Loading

Ubytovanie Divín

(4 objekty + 23 objektov v okolí 25 km)

Chalupa DIVÍN

Divín, v obci / v meste
Spojte poznávanie a zábavu s oddychom

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!

Chata Ružiná

Divín, v rekreačnej oblasti, pri vode
Len 30 metrov od vodnej nádrže Ružiná

Vila Reyna

Divín, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Penzión iba 10 metrov od pláže!

Drevenica Žihľava

Cinobaňa (Divín 10,0 km vzdušne), na samote, pri vode
Krásna drevenica na samote pri rybníku

Penzión Victoria

Korytárky (Divín 11,9 km vzdušne), v obci / v meste
Reštaurácia priamo v penzióne

Chalupa Hriňová

Hriňová (Divín 12,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri vleku
Pri lyžiarskom stredisku - len 50m!

Chata Košútka

Hriňová (Divín 12,5 km vzdušne), na samote, pri lese / na o...
V lese, s krásnym výhľadom na svahy

Chalupa Červeňany

Červeňany (Divín 13,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta, p...
Dokonalý pokoj s možnosťou jazdy na koni

Dovolenkový dom Pod Siroňou

Detva (Divín 13,7 km vzdušne), na samote, pri lese / na okr...
Moderne vybavený dom v krásnom prostredí
1 - 27 / 27

Divín

Divín 1

Divín je možno pre mnohých neznámy. Leží tak trochu v strede Slovenska a tak trochu na jeho juhu. Nájdete ho neďaleko mesta Lučenec. Chcete ešte pomôcku? Počuli ste o vodnej nádrži Ružiná? Určite áno. Tak vedzte, že Divín nájdete v jej bezprostrednej blízkosti.

Dedinka Divín je preslávená hlavne vďaka svojej dominante, týčiacej sa nad jej domčekmi. Hradom Divín. Ten strážil cestu vedúcu do stredu Slovenska a chránil aj svojich obyvateľov. Žiaľ, roku 1683 vyhorel, no jeho majestátnosť môžete obdivovať do dnes.

A to nie je všetko zaujímavé, čo v Divíne nájdete. Je tu aj krásny kaštieľ, gotický kostol, kaplnka sv. Anny s cintorínom a celá dedinka mala kedysi historické opevnenie. Pamiatok nájdete v obci viac ako dosť.

Divín 2

V okolí síce nenájdete vysoké vrchy, no turistických chodníkov tu je viac ako dosť. V okolí Divína je mnoho čarovných zákutí, dediniek a lazov, ktoré sú takmer úplne odrezané od civilizácie. Prechádzka alebo cesta na bicykli ku nim pomôže nielen Vášmu telu, ale aj duchu. A ak ste neodbytný turista, určite si vybehnite na Poľanu, vzdialenú niekoľko kilometrov od Divína.

Za pozornosť stojí aj kaštieľ v Haliči. Kultúry by aj stačilo, je čas na zábavu. Tú si užijete na rančoch napríklad v Pincinej či Poltári. Na nich si zajazdíte na koni, spoznáte starostlivosť o tieto ušľachtilé zvieratá a všetko okolo nich. A nesmieme opomenúť ani priehradu Ružiná. Tá je obľúbeným strediskom a nájdete tu príjemnú a osviežujúcu vodu. Ak Vás slnenie sa na slniečku alebo plávanie omrzí, tak si budete môcť skúsiť vodné bicykle. Alebo vyraziť na niektoré z kúpalísk, napríklad v Poltári.

Divín 3

Celý kraj sa rozprestiera na početných pahorkoch. Napriek tomu, že nie sú príliš vysoké ponúkajú mnoho zaujímavých lyžiarskych terénov. A to nielen pre milovníkov bielej bežeckej stopy. Tieto strediská nájdete napríklad v Látkach, alebo Šoltýske. Nenechajte sa odradiť neznámymi názvami, berte to ako pozitívum. Že ste o týchto strediskách ešte ani nepočuli? To ani 99% ostatných turistov. A preto budete mať prázdne svahy, žiadne rady na vleky a svah upravený po celý deň. Samé výhody.

Vzhľadom na blízku rekreačnú oblasť pri Ružinej nie je v Divíne s ubytovaním problém. Nájdete tu dokonca aj turistické ubytovne, ktoré sú lacné a zároveň útulné. Veľmi obľúbené sú chaty alebo priváty. Takto budete mať svoje súkromie a nebudete nikým rušený. Čo viac si priať k dovolenke snov. V lete vodu, v zime sneh a v každom počasí krásne prostredie a mnoho zaujímavostí. A všetko toto Divín spĺňa do bodky.

Názory a odporúčania

Katarína Hlocká Uličná (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.7.2017
Hory, voda, hrad...
Renata (skupina - návštevník) 4.9.2015
Vela atrakcii,dobre kupanie
Beáta Gustiňáková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 2.9.2015
pekná obec s hradom a kaštielom
Katarína (skupina - návštevník) 31.8.2015
Obec je veľmi pekná, všade čisto. Krásne námestie, park, milí ľudia.