Loading

Ubytovanie Divín

(3 objekty + 20 objektov v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!

Vila Reyna

Divín, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Penzión iba 10 metrov od pláže!

Chalupa DIVÍN

Divín, v obci / v meste
Spojte poznávanie a zábavu s oddychom

Drevenica Žihľava

Cinobaňa (Divín 10,0 km vzdušne), na samote, pri vode
Krásna drevenica na samote pri rybníku
1 - 23 / 23

Divín

Divín je možno pre mnohých neznámy. Leží tak trochu v strede Slovenska a tak trochu na jeho juhu. Nájdete ho neďaleko mesta Lučenec. Chcete ešte pomôcku? Počuli ste o vodnej nádrži Ružiná? Určite áno. Tak vedzte, že Divín nájdete v jej bezprostrednej blízkosti.

Dedinka Divín je preslávená hlavne vďaka svojej dominante, týčiacej sa nad jej domčekmi. Hradom Divín. Ten strážil cestu vedúcu do stredu Slovenska a chránil aj svojich obyvateľov. Žiaľ, roku 1683 vyhorel, no jeho majestátnosť môžete obdivovať do dnes.

A to nie je všetko zaujímavé, čo v Divíne nájdete. Je tu aj krásny kaštieľ, gotický kostol, kaplnka sv. Anny s cintorínom a celá dedinka mala kedysi historické opevnenie. Pamiatok nájdete v obci viac ako dosť.

V okolí síce nenájdete vysoké vrchy, no turistických chodníkov tu je viac ako dosť. V okolí Divína je mnoho čarovných zákutí, dediniek a lazov, ktoré sú takmer úplne odrezané od civilizácie. Prechádzka alebo cesta na bicykli ku nim pomôže nielen Vášmu telu, ale aj duchu. A ak ste neodbytný turista, určite si vybehnite na Poľanu, vzdialenú niekoľko kilometrov od Divína.

Za pozornosť stojí aj kaštieľ v Haliči. Kultúry by aj stačilo, je čas na zábavu. Tú si užijete na rančoch napríklad v Pincinej či Poltári. Na nich si zajazdíte na koni, spoznáte starostlivosť o tieto ušľachtilé zvieratá a všetko okolo nich. A nesmieme opomenúť ani priehradu Ružiná. Tá je obľúbeným strediskom a nájdete tu príjemnú a osviežujúcu vodu. Ak Vás slnenie sa na slniečku alebo plávanie omrzí, tak si budete môcť skúsiť vodné bicykle. Alebo vyraziť na niektoré z kúpalísk, napríklad v Poltári.

Celý kraj sa rozprestiera na početných pahorkoch. Napriek tomu, že nie sú príliš vysoké ponúkajú mnoho zaujímavých lyžiarskych terénov. A to nielen pre milovníkov bielej bežeckej stopy. Tieto strediská nájdete napríklad v Látkach, alebo Šoltýske. Nenechajte sa odradiť neznámymi názvami, berte to ako pozitívum. Že ste o týchto strediskách ešte ani nepočuli? To ani 99% ostatných turistov. A preto budete mať prázdne svahy, žiadne rady na vleky a svah upravený po celý deň. Samé výhody.

Vzhľadom na blízku rekreačnú oblasť pri Ružinej nie je v Divíne s ubytovaním problém. Nájdete tu dokonca aj turistické ubytovne, ktoré sú lacné a zároveň útulné. Veľmi obľúbené sú chaty alebo priváty. Takto budete mať svoje súkromie a nebudete nikým rušený. Čo viac si priať k dovolenke snov. V lete vodu, v zime sneh a v každom počasí krásne prostredie a mnoho zaujímavostí. A všetko toto Divín spĺňa do bodky.

Názory a odporúčania

Jana Jurčová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2018
Pekné prostredie.
Jozef + rodina. (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.4.2018
Pekné okolie a svojrázna panoráma.
Marek (rodina s malými deťmi - návštevník) 2.9.2017
Mestečko s malebnými samotami v okolí.
Jan Alusic (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2017
Malebne mesto
Zuzana (skupina - návštevník) 24.7.2017
-
Katarína Hlocká Uličná (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.7.2017
Hory, voda, hrad...
Tatiana Ferancikova (mladý pár - návštevník) 1.6.2017
Nadherny nas Slovensky Janosikovsky kraj...mat tu tak svoju chatu :O)
František Voltemar (skupina - návštevník) 23.5.2017
Príjemné prostredie.
Jan Bobak (sólo hosť - návštevník) 20.5.2017
Vidiet ze sa o mestecko staraju,velmi pekne okolie kde sa daju najst rozne zaujimave miesta.Dobre lacne jedlo,obcerstvenie v penz. Anicka.
Emília Murínová (skupina - návštevník) 31.1.2017
V obci sa nachádza roľnícke družstvo, kde som mala možnosť pozrieť si chov dobytka, najmä malé teliatka a ochutnať výborné kravské mliečko. Cestou z chalupy do okolia som sa do chuti nasýtila sladkými černicami. Priamo v obci možnosť drobného nákupu, prehliadka nového kostolíka, prípadne zúčastniť sa omše. Príjemná a tichá obec Látky.
Ján (rodina so staršími deťmi - návštevník) 20.11.2016
Milý a prívetivý ľudia. Prijateľné ceny za služby.
Martina Nôžková (skupina - návštevník) 11.11.2016
skvelá poloha na turistiku
Soňa Chlebničanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 12.9.2016
Okrem výletov a aktivít, ktoré sú v ponuke, úplne stačia prechádzky po Bratkovici, krása nebeská. Nádherná príroda a božské ticho, sem-tam milý zvuk zvieratiek.
Zobraziť viac...