Loading

Ubytovanie Poiplie

(30 objektov)

Villa Dudinka

Dudince, na okraji obce / mesta, v chatovej osade
Víkendový domček pre celú rodinu!

Chata Petrovec

Kalinovo, na samote, pri lese / na okraji lesa
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie

Prosredná pivnica

Sebechleby, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj

EKO Penzión a Kemping LEO

Dudince, na okraji obce / mesta, pri kúpalisku
Blízko kúpeľov s reštauráciou a barom!

Chata Biele dráhy

Ladzany, na okraji obce / mesta
Luxusnú chata - vírivka, sauna, bazén

Hacienda Napoli

Sebechleby, na okraji obce / mesta
Čarovné ubytovanie na pokojnom mieste!

Turistická ubytovňa Modrý Kameň

Modrý Kameň, v obci / v meste, v centre mesta
Príjemné a cenovo výhodné ubytovanie!

Penzión Močiar

Kokava nad Rimavicou, na samote, pri lese / na okraji lesa
V nádhernom prostredí hôr pri potoku

Chata pod lipami

Sebechleby, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Luxusná chata, bazén, sauna a vírivka

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!
1 - 30 / 30

Poiplie

Poiplie 1

Príťažlivý región Poiplie je jedným z miest Slovenska, ktoré sa oplatí navštíviť. Ak sa rozhodnete spoznať tento čarovný kraj, určite si ho zamilujete.

Malebné Poiplie sa nachádza na juhozápade Slovenska v Nitrianskom kraji. Ako región cestovného ruchu oficiálne zahŕňa okresy Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, tiež časť okresu Levice. Veľmi často sa používajú pôvodné pomenovania tohto regiónu Hont a Novohrad. Región z juhu ohraničuje naša najväčšia rieka Dunaj a zo západu jedna s najdlhších riek Slovenska Ipeľ. Tieto dve rieky vytvárajú prirodzenú hranicu s Maďarskom. Juhovýchod regiónu zdobí pohorie Burda, ktoré je najmenším pohorím na Slovensku. V oblasti sa nachádzajú viaceré chránené prírodné rezervácie.Keďže toto zaujímavé pohorie patrí medzi klimaticky najteplejšie a najsuchšie územia Slovenska, vytvára veľmi dobré stepné podmienky pre výskyt mnohých vzácnych druhov drevín, rastlín a živočíchov.

Poiplie 2

Ak uvažujete kde stráviť svoju dovolenku alebo prázdniny, Poiplie Vám odhalí všetky svoje poklady. Nájdeme tuzrúcaniny hradov(Fiľakovo, Divín, Modrý Kameň, Čabraď) a nemálo protitureckých pevností. V regióne sa nachádzajú kultúrne mestá Veľký Krtíš, slávne banské mesto Krupina, Lučenec, Levice. Veľmi známe a navštevované mestečko, ktoré leží na hranici Slovenska a Maďarska je mesto Štúrovo. Je rajom pre milovníkov historických pamiatok a termálnej vody. Nájdete tu známe termálne kúpalisko Vadaš. Na Slovenskej strane rieky Dunaj na vás čaká barokový kaštieľ v Belej a románska rotunda v Bíni. Na maďarskej strane sa nachádza mesto Ostrihom, tzv. bývalé mesto kráľov s najväčšou Bazilikou v Maďarsku. Výnimočné zážitky načerpáte aj v okolí. V Ipeľskej pahorkatine máte možnosť vidieť obec Brhlovce, známou svojimi podzemnými obydliami. Touto pahorkatinou pretekajú termálne a minerálne pramene do obcí Dudince, Slatina Santovka. Návštevníkov pritiahne taktiež levická pevnosť zo 16. stor., dnes sídlo Tekovského múzea s pozoruhodnými národopisnými zbierkami. Za zmienku stojí aj obec Mužla, ktorá je zaujímavá svojou archeologickou lokalitou a chránenými územiami.

Poiplie 3

V regióne nájdete širokú škálu možností zábavy a relaxu. Milovníci športu si nájdu najmä v lete bohaté alternatívy pohybu. Zastúpenie tu majú vyznačené turistické chodníky a cyklotrasy. Hlavne na väčších riekach môžete okúsiť vodné športy alebo plavby loďou. Obľúbené sú tiež rôzne športoviská, ihriská, tenisové kurty a nakoniec vysokokvalitné termálne kúpaliská ako aj najmladšie slovenské kúpele Dudince.

Región Poiplie ponúka veľké spektrum možností ubytovania. Od veľkých, luxusných hotelov v centrách miest cez rôzne chaty, apartmány a penzióny, po malé chalúpky v prostredí, v ktorom vládne dokonalý pokoj. Atraktívne ubytovanie zosúladí všetky vaše predstavy a nároky. Dôvodov prečo navštíviť región Poiplie je mnoho.