Loading

Ubytovanie Poiplie

(28 objektov)

Chata Petrovec

Kalinovo, na samote, pri lese / na okraji lesa
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie

Villa Dudinka

Dudince, na okraji obce / mesta, v chatovej osade
Akciová cena na víkend!

Ubytovanie POP BAL

Rapovce, v obci / v meste, pri kúpalisku
Moderné izby v blízkosti kúpaliska!

Turistická ubytovňa Nimród

Vinica, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Pri dlhšom pobyte možná zľava dohodou

Vila Reyna

Divín, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Penzión iba 10 metrov od pláže!

Prosredná pivnica

Sebechleby, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj

Ubytovňa Kataster

Krupina, na okraji obce / mesta
Novo zrekonštruovaná ubytovňa v Krupine

Chalupa DIVÍN

Divín, v obci / v meste
Spojte poznávanie a zábavu s oddychom

Kállai Vináreň a Penzión

Fiľakovo, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Nový príjemný penzión s vinárničkou

Chata Biele dráhy

Ladzany, na okraji obce / mesta
Luxusnú chata - vírivka, sauna, bazén
1 - 28 / 28

Poiplie

Poiplie 1

Príťažlivý región Poiplie je jedným z miest Slovenska, ktoré sa oplatí navštíviť. Ak sa rozhodnete spoznať tento čarovný kraj, určite si ho zamilujete.

Malebné Poiplie sa nachádza na juhozápade Slovenska v Nitrianskom kraji. Ako región cestovného ruchu oficiálne zahŕňa okresy Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, tiež časť okresu Levice. Veľmi často sa používajú pôvodné pomenovania tohto regiónu Hont a Novohrad. Región z juhu ohraničuje naša najväčšia rieka Dunaj a zo západu jedna s najdlhších riek Slovenska Ipeľ. Tieto dve rieky vytvárajú prirodzenú hranicu s Maďarskom. Juhovýchod regiónu zdobí pohorie Burda, ktoré je najmenším pohorím na Slovensku. V oblasti sa nachádzajú viaceré chránené prírodné rezervácie.Keďže toto zaujímavé pohorie patrí medzi klimaticky najteplejšie a najsuchšie územia Slovenska, vytvára veľmi dobré stepné podmienky pre výskyt mnohých vzácnych druhov drevín, rastlín a živočíchov.

Poiplie 2

Ak uvažujete kde stráviť svoju dovolenku alebo prázdniny, Poiplie Vám odhalí všetky svoje poklady. Nájdeme tuzrúcaniny hradov(Fiľakovo, Divín, Modrý Kameň, Čabraď) a nemálo protitureckých pevností. V regióne sa nachádzajú kultúrne mestá Veľký Krtíš, slávne banské mesto Krupina, Lučenec, Levice. Veľmi známe a navštevované mestečko, ktoré leží na hranici Slovenska a Maďarska je mesto Štúrovo. Je rajom pre milovníkov historických pamiatok a termálnej vody. Nájdete tu známe termálne kúpalisko Vadaš. Na Slovenskej strane rieky Dunaj na vás čaká barokový kaštieľ v Belej a románska rotunda v Bíni. Na maďarskej strane sa nachádza mesto Ostrihom, tzv. bývalé mesto kráľov s najväčšou Bazilikou v Maďarsku. Výnimočné zážitky načerpáte aj v okolí. V Ipeľskej pahorkatine máte možnosť vidieť obec Brhlovce, známou svojimi podzemnými obydliami. Touto pahorkatinou pretekajú termálne a minerálne pramene do obcí Dudince, Slatina Santovka. Návštevníkov pritiahne taktiež levická pevnosť zo 16. stor., dnes sídlo Tekovského múzea s pozoruhodnými národopisnými zbierkami. Za zmienku stojí aj obec Mužla, ktorá je zaujímavá svojou archeologickou lokalitou a chránenými územiami.

Poiplie 3

V regióne nájdete širokú škálu možností zábavy a relaxu. Milovníci športu si nájdu najmä v lete bohaté alternatívy pohybu. Zastúpenie tu majú vyznačené turistické chodníky a cyklotrasy. Hlavne na väčších riekach môžete okúsiť vodné športy alebo plavby loďou. Obľúbené sú tiež rôzne športoviská, ihriská, tenisové kurty a nakoniec vysokokvalitné termálne kúpaliská ako aj najmladšie slovenské kúpele Dudince.

Región Poiplie ponúka veľké spektrum možností ubytovania. Od veľkých, luxusných hotelov v centrách miest cez rôzne chaty, apartmány a penzióny, po malé chalúpky v prostredí, v ktorom vládne dokonalý pokoj. Atraktívne ubytovanie zosúladí všetky vaše predstavy a nároky. Dôvodov prečo navštíviť región Poiplie je mnoho.

Názory a odporúčania

Samuel Dávid (ubytovateľ) 21.3.2019
Rozmanitosť okolitých lesov poskytuje ideálne podmienky pre tradičnú poľovačku. Ponúkame Vám ohromujúcich 16,312 Ha lesa, v ktorých je možnosť lovu trofejovej aj netrofejovej zvery.
Miriam Burská (mladý pár - návštevník) 13.9.2018
super
Peter Kolodzej (starší pár - návštevník) 8.9.2018
Veľmi pekná kľudná dedinka
Mariana Kolodzejova (starší pár - návštevník) 8.9.2018
1
Petr Kunetka (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.8.2018
Do hodiny autom zopár zaujímavých miest - Štúrove (veľký akvapark), neďaleko Banská Štiavnica.
Juraj (skupina - návštevník) 15.8.2018
Vo Velkom Krtisi je kupalisko Krtko. odporucam rodinam s detmi
Vladimíra Mešková (sólo hosť - návštevník) 29.7.2018
Chudobnejší kraj, milí ľudia...
Mona (rodina s malými deťmi - návštevník) 14.5.2018
Región sa nám páčil, bolo čo pozerať.
Vladimír Rábek (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.5.2017
región preskúmame pri dlhšom pobyte ale treba rátať s tým že okrem kúpaliska v bližšom okolí človek toho nenájde, čo samozrejme neznižuje úroveň samotného ubytovania
Renata (rodina s malými deťmi - návštevník) 14.5.2017
Region krasny.
Dominika Turanova (mladý pár - návštevník) 30.1.2017
termalna voda
Zobraziť viac...