete vo wellness centre Predná Hora a navštívite historický kaštieľ Betliar. Pre milovníkov zimných športov sa tu nachádza stredisko Telgárt (7 km) alebo Mlynky (10 km).
Zuzana Trojova (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.8.2018
Super zabezpečené parkovanie,gastronomia či informácie. Srdečná vďaka všetkým na vôkol.Slovenský raj je nádherná rekreačná oblasť po všetkých stránkach.
Ivan Urek (starší pár - návštevník) 16.8.2018
Slovensky kras - nadherny kus Slovenska.
Mária Kuľková (rodina s malými deťmi - návštevník) 16.8.2018
Málo možnosti na kúpanie pre detí.
Beata (skupina - návštevník) 14.8.2018
Wspaniałe jaskinie, można też trochę pochodzić po górach.
Peter Horváth (skupina - návštevník) 9.8.2018
Región je úchvatný, množstvo kultúrnych pamiatok, jaskýň a turistických zákutí.
Jana (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.8.2018
Kraj je krásny, negatívom je absencia služieb napr. reštaurácii.
Drahomíra Kočanová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 27.7.2018
Jaskyne, vodopády, Betliar, Krásna Hôrka, pešia turistika.
Agáta Hýllová (starší pár - návštevník) 26.7.2018
Obyvatelia robia čo sa dá. Sú však veci, ktoré neovplyvnia. Bez auta sa človek nepohne. Slabé autobusové a žiadne vlakové spojenia. K turistike a výletom tie vlaky viac pasujú. Ale to je vec štátu.
Jana (rodina s malými deťmi - návštevník) 24.7.2018
Región atraktívny, veľa jaskýň, kultúrne pamiatky a okolitá príroda.
Ivana (rodina so staršími deťmi - návštevník) 15.7.2018
příroda, jeskyně
albbert (rodina so staršími deťmi - návštevník) 13.7.2018
...Slovensky kras je nadherny kamkolvek sa clovek vyberie, vzdy si najde nieco, co je mozne obdivovat a co ho nadchne. Hlavne pocetne jaskyne, tiesnavy a diery a dalsie krasne miesta. Tiez vsak prekvapia nedostatocne zakladne sluzby, nefunkcne restauracie, obchody s nepochopitelnymi otvaracimi hodinami a podobne. Je to region, kde by mala oblast sluzieb a turizmu prekvitat, povedal by som, ze ide v tejto oblasti o malu zlatu banu, pravdou je vsak asi opak a nedokazem pochopit, preco to tak je... ...mozno privelky pocet tu zijucich asocialov, ktorych stretavate v kazdej obci, meste, ktorym prechadzate...
Ruda Hauck (skupina - návštevník) 12.7.2018
krásný
Jozef Parditka (ubytovateľ) 6.7.2018
Turisticky atraktívne okolie, Dievčenská skala s výhľadom až po Vysoké Tatry, Zádielska Tiesňava, Hájske vodopády
Veroniak (skupina - návštevník) 1.7.2018
Tury, prechadzky, naozaj krasne miesta
John Dolezal (starší pár - návštevník) 1.7.2018
Doporucuji si vyzvednout turistickou mapu v info centru v Roznave, kde je vyznaceno vse zajimave a dle toho si vybrat.
Zobraziť viac...