Loading

Ubytovanie v Revúckej vrchovine

(35 objektov)

Penzión Skalná ruža

Gemerská Hôrka, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Skvelé ubytovanie v peknom prostredí

Chata Petrovec

Kalinovo, na samote, pri lese / na okraji lesa
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie

Chata Raj Dedinky

Dedinky, na okraji obce / mesta, pri vode
X-Box/3Dtv/Kaďa/Kone/Čln/Bicykle/Sánky..

Ubytovanie Granárium

Jablonov nad Turňou, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Netradičná dovolenka s vôňou vidieka
1 - 35 / 35

Revúcka vrchovina

Čarokrásne hory rozprestierajúce sa v Banskobystrickom a Košickom kraji, ktoré vznikli ešte v starších prvohorách. Revúcka vrchovina je súčasťou Vnútorných Západných Karpát a začleňuje sa do oblasti Slovenské Rudohorie. Nepatrí síce k najvyšším pohoriam na Slovensku, ale zato je to jedno z najrozsiahlejších pohorí. Hranice vrchoviny sú tvorené zo severu Slovenským rajomMuránskou planinou, z juhu Juhoslovenskou kotlinou, z východu hranice určuje Slovenský krasVolovské vrchy a poslednú západnú stranu uzatvárajú Stolické vrchy.

Územie týchto hôr je budované vápencovými horninami čo malo za následok aj vznik krasových území. Aj vďaka tomuto je táto lokalita mimoriadne bohatá na výskyt jaskýň. Nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si z dovolenkyRevúckej vrchovine odnesiete je jednoznačne návšteva práve jednej z najznámejších jaskýň Ochtinskej aragonitovej jaskyne. Jaskyňa sa nachádza na severozápadnom svahu vrchu Hrádok a objavená bola už v roku 1954. Je asi 300 metrov dlhá a svojou aragonitovou pýchou patrí medzi unikáty vo svete. Vďaka svojej výnimočnosti je zaradená v zozname UNESCO.

Väčšia časť územiaa má prevažne vrchovinový charakter a preto je toto prostredie priam ideálne pre milovníkov turistiky. Je tu množstvo turistických chodníkov ideálnych pre začiatočníkov a rodiny s deťmi, ale tiež chodníkov a trás ideálnych aj pre náročnejších turistov. Určite by ste si mali urobiť prechádzku po náučnom chodníku Drienčanský kras. Drienčanský kras je radený medzi jedno z najkrajších krasových území v tejto lokalite a preto túra po tejto cestičke nie je bohatá len na informácie, ale hlavne na zážitky z krásnej prírody. Nachádza sa tu až 32 jaskýň a najdlhšia z nich má 707 metrov. Ďalším zaujímavým náučným chodníkom v Revúckej vrchovine je náučná lokalita Lipovianske pieskovce, kde si môžete pozrieť pieskovce posledného subtropického mora. Navyše je územie bohaté na skameneliny, najmä lastúrniky. Pre náročnejších turistov budú zaujímavé chodníky a trasy na najvyšší vrch tohto pohoria Turecká.

Na svoje si tu prídu v zimnom období aj milovníci lyžovania. Je tu viacero lyžiarskych stredísk s dobrým technickým vybavením a s rozprávkovo zasneženou krajinou. Medzi najviac navštevované patrí lyžiarske stredisko Rejdová alebo rekreačné stredisko Július.

Ak hľadáte na dovolenke kultúru a históriu aj v tomto Vám toto prostredie vyhovie. Môžete zavítať do neďalekého mestečka Rimavská Sobota kde sa nachádza Gemerské múzeum, ktoré Vám umožní dokonale spoznať históriu Gemerského regiónu. V okolí môžete navštíviť aj hrad Krásnu hôrku, Zvolenský zámok alebo kaštieľ Betliar.

Ubytovanie v tomto príjemnom prostredí zabezpečujú hotely, penzióny či útulné chaty osadené v lone prírody. Zabezpečujú Vám maximálne pohodlie a relax po aktívne strávenom dni na dovolenke.

Vrchy tohto územia sú vo väčšej miere pokryté nádhernými lesmi a preto je toto prostredie ideálne na oddych a relax. Čistý vzduch, krásne stromy a príroda navôkol to všetko zaručí, že z dovolenky v Revúckej vrchovine sa vrátite odpočinutý a plný novej sily a energie.

Názory a odporúčania

Dana (skupina - návštevník) 16.10.2018
Maximalna spokojnost: Krasnohorská jaskyna, pekna priroda, - okraj krasoveho uzemia. Ak by bola aj Krasna Horka otvorena, mame bonus navyse
Milan Husovský (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.9.2018
Región plný pamiatok, krásnych miest a lesov.Stále je kde ísť.
Veronika Fabianová (ubytovateľ) 30.8.2018
Určite odporúčam navštíviť niektorú z roklín alebo jaskýň, ktoré sa nachádzajú v Slovenskom raji. Oddych si doprajete vo wellness centre Predná Hora a navštívite historický kaštieľ Betliar. Pre milovníkov zimných športov sa tu nachádza stredisko Telgárt (7 km) alebo Mlynky (10 km).
Zuzana Trojova (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.8.2018
Super zabezpečené parkovanie,gastronomia či informácie. Srdečná vďaka všetkým na vôkol.Slovenský raj je nádherná rekreačná oblasť po všetkých stránkach.
Ivan Urek (starší pár - návštevník) 16.8.2018
Slovensky kras - nadherny kus Slovenska.
Mária Kuľková (rodina s malými deťmi - návštevník) 16.8.2018
Málo možnosti na kúpanie pre detí.
Zobraziť viac...