Loading

Ubytovanie v okrese Poltár

(4 objekty)

Chata Petrovec

Kalinovo, na samote, pri lese / na okraji lesa (PT 5,4 km v...
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie

Penzión Močiar

Kokava nad Rimavicou, na samote, pri lese / na okraji lesa (PT 16,8 km vzdušne)
V nádhernom prostredí hôr pri potoku

Drevenica Žihľava

Cinobaňa, na samote, pri vode (PT 17,9 km vzdušne)
Krásna drevenica na samote pri rybníku

Chata HÁMOR

Kokava nad Rimavicou, na samote, pri lese / na okraji lesa (PT 13,2 km vzdušne)
Dotyk prírody, chuť domova ...
1 - 4 / 4

Okres Poltár

Okres Poltár s potenciálom rastu a rozvoja cestovného ruchu

V južnej časti Banskobystrického kraja leží okres Poltár, ktorý je tvorený Lučeneckou kotlinou. Jej rozloha siaha až po okresné mesto Poltár. Na východe má okres spoločnú hranicu s okresom Rimavská Sobota, na západe susedí s okresom Lučenec a okresom Detva a na severe je jeho susedom okres Brezno.

Okres Poltár tvorí 21 obcí a jedno mesto s rovnomenným názvom. Možno povedať, že okresné mesto Poltár je tepnou i srdcom a rovnako aj administratívnosprávnym centrom celého okresu. Najväčšími obcami okresu Poltár čo do počtu obyvateľov sú obce Cinobaňa, KalinovoKokava nad Rimavicou.

Región disponuje dobrým potenciálom na rozvoj cestovného ruchu. Prírodné danosti dávajú predpoklady pre rozvoj podhorskej a horskej turistiky, vidieckej turistiky a zimnej rekreácie.

Ak máte radi históriu, môžete do nej vstúpiť pri návšteve okresného mesta Poltár. Tu sa totiž nachádza unikátny kamenný most zo 16. - 17. storočia, postavený Turkami. Je to tretí najstarší zachovaný most svojho druhu na Slovensku. Návštevníci túžiaci kráčať po stopách ľudí, ktorí žili pred stovkami rokov, by sa určite mali po tomto moste prejsť a stať sa aspoň na chvíľu súčasťou histórie.

Ak navštívite okresné mesto Poltár, určite by ste nemali vynechať návštevu pozoruhodnej kultúrnej i historickej pamiatky, ktorou je evanjelický kostol z konca 18. storočia. Zaujímavosťou chrámu sú zamurované architektonické články pochádzajúce z 15. storočia.

Zvedavému oku návštevníka istotne neujde mestské múzeum, ktoré sa nachádza v pôvodnom dome poltárskeho zemepána Gabriela Gécziho. Budova je podľa dochovaných materiálov najstarším domom z pevného materiálu. V múzeu sa nachádzajú rôzne archeologické nálezy, dobové dokumenty a fotografie ako aj pamätná izba ľudových tradícií. Múzeum Vám tak predostrie zaujímavú kultúru a spôsob života našich predkov.

Mesto Poltár má bezpochyby bohatú históriu a jej milovníkom i všetkým rekreantom má rozhodne čo ponúknuť.

Pre nadšencov turistiky, športu i milovníkov kúpania

Ak patríte k vášnivým turistom, ktorí majú radi náročnejšie výstupy do hôr a vrchov, v tomto regióne si určite prídete na svoje výstupom na sedlo Chorepa. Prírodné vyhliadkové miesto na sedle Chorepa v Klenovci ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu i vodnú nádrž Klenovec. Sedlo je tiež križovatkou turistických chodníkov a vedie ním hranica medzi okresom Poltár a okresom Rimavská Sobota.

Po náročnom turistickom dni si môžete príjemne odpočinúť a zrelaxovať na modernom kúpalisku Poltár, ktoré ponúka návštevníkom možnosť denného i nočného kúpania.

Počas zimných mesiacov majú rekreanti k dispozícii služby lyžiarskeho strediska Ski Skorušina - Klenovec a lyžiarskeho strediska Kokava Línia s možnosťou umelého zasnežovania a upravovanými svahmi. Zjazdovky sú tu pomerne ľahké a najvhodnejšie najmä pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Stredisko ponúka aj večerné lyžovanie na osvetlenom svahu.

Kde na noc skloniť hlavu? Možnosti ubytovania v okrese Poltár

Ak sa rozhodnete prežiť dovolenku či prázdninové dni v ktorejkoľvek časti okresu Poltár, o ubytovanie nebudete mať núdzu. V ponuke je viacero ubytovacích zariadení priamo v okresnom meste Poltár alebo v blízkom okolí či v turistami najvyhľadávanejších obciach okresu ako napr. Kokava nad Rimavicou a Kalinovo. Návštevníci okresu si môžu vyberať z viacerých ponúk hotelov, penziónov, turistických ubytovníchát.

Slovensko je síce menšou krajinou v porovnaní s inými destináciami v Európe, ale rozhodne je to krajina bohatá na malebnú prírodu, historické i kultúrne pamiatky, dejiny, zaujímavé a pozoruhodné miesta, ktoré vedia očariť svojou krásou. Jedným z takýchto miest je i okres Poltár, ktorý istotne stojí za Vašu návštevu.