Loading

Ubytovanie Divín

(3 objekty + 22 objektov v okolí 25 km)

Chalupa DIVÍN

Divín, v obci / v meste
Spojte poznávanie a zábavu s oddychom

Vila Reyna

Divín, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Penzión iba 10 metrov od pláže!

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!

Drevenica Žihľava

Cinobaňa (Divín 10,0 km vzdušne), na samote, pri vode
Krásna drevenica na samote pri rybníku

Penzión Victoria

Korytárky (Divín 11,9 km vzdušne), v obci / v meste
Reštaurácia priamo v penzióne

Chalupa Hriňová

Hriňová (Divín 12,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri vleku
Pri lyžiarskom stredisku - len 50m!

Chata Košútka

Hriňová (Divín 12,5 km vzdušne), na samote, pri lese / na o...
V lese, s krásnym výhľadom na svahy

Chalupa Červeňany

Červeňany (Divín 13,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Dokonalý pokoj s možnosťou jazdy na koni

Dovolenkový dom Pod Siroňou

Detva (Divín 13,7 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Moderne vybavený dom v krásnom prostredí

Zrub pod Poľanou

Detvianska Huta (Divín 14,4 km vzdušne), na okraji obce / me...
Štýlový zrub s výhľadom na Poľanu!
1 - 25 / 25

Divín

Divín 1

Divín je možno pre mnohých neznámy. Leží tak trochu v strede Slovenska a tak trochu na jeho juhu. Nájdete ho neďaleko mesta Lučenec. Chcete ešte pomôcku? Počuli ste o vodnej nádrži Ružiná? Určite áno. Tak vedzte, že Divín nájdete v jej bezprostrednej blízkosti.

Dedinka Divín je preslávená hlavne vďaka svojej dominante, týčiacej sa nad jej domčekmi. Hradom Divín. Ten strážil cestu vedúcu do stredu Slovenska a chránil aj svojich obyvateľov. Žiaľ, roku 1683 vyhorel, no jeho majestátnosť môžete obdivovať do dnes.

A to nie je všetko zaujímavé, čo v Divíne nájdete. Je tu aj krásny kaštieľ, gotický kostol, kaplnka sv. Anny s cintorínom a celá dedinka mala kedysi historické opevnenie. Pamiatok nájdete v obci viac ako dosť.

Divín 2

V okolí síce nenájdete vysoké vrchy, no turistických chodníkov tu je viac ako dosť. V okolí Divína je mnoho čarovných zákutí, dediniek a lazov, ktoré sú takmer úplne odrezané od civilizácie. Prechádzka alebo cesta na bicykli ku nim pomôže nielen Vášmu telu, ale aj duchu. A ak ste neodbytný turista, určite si vybehnite na Poľanu, vzdialenú niekoľko kilometrov od Divína.

Za pozornosť stojí aj kaštieľ v Haliči. Kultúry by aj stačilo, je čas na zábavu. Tú si užijete na rančoch napríklad v Pincinej či Poltári. Na nich si zajazdíte na koni, spoznáte starostlivosť o tieto ušľachtilé zvieratá a všetko okolo nich. A nesmieme opomenúť ani priehradu Ružiná. Tá je obľúbeným strediskom a nájdete tu príjemnú a osviežujúcu vodu. Ak Vás slnenie sa na slniečku alebo plávanie omrzí, tak si budete môcť skúsiť vodné bicykle. Alebo vyraziť na niektoré z kúpalísk, napríklad v Poltári.

Divín 3

Celý kraj sa rozprestiera na početných pahorkoch. Napriek tomu, že nie sú príliš vysoké ponúkajú mnoho zaujímavých lyžiarskych terénov. A to nielen pre milovníkov bielej bežeckej stopy. Tieto strediská nájdete napríklad v Látkach, alebo Šoltýske. Nenechajte sa odradiť neznámymi názvami, berte to ako pozitívum. Že ste o týchto strediskách ešte ani nepočuli? To ani 99% ostatných turistov. A preto budete mať prázdne svahy, žiadne rady na vleky a svah upravený po celý deň. Samé výhody.

Vzhľadom na blízku rekreačnú oblasť pri Ružinej nie je v Divíne s ubytovaním problém. Nájdete tu dokonca aj turistické ubytovne, ktoré sú lacné a zároveň útulné. Veľmi obľúbené sú chaty alebo priváty. Takto budete mať svoje súkromie a nebudete nikým rušený. Čo viac si priať k dovolenke snov. V lete vodu, v zime sneh a v každom počasí krásne prostredie a mnoho zaujímavostí. A všetko toto Divín spĺňa do bodky.

Názory a odporúčania

Katarína Hlocká Uličná (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.7.2017
Hory, voda, hrad...
Renata (skupina - návštevník) 4.9.2015
Vela atrakcii,dobre kupanie
Beáta Gustiňáková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 2.9.2015
pekná obec s hradom a kaštielom
Katarína (skupina - návštevník) 31.8.2015
Obec je veľmi pekná, všade čisto. Krásne námestie, park, milí ľudia.