Loading

Ubytovanie v Lome nad Rimavicou

(1 objekt + 34 objektov v okolí 25 km)

Chaty Vrchár

Lom nad Rimavicou, v obci / v meste, v chatovej osade
Altánky, tenis, štvorkolky, bicykle

Drevenica Koliba

Drábsko (Lom nad Rimavicou 3,3 km vzdušne), mimo obce / mest...
Ubytovanie v nádhernej prírode

Chata Hajdukovo

Látky (Lom nad Rimavicou 5,3 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!

Ubytovanie Zámoček

Látky (Lom nad Rimavicou 5,3 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie v tichom prostredí!

Chata Bratkovica

Detvianska Huta (Lom nad Rimavicou 5,9 km vzdušne), mimo obc...
Chata v krásnom, tichom prostredí

Chata Tri lipy

Detvianska Huta (Lom nad Rimavicou 5,9 km vzdušne), v rekrea...
Štýlová chata s originálnym interiérom

Chata JASIENKA

Detvianska Huta (Lom nad Rimavicou 5,9 km vzdušne), mimo obc...
Romantická chalúpka so saunou

Chalupa spod kríža

Detvianska Huta (Lom nad Rimavicou 5,9 km vzdušne), v rekrea...
Útulná chalupa v pokojnom prostredí!

Penzión Látky

Látky (Lom nad Rimavicou 6,8 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemný penzión pod Poľanou!

Penzión a pizzeria Látky

Látky (Lom nad Rimavicou 6,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Útulné izby, rodinná atmosféra -ako doma
1 - 35 / 35

Lom nad Rimavicou

Lom nad Rimavicou 1

Milujete horské dedinky umiestnené vysoko v kopcoch, kde hneď po zobudení vnímate čerstvý horský vzduch? Všade je ticho, pokoj a Vy. Trafili sme presne Vašu predstavu o skvelej dovolenke? Ak áno, tak máme pre Vás radu, kam sa vybrať. Čo takto kúsok od legendami opradenej hory Poľana? Nech sa páči, zavítajte s nami do Lomu nad Rimavicou.

Lom nad Rimavicou sa nachádza na hranici Chránenej krajinnej oblasti PoľanaVeporských vrchov. Dedinka s necelými 300 obyvateľmi sa nachádza v nadmorskej výške až 938 metrov nad morom. Ak neberieme do úvahy tatranské osady, ide o jednu z najvyššie položených dedín na Slovensku. Čo lákalo v minulosti ľudí do takej výšky? Už od roku 1791, kedy sa Lom nad Rimavicou spomína po prvýkrát, vynikala oblasť hojnosťou stromov. To znamenalo skvelé podmienky na ťažbu dreva. Dnes ide o pokojnú dedinku, v ktorej si oddýchne aj ten najväčší vorkoholik.

Lom nad Rimavicou 2

Obec Lom nad Rimavicou sa nachádza v nesmierne atraktívnom prostredí. V tomto krásnom kraji neďaleko dedinky pramenia aj známe rieky, ako napríklad Ipeľ či Rimavica. No a turisti určite nevynechajú tú najznámejšiu horu v okolí, Poľanu. Táto dávno vyhasnutá sopka priťahuje mnoho turistov a odmení ich nielen krásnymi lesmi na úbočí, ale aj nádhernými výhľadmi do širokého okolia. Dobrodružnejšie povahy si to nasmerujú na severovýchod, priamo do srdca Národného parku Muránska planina, ktorý je preslávený svojimi náhornými planinami a krasovými útvarmi.

V blízkosti Lomu nad Rimavicou sa nachádza množstvo kultúrnych zaujímavostí. Príkladom je aj kostolČeríne, ktorý na svojom mieste stojí už viac ako 600 rokov. Ďalším miestom hodným zmienky je aj zrúcanina Divínskeho hradu. Len približne 10 km od dedinky sa nachádza celoslovensky preslávená atrakcia, Čiernohronská železnica. Aj dnes si môžete na jej trase dopriať vyhliadkovú jazdu. Deti budú výskať od radosti a krásny parný vláčik nenechá chladných ani dospelých. Priamo v Čiernom Balogu, kde sa železnica nachádza nájdete aj lesnícky skanzen Vydrovo, ktorý Vám prezradí všetky taje ťažby dreva z okolitých lesov. Ďalšou technickou zaujímavosťou je zubačka či odstavený vlak z roku 1906 v TisovciLom nad Rimavicou 3Okrem toho si môžete urobiť výlet aj do prekrásnej Bystrianskej jaskyne.

Dovolenku v Lome nad Rimavicou si vychutnáte v každom ročnom období. V lete máte na výber niekoľko kúpalísk, napríklad v Brezne, Podbrezovej či Hnúšti. Pokiaľ máte chuť spraviť čosi aj pre svoje zdravie, zavítajte do kúpeľov Brusno. Nuž a v zime nebudete vedieť, kam sa vybrať skôr. V okruhu do 10 km nájdete lyžiarske strediská v obci Látky, Klenovec a Šoltýska. Ďalšie sú v Tisovci, pričom určite poznáte aj známe stredisko v Mýte pod Ďumbierom. Stráviť zimu v Lome nad Rimavicou skrátka stojí za to.

Napriek tomu, že dedinka nie je práve najväčšia, poteší Váš svojou ponukou ubytovania. Ak hľadáte lacné a pritom útulné ubytovanie, určite si vyberiete niektorý z miestnych privátov či chát na prenájom. V Lome nad Rimavicou sa nemusíte báť davov turistov, zhonu a stresu. Ak ste hľadali miesto, kde si môžete bez obáv oddýchnuť, my sme ho našli za Vás.