Loading

Ubytovanie v Dolnej Strehovej

(0 objektov + 8 objektov v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa Modrý Kameň

Modrý Kameň (Dolná Strehová 11,4 km vzdušne), v obci / v mes...
Príjemné a cenovo výhodné ubytovanie!

Apartmány Alex

Kalonda (Dolná Strehová 12,5 km vzdušne), v obci / v meste
Apartmany s bazenom pri Lučenci

Vila Mária

Rapovce (Dolná Strehová 14,5 km vzdušne), na okraji obce / m...
Len 250 metrov od Aquaparku Novolandia!

Ubytovanie POP BAL

Rapovce (Dolná Strehová 14,6 km vzdušne), v obci / v meste,...
Moderné izby v blízkosti kúpaliska!

Apartmánový dom Farma Obeckov

Obeckov (Dolná Strehová 14,6 km vzdušne), v obci / v meste,...
Relax, oddych, pohoda...

Apartmán Lučenec

Lučenec (Dolná Strehová 15,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
LUČENEC z pohodlia vlastného apartmánu !

Ubytovanie Samuel

Mučín (Dolná Strehová 15,8 km vzdušne), v obci / v meste
Útulné ubytovanie za skvelú cenu

Chalupa Červeňany

Červeňany (Dolná Strehová 16,2 km vzdušne), na okraji obce...
Dokonalý pokoj s možnosťou jazdy na koni
1 - 8 / 8

Dolná Strehová

Dolná Strehová 1

V našej krajine máme mnoho pekných miest, ktoré navštívil len málokto. Podobne je na tom aj juh Slovenska, ktorý napriek svojim krásam veľa ľudí obchádza. Pokiaľ sa nebojíte objavovať nové miesta a chcete zažiť inú dovolenku, ako zažívajú všetci ostatní, vyberte sa práve do Dolnej Strehovej.

Dolná Strehová sa nachádza medzi mestami Lučenec Veľký Krtíš. Prvá písomná zmienka o obci pochádza už z roku 1245. Dovtedy mala významnú strážnu úlohu a vďaka svojej strategickej polohe mohla kontrolovať akýkoľvek pohyb na rieke Ipeľ. Tá patrí k našim najvýznamnejším riekam a jej postavenie bolo v minulosti ešte dominantnejšie. Dedinka to však nemala ľahké. Už v roku 1285 bola celá vypálená a mnoho jej obyvateľov zabili Tatári. O niekoľko storočí sa situácia zopakovala, avšak v podaní Turkov. Dnes nič podobné nehrozí a Vy sa tak môžete pokojne oddávať dokonalému oddychu a ničnerobeniu.

Dolná Strehová 2

Dolná Strehová ponúka jednu veľmi zaujímavú atrakciu. Je ňou termálne kúpalisko, na ktorom strávite v každom počasí mnoho príjemných chvíľ. Horúca termálna voda je nielen príjemná, ale aj zdraviu prospešná. Päť miestnych bazénov odberá vodu až z 3 termálnych vrtov a zaručene si tu kráľovsky oddýchnete.

V blízkosti sa nachádza aj niekoľko turistických zaujímavosti. O niečo ďalej od Dolnej Strehovej ležia Štiavnické vrchy s množstvom turistických chodníkov. V okolí je aj niekoľko zaujímavých prírodných útvarov, ktoré sa oplatí vidieť. Je to napríklad skalný vodopád v Šiatorskej Bukovinke, Vartovka pri Krupine či Kostná dolina.

Juh Slovenska mal v minulosti veľmi dôležité postavenie, prebiehala tu hranica, ktorú bolo potrebné chrániť. A najlepšími ochrancami boli mohutné a nedobytné skalné hrady. V blízkosti Dolnej Strehovej ich nájdete hneď niekoľko. Najbližšie sa nachádza hrad Modrý Kameň, Fiľakovský hrad, Divínsky hrad, hrad Šomoška, Soví hrad, Hajnáčka či hrad Dobrá NivaDolná Strehová 3Ako vidíte, je tu skutočne čo obzerať.

V lete zaručene oceníte kúpalisko priamo v Dolnej Strehovej, no ak by Vám to náhodou nestačilo, nie je najmenší problém. Ďalšie kúpaliská sú v Poltári alebo Rimavskej Sobote. Obľúbené rekreačné stredisko nájdete na brehu vodnej nádrže Ružiná, náročnejší návštevníci si určite zájdu do kúpeľovDudinciach. Dokonalý oddych v tomto malebnom kraji je zaručený.

Aj keď by ste to možno nepovedali, nudiť sa na juhu Slovenska nebudete ani v zime. Voľný čas môžete stráviť buď kdesi v príjemnej teplej vode alebo na lyžiach na svahoch lyžiarskeho strediska Látky. Prípadne to skombinujete a relax v termálnej vode si doprajete po lyžovačke.

Dolná Strehová je nenápadnou dedinkou, kde si môžete kráľovsky oddýchnuť. Nachádzajú sa tu rôzne ubytovacie zariadenia, od jednoduchých privátov, cez apartmány až po útulné penzióny. Dolná Strehová ponúka tak trošku iný pohľad na Slovensko a môžete tu navštíviť krásne zákutia, o ktorých ste ani nepočuli. Bolo by škodou podobnú ponuku nevyužiť.