Loading

Ubytovanie v Detvianskej Hute

(6 objektov + 23 objektov v okolí 25 km)

Zrub pod Poľanou

Detvianska Huta, na okraji obce / mesta, pri lese / na okra...
Štýlový zrub s výhľadom na Poľanu!

Chata JASIENKA

Detvianska Huta, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Romantická chalúpka so saunou

Chata Bratkovica

Detvianska Huta, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Chata v krásnom, tichom prostredí

Chalupa spod kríža

Detvianska Huta, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Útulná chalupa v pokojnom prostredí!

Ubytovanie pod Jedľou

Detvianska Huta, na okraji obce / mesta, pri lese / na okra...
Chalupa pri lese so saunou a bazénom!

Chata Tri lipy

Detvianska Huta, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Štýlová chata s originálnym interiérom

Chata RODINA

Látky (Detvianska Huta 3,1 km vzdušne), v obci / v meste, pr...
Príjemné ubytovanie so saunou

Chalupa u Kamenských

Látky (Detvianska Huta 3,3 km vzdušne), mimo obce / mesta
Štýlová chalupa v tichom prostredí!

Penzión Látky

Látky (Detvianska Huta 3,5 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemný penzión pod Poľanou!

Penzión a pizzeria Látky

Látky (Detvianska Huta 3,6 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Útulné izby, rodinná atmosféra -ako doma
1 - 29 / 29

Detvianska Huta

Detvianska Huta 1

Slovensko bolo kedysi krajinou, ktorá žila hlavne z poľnohospodárstva a nerastného bohatstva. Jeho obyvatelia viedli pokojný, avšak neľahký život. Týmito dvomi vetami sa dá opísať aj osud obce Detvianska Huta, ktorá je diamantom ukrytým v samom srdci Slovenska. Pokojný a pomalý život v nej Vám dovolí zabudnúť na všetky Vaše starosti.

Detvianska Huta sa nachádza v blízkosti známej Detvy. Tá sa preslávila folklórnym festivalom a nielen v nej, ale aj v celom jej okolí sú tradície živé dodnes. To platí aj o Detvianskej Hute.

Okolie Detvy je jednou z najvýznamnejších kopaničiarskych osídlení na Slovensku. V okolitých lesoch natrafíte na desiatky malých lazov len s niekoľkými domčekmi. Takto nejako začínala aj Detvianska Huta. Prvá písomná zmienka o nej pochádza z roku 1670, významnejšou sa však stala až o storočie neskôr. Vznikla tu sklárska huta, ktorá dávala prácu domácemu obyvateľstvu. Žiaľ, zlaté časy Detvianskej Huty skončili v roku 1801, kedy bola sklárska výroba definitívne zastavená. Napriek všetkému je to dnes skutočne atraktívna dedinka, ktorá má čo ponúknuť.

Detvianska Huta 2

Zaujímavý je aj celkom bežný život Detvianskej Huty. Je okorenený folklórom, ľudovými slávnosťami, zábavami či ochotníckymi divadelnými predstaveniami. A nudiť sa nebudete ani v jej blízkom okolí.

Napriek tomu, že okolie Detvianskej Huty nie je práve najznámejšou turistickou lokalitou, je tu dostatok chodníkov, ktoré Vás zavedú na skutočne čarovné miesta. Hlavne okolie blízkej Hriňovej je na prírodné krásy obzvlášť bohaté. Azda najvýznamnejšou lokalitou je chránená krajinná oblasť Poľana, ktorá je našim najvyšším sopečným pohorím. O jej kráse napovedá aj fakt, že je zapísaná v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO. A verte, do neho sa len tak hocijaké miesto na svete nedostane. Keď už budete skúmať prírodné zaujímavosti okolia Detvianskej Huty, určite sa pristavte pri vodopáde Bystré. Jeho výška 23 metrov je naozaj ohromujúca a naplno si tu uvedomíte silu a energiu padajúcej vody. Ďalšími prírodnými zaujímavosťami sú ešte Melichova skala či Kalamárka, ktorú vyhľadávajú predovšetkým horolezci.

Okrem prírodného bohatstva sa z Detvianskej Huty vyberte určite aj na Divínsky hradDetvianska Huta 3Môžete si urobiť fotku pri tanku z druhej svetovej vojny v Klenovci, prípadne s parným vlakom vo Vígľaši. Ak by ste sa na podobnom vlaku chceli aj odviezť, známa Čiernohronská železnica nie je neprekonateľne ďaleko. V lete načerpáte nové sily pri vodnej nádrži Ružiná alebo na kúpalisku v Klenovci alebo v Poltári. Tí najnáročnejší budú ochotní merať cestu za prvotriednym oddychom až do kúpeľov Brusno. Určite sa to však oplatí. Okolie Poľany je pomerne bohaté aj na sneh. Vďaka tomu je v blízkosti Detvianskej Huty množstvo menších lyžiarskych stredísk. Najbližšie je hneď v susednej obci Látky. Ďalšie sú v Šoltýske alebo v Klenovci. Jedno z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk v oblasti je v Tisovci, ten je však od Detvianskej Huty vzdialený už viac ako 20 km. Pre kvalitnú lyžovačku však prekonať takúto vzdialenosť rozhodne stojí.

Detvianska Huta je malou pokojnou obcou, v ktorej budete obklopený pokojom, tichom a dostatkom relaxu. Všetko to nájdete v niektorom z privátov či chát. Vybrať si môžete z tých lepšie vybavených, ale aj tých jednoducho a účelne zariadených ubytovaní. Pri tých Vám bude odmenou nízka cena avšak hlavne nezabudnuteľné zážitky, ktorých si z Detvianskej Huty odnesiete rozhodne plnú náruč.