Útulná chalupa v pokojnom prostredí!

• Panoramatické fotografie chalupy nájdete na Google Maps - stačí napísať do vyhľadávania Bratkovica, Chalupa spod kríža. •

Chalupa spod kríža sa nachádza v Podpoľaní na hranici s Veporskými vrchmi. Je umiestnená v pokojnom prostredí chatovej osady Bratkovica, patriacej katastrálne pod obec Detvianska Huta. Z neďalekého kopca, vzdialeného cca 2 km pešou chôdzou od chalupy, si môžete vychutnávať jeden z najkrajších výhľadov na okolité hory na Slovensku. Kochať sa tak môžete výhľadom na celú panorámu Nízkych Tatier od Prašivej až po Ďumbier.

Chalupa vďaka svojmu vybaveniu ako aj krásnej okolitej prírode predstavuje celoročne výbornú voľbu pre stretnutie rodín, pracovných kolektívov či športových klubov. Na svoje si tu prídu tiež milovníci turistiky, cyklistiky a hubárčenia. V zimnom období je výborným miestom aj pre bežkárov či lyžiarov, ktorí môžu využívať najbližší lyžiarsky vlek vo vzdialenosti len 2 km od chalupy.

Chalupa spod kríža je Vám k dispozícii počas celého roka. Ponúka útulné ubytovanie pre 12 až maximálne 14 osôb.

Pripravená je tu spoločenská miestnosť s pohodlným gaučovým posedením, televízorom so satelitným príjmom, domácim kinom (1300 W), rádiom a štýlovou krbovou pieckou. Na prípravu jedál Vám poslúži kompletne zariadená kuchyňa s plynovým sporákom s rúrou, klasickou pecou na tuhé palivo, chladničkou s mrazničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a všetkým potrebným riadom. Kuchyňa je vybavená rovnako jedálenským stolom s posedením a jedným lôžkom, využiteľným na prespanie v prípade väčšej skupiny hostí.

Súčasťou chalupy sú tri veľké spálne. V každej spálni sú umiestnené 4 lôžka vrátane manželských postelí a televízora (v jednej možnosť využiť navyše jedno lôžko na poschodovej posteli). Pre zaistenie pohodlia hostí je chalupa vybavená tromi kúpeľňami s toaletami. V dvoch kúpeľniach sú sprchovacie kúty, v tretej kúpeľni je umiestnená veľká rohová vaňa. V jednej kúpeľni je k dispozícii aj automatická práčka. V priestoroch celej chalupy je zaistené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Pre príjemný oddych na dvore Vám poslúži zrubový altánok s posedením či záhradná drevená hojdačka. Nachádza sa tu aj ohnisko s posedením na opekanie a pieskovisko pre deti. V prípade záujmu si môžete v susednom objekte objednať aj možnosť saunovania. Chalupa disponuje rozľahlým 63 árov veľkým pozemkom. Parkovanie Vašich áut je možné až priamo pri ubytovaní.

Príďte sa tešiť z krásnej prírody, čistého vzduchu, horskej vody a nádherného výhľadu. Srdečne Vás pozývame a tešíme sa na Vašu návštevu.