Loading

Ubytovanie v Látkach

(6 objektov + 25 objektov v okolí 25 km)

Penzión a pizzeria Látky

Látky, v obci / v meste, v centre mesta
Útulné izby, rodinná atmosféra -ako doma

Chalupa u Kamenských

Látky, mimo obce / mesta
Štýlová chalupa v tichom prostredí!

Chata RODINA

Látky, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie so saunou

Chata Hajdukovo

Látky, , pri lese / na okraji lesa
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!

Penzión Látky

Látky, v obci / v meste
Príjemný penzión pod Poľanou!

Ubytovanie Zámoček

Látky, na samote, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie v tichom prostredí!

Chalupa spod kríža

Detvianska Huta (Látky 1,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti...
Útulná chalupa v pokojnom prostredí!

Chata Tri lipy

Detvianska Huta (Látky 1,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti...
Štýlová chata s originálnym interiérom

Chata JASIENKA

Detvianska Huta (Látky 1,3 km vzdušne), mimo obce / mesta, p...
Romantická chalúpka so saunou

Chata Bratkovica

Detvianska Huta (Látky 1,3 km vzdušne), mimo obce / mesta, p...
Chata v krásnom, tichom prostredí
1 - 31 / 31

Látky

„Stojí vysoká, divá Poľana, mať stará ohromných stínov, pod ňou dedina Detvou volaná...“ a neďaleko od nej dedinka Látky. Aj tú mohol pre svoju krásu zahrnúť Sládkovič do svojej básne. Je naozaj krásna a teraz ju môžete spoznať aj Vy.

Dedinka patrila významným veľkostatkárom a preto sa jej obyvatelia živili predovšetkým poľnohospodárstvom. Postupom času sa dedinka preslávila sklárstvom a vznikla tu sklárska huta. V súčasnosti je najznámejšou pamiatkou azda zvonica

Okolie Látok však robia príťažlivé predovšetkým všadeprítomné hory. Kto má rád neprebádané oblasti, na ktoré ešte takmer nevkročila ani noha, v Látkach si príde na svoje. Samozrejme tu nájdete aj mnoho turistických chodníkov, napríklad na neďaleké Bykovo, alebo spomínanú Poľanu. Svoje čaro však majú aj bezcieľne prechádzky po okolí, ktoré je posiate mnohými kopanicami.

Z ostatných prírodných krás musíme spomenúť vodopád Bystré, či majestátne skalné útvary Melichova skalaKalamárka. Navštevovaný je aj Bátovský balvan. Pokiaľ zbožňujete históriu, Látky Vám doprajú poriadnu porciu. Staré domčeky, či folklórne slávnosti v neďalekej Detve Vám ukážu spôsob života, no aj zábavy ľudí kedysi. Navštívte aj Divínsky hrad, ktorého múry sú svedkami plynutia stáročí. Pokiaľ Vás fascinujú hlboké lesy a radi by ste nazreli do zákulisia ťažby dreva, v tom prípade je pre Vás určený lesnícky skanzen VydrovoČiernom Balogu. Tu sa nachádza aj známa Čiernohronská lesná železnica, na ktorej sa môžete previezť a odniesť si neopakovateľné zážitky. Vláčik ťahá stará parná lokomotíva, podobnú nájdete vystavenú aj vo Vígľaši.

Počas letných horúčav sa schladíte na mestskom kúpalisku v Detve, alebo v blízkom Klenovci. Moderné kúpaliská sa nachádzajú aj v HnúštiPoltári. V okolí je aj mnoho prírodných vodných plôch, priehrady Ružiná, HriňováMálinec sú vyhľadávanými turistickými cieľmi. Po schladení v bazéne si môžete zajazdiť na koni.

V zime okolité vrchy rozhodne netrpia nedostatkom snehu. Okrem najrôznejších trás pre bežecké lyžovanie ukrývajú hlboké hory niekoľko menších lyžiarskych stredísk. Jedno je priamo v Látkach, ďalšie menšie nájdete v blízkej Šoltýske. Za lyžovačkou sa budete môcť vybrať do Tisovca či na Mýto pod Ďumbierom.

Táto malá horská obec ponúka skôr rodinné ubytovanie. Stretnete sa tak s ústretovosťou a pohostinnosťou domácich, vľúdnymi úsmevmi a najvyššou kvalitou. Na výber máte z mnohých ubytovní v rodinných domoch, na privátoch. Prenajať si budete môcť celú chatku, v ktorej sa budete cítiť dobre s rodinou, vo dvojici či s priateľmi.

Látky sú dedinkou takpovediac pánu Bohu za chrbtom. Jej krásy si však zasluhujú mimoriadnu pozornosť a ak budete niekedy na strednom Slovensku, rozhodne sa vydajte spoznať ich. V mnohom prekvapia, mnoho toho ponúkajú no mnoho Vám ostane ukryté. Ideálna šanca, prečo sa tu znova vrátiť.

Názory a odporúčania

Jana Jurčová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2018
Pekné prostredie.
Emília Murínová (skupina - návštevník) 31.1.2017
V obci sa nachádza roľnícke družstvo, kde som mala možnosť pozrieť si chov dobytka, najmä malé teliatka a ochutnať výborné kravské mliečko. Cestou z chalupy do okolia som sa do chuti nasýtila sladkými černicami. Priamo v obci možnosť drobného nákupu, prehliadka nového kostolíka, prípadne zúčastniť sa omše. Príjemná a tichá obec Látky.