Loading

Ubytovanie v Revúckej vrchovine

(42 objektov)

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste, pri potoku (RV 5,0 km vzdušne)
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Chata Raj Dedinky

Dedinky, na okraji obce / mesta, pri vode (RV 25,2 km vzdušne)
X-Box/3DTV/Kaďa/Kone/Korčule/Čln/Bicykle

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci / v meste (RV 5,2 km vzdušne)
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Chata Petrovec

Kalinovo, na samote, pri lese / na okraji lesa (PT 5,4 km v...
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie
1 - 42 / 42

Revúcka vrchovina

Čarokrásne hory rozprestierajúce sa v Banskobystrickom a Košickom kraji, ktoré vznikli ešte v starších prvohorách. Revúcka vrchovina je súčasťou Vnútorných Západných Karpát a začleňuje sa do oblasti Slovenské Rudohorie. Nepatrí síce k najvyšším pohoriam na Slovensku, ale zato je to jedno z najrozsiahlejších pohorí. Hranice vrchoviny sú tvorené zo severu Slovenským rajomMuránskou planinou, z juhu Juhoslovenskou kotlinou, z východu hranice určuje Slovenský krasVolovské vrchy a poslednú západnú stranu uzatvárajú Stolické vrchy.

Územie týchto hôr je budované vápencovými horninami čo malo za následok aj vznik krasových území. Aj vďaka tomuto je táto lokalita mimoriadne bohatá na výskyt jaskýň. Nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si z dovolenkyRevúckej vrchovine odnesiete je jednoznačne návšteva práve jednej z najznámejších jaskýň Ochtinskej aragonitovej jaskyne. Jaskyňa sa nachádza na severozápadnom svahu vrchu Hrádok a objavená bola už v roku 1954. Je asi 300 metrov dlhá a svojou aragonitovou pýchou patrí medzi unikáty vo svete. Vďaka svojej výnimočnosti je zaradená v zozname UNESCO.

Väčšia časť územiaa má prevažne vrchovinový charakter a preto je toto prostredie priam ideálne pre milovníkov turistiky. Je tu množstvo turistických chodníkov ideálnych pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, ale tiež chodníkov a trás ideálnych aj pre náročnejších turistov. Určite by ste si mali urobiť prechádzku po náučnom chodníku Drienčanský kras. Drienčanský kras je radený medzi jedno z najkrajších krasových území v tejto lokalite a preto túra po tejto cestičke nie je bohatá len na informácie, ale hlavne na zážitky z krásnej prírody. Nachádza sa tu až 32 jaskýň a najdlhšia z nich má 707 metrov. Ďalším zaujímavým náučným chodníkom v Revúckej vrchovine je náučná lokalita Lipovianske pieskovce, kde si môžete pozrieť pieskovce posledného subtropického mora. Navyše je územie bohaté na skameneliny, najmä lastúrniky. Pre náročnejších turistov budú zaujímavé chodníky a trasy na najvyšší vrch tohto pohoria Turecká.

Na svoje si tu prídu v zimnom období aj milovníci lyžovania. Je tu viacero lyžiarskych stredísk s dobrým technickým vybavením a s rozprávkovo zasneženou krajinou. Medzi najviac navštevované patrí lyžiarske stredisko Rejdová alebo rekreačné stredisko Július.

Ak hľadáte na dovolenke kultúru a históriu aj v tomto Vám toto prostredie vyhovie. Môžete zavítať do neďalekého mestečka Rimavská Sobota kde sa nachádza Gemerské múzeum, ktoré Vám umožní dokonale spoznať históriu Gemerského regiónu. V okolí môžete navštíviť aj hrad Krásnu hôrku, Zvolenský zámok alebo kaštieľ Betliar.

Ubytovanie v tomto príjemnom prostredí zabezpečujú hotely, penzióny či útulné chaty osadené v lone prírody. Zabezpečujú Vám maximálne pohodlie a relax po aktívne strávenom dni na dovolenke.

Vrchy tohto územia sú vo väčšej miere pokryté nádhernými lesmi a preto je toto prostredie ideálne na oddych a relax. Čistý vzduch, krásne stromy a príroda navôkol to všetko zaručí, že z dovolenky v Revúckej vrchovine sa vrátite odpočinutý a plný novej sily a energie.