Loading

Ubytovanie v Látkach

(6 objektov + 24 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Zámoček

Látky, na samote, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie v tichom prostredí!

Chata Hajdukovo

Látky, , pri lese / na okraji lesa
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!

Penzión Látky

Látky, v obci / v meste
Príjemný penzión pod Poľanou!

Chata RODINA

Látky, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie so saunou
1 - 30 / 30

Látky

„Stojí vysoká, divá Poľana, mať stará ohromných stínov, pod ňou dedina Detvou volaná...“ a neďaleko od nej dedinka Látky. Aj tú mohol pre svoju krásu zahrnúť Sládkovič do svojej básne. Je naozaj krásna a teraz ju môžete spoznať aj Vy.

Dedinka patrila významným veľkostatkárom a preto sa jej obyvatelia živili predovšetkým poľnohospodárstvom. Postupom času sa dedinka preslávila sklárstvom a vznikla tu sklárska huta. V súčasnosti je najznámejšou pamiatkou azda zvonica

Okolie Látok však robia príťažlivé predovšetkým všadeprítomné hory. Kto má rád neprebádané oblasti, na ktoré ešte takmer nevkročila ani noha, v Látkach si príde na svoje. Samozrejme tu nájdete aj mnoho turistických chodníkov, napríklad na neďaleké Bykovo, alebo spomínanú Poľanu. Svoje čaro však majú aj bezcieľne prechádzky po okolí, ktoré je posiate mnohými kopanicami.

Z ostatných prírodných krás musíme spomenúť vodopád Bystré, či majestátne skalné útvary Melichova skalaKalamárka. Navštevovaný je aj Bátovský balvan. Pokiaľ zbožňujete históriu, Látky Vám doprajú poriadnu porciu. Staré domčeky, či folklórne slávnosti v neďalekej Detve Vám ukážu spôsob života, no aj zábavy ľudí kedysi. Navštívte aj Divínsky hrad, ktorého múry sú svedkami plynutia stáročí. Pokiaľ Vás fascinujú hlboké lesy a radi by ste nazreli do zákulisia ťažby dreva, v tom prípade je pre Vás určený lesnícky skanzen VydrovoČiernom Balogu. Tu sa nachádza aj známa Čiernohronská lesná železnica, na ktorej sa môžete previezť a odniesť si neopakovateľné zážitky. Vláčik ťahá stará parná lokomotíva, podobnú nájdete vystavenú aj vo Vígľaši.

Počas letných horúčav sa schladíte na mestskom kúpalisku v Detve, alebo v blízkom Klenovci. Moderné kúpaliská sa nachádzajú aj v HnúštiPoltári. V okolí je aj mnoho prírodných vodných plôch, priehrady Ružiná, HriňováMálinec sú vyhľadávanými turistickými cieľmi. Po schladení v bazéne si môžete zajazdiť na koni.

V zime okolité vrchy rozhodne netrpia nedostatkom snehu. Okrem najrôznejších trás pre bežecké lyžovanie ukrývajú hlboké hory niekoľko menších lyžiarskych stredísk. Jedno je priamo v Látkach, ďalšie menšie nájdete v blízkej Šoltýske. Za lyžovačkou sa budete môcť vybrať do Tisovca či na Mýto pod Ďumbierom.

Táto malá horská obec ponúka skôr rodinné ubytovanie. Stretnete sa tak s ústretovosťou a pohostinnosťou domácich, vľúdnymi úsmevmi a najvyššou kvalitou. Na výber máte z mnohých ubytovní v rodinných domoch, na privátoch. Prenajať si budete môcť celú chatku, v ktorej sa budete cítiť dobre s rodinou, vo dvojici či s priateľmi.

Látky sú dedinkou takpovediac pánu Bohu za chrbtom. Jej krásy si však zasluhujú mimoriadnu pozornosť a ak budete niekedy na strednom Slovensku, rozhodne sa vydajte spoznať ich. V mnohom prekvapia, mnoho toho ponúkajú no mnoho Vám ostane ukryté. Ideálna šanca, prečo sa tu znova vrátiť.

Názory a odporúčania

Zuzana Giertlová (ubytovateľ) 23.10.2018
Odporúčame navštíviť atraktivity: Lesnícky skanzen, Čiernohronská železnica, NPR Dobročský prales, Náučný chodník o hitórii obce, Lyžiarske stredisko SKI Čierny Balog
Anna Štulrajterová (ubytovateľ) 31.8.2018
V blízkosti chalupy je les a široké možnosti na pešiu turistiku, cykloturistiku a hubárčenie. K atraktivitám obce patrí Čiernohronská železnička a Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline a najstaršia prírodná rezervácia Dobročský prales.
Jana Jurčová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2018
Pekné prostredie.
Zuzana Kohútová (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.6.2018
Taká milá rozprávková obec
Jozef + rodina. (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.4.2018
Pekné okolie a svojrázna panoráma.
Peter (rodina s malými deťmi - návštevník) 28.2.2018
V okolí je vždy sa na čo pozerať v každom ročnom období.( napr: výlet Čiernohronskou železničkou, Lesnícky skanzen, Náučný chodník o histórii a tradíciách obce, turistika, zimné športy ). Vybavenosť obce: je obchod, lekár, lekáreň, kostol, bankomat, obecný úrad.
Tomáš (skupina - návštevník) 4.2.2018
Odporúčame Lesnicky skanzen
Jana Pančíková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 11.9.2017
Nemáme negatívne skúsenosti
Marek (rodina s malými deťmi - návštevník) 2.9.2017
Mestečko s malebnými samotami v okolí.
Jan Alusic (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2017
Malebne mesto
Zuzana (skupina - návštevník) 24.7.2017
-
Katarína Hlocká Uličná (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.7.2017
Hory, voda, hrad...
Ivan Úrek (starší pár - návštevník) 3.7.2017
Kľudná obec, dostupnosť obchodov.
Honza (starší pár - návštevník) 1.7.2017
Bohužel po dvaceti letech se tam nic nezměnilo,jen všichni zestárli a přibilo tam více cikánů.
Tatiana Ferancikova (mladý pár - návštevník) 1.6.2017
Nadherny nas Slovensky Janosikovsky kraj...mat tu tak svoju chatu :O)
František Voltemar (skupina - návštevník) 23.5.2017
Príjemné prostredie.
Jan Bobak (sólo hosť - návštevník) 20.5.2017
Vidiet ze sa o mestecko staraju,velmi pekne okolie kde sa daju najst rozne zaujimave miesta.Dobre lacne jedlo,obcerstvenie v penz. Anicka.
Emília Murínová (skupina - návštevník) 31.1.2017
V obci sa nachádza roľnícke družstvo, kde som mala možnosť pozrieť si chov dobytka, najmä malé teliatka a ochutnať výborné kravské mliečko. Cestou z chalupy do okolia som sa do chuti nasýtila sladkými černicami. Priamo v obci možnosť drobného nákupu, prehliadka nového kostolíka, prípadne zúčastniť sa omše. Príjemná a tichá obec Látky.
Zobraziť viac...