Ubytovanie Divín

(4 objekty + 20 objektov v okolí 25 km)

Chata Ružiná

Divín, v rekreačnej oblasti, pri vode (LC 14,6 km vzdušne)
Len 30 metrov od vodnej nádrže Ružiná

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (LC 15,2 km vzdušne)
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!

Chalupa DIVÍN

Divín, v obci / v meste (LC 16,8 km vzdušne)
Spojte poznávanie a zábavu s oddychom

Vila Reyna

Divín, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska (LC 15,0 km ...
Penzión iba 10 metrov od pláže!
1 - 24 / 24

Divín

Divín je možno pre mnohých neznámy. Leží tak trochu v strede Slovenska a tak trochu na jeho juhu. Nájdete ho neďaleko mesta Lučenec. Chcete ešte pomôcku? Počuli ste o vodnej nádrži Ružiná? Určite áno. Tak vedzte, že Divín nájdete v jej bezprostrednej blízkosti.

Dedinka Divín je preslávená hlavne vďaka svojej dominante, týčiacej sa nad jej domčekmi. Hradom Divín. Ten strážil cestu vedúcu do stredu Slovenska a chránil aj svojich obyvateľov. Žiaľ, roku 1683 vyhorel, no jeho majestátnosť môžete obdivovať do dnes.

A to nie je všetko zaujímavé, čo v Divíne nájdete. Je tu aj krásny kaštieľ, gotický kostol, kaplnka sv. Anny s cintorínom a celá dedinka mala kedysi historické opevnenie. Pamiatok nájdete v obci viac ako dosť.

V okolí síce nenájdete vysoké vrchy, no turistických chodníkov tu je viac ako dosť. V okolí Divína je mnoho čarovných zákutí, dediniek a lazov, ktoré sú takmer úplne odrezané od civilizácie. Prechádzka alebo cesta na bicykli ku nim pomôže nielen Vášmu telu, ale aj duchu. A ak ste neodbytný turista, určite si vybehnite na Poľanu, vzdialenú niekoľko kilometrov od Divína.

Za pozornosť stojí aj kaštieľ v Haliči. Kultúry by aj stačilo, je čas na zábavu. Tú si užijete na rančoch napríklad v Pincinej či Poltári. Na nich si zajazdíte na koni, spoznáte starostlivosť o tieto ušľachtilé zvieratá a všetko okolo nich. A nesmieme opomenúť ani priehradu Ružiná. Tá je obľúbeným strediskom a nájdete tu príjemnú a osviežujúcu vodu. Ak Vás slnenie sa na slniečku alebo plávanie omrzí, tak si budete môcť skúsiť vodné bicykle. Alebo vyraziť na niektoré z kúpalísk, napríklad v Poltári.

Celý kraj sa rozprestiera na početných pahorkoch. Napriek tomu, že nie sú príliš vysoké ponúkajú mnoho zaujímavých lyžiarskych terénov. A to nielen pre milovníkov bielej bežeckej stopy. Tieto strediská nájdete napríklad v Látkach, alebo Šoltýske. Nenechajte sa odradiť neznámymi názvami, berte to ako pozitívum. Že ste o týchto strediskách ešte ani nepočuli? To ani 99% ostatných turistov. A preto budete mať prázdne svahy, žiadne rady na vleky a svah upravený po celý deň. Samé výhody.

Vzhľadom na blízku rekreačnú oblasť pri Ružinej nie je v Divíne s ubytovaním problém. Nájdete tu dokonca aj turistické ubytovne, ktoré sú lacné a zároveň útulné. Veľmi obľúbené sú chaty alebo priváty. Takto budete mať svoje súkromie a nebudete nikým rušený. Čo viac si priať k dovolenke snov. V lete vodu, v zime sneh a v každom počasí krásne prostredie a mnoho zaujímavostí. A všetko toto Divín spĺňa do bodky.