Loading

Ubytovanie Korytárky

(1 objekt + 28 objektov v okolí 25 km)

Penzión Victoria

Korytárky, v obci / v meste
Reštaurácia priamo v penzióne

Chalupa Hriňová

Hriňová (Korytárky 4,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri vleku
Pri lyžiarskom stredisku - len 50m!

Chata Košútka

Hriňová (Korytárky 4,9 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
V lese, s krásnym výhľadom na svahy

Penzión Anka

Hriňová (Korytárky 5,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Oáza oddychu, s výbornou reštauráciou...

Dovolenkový dom Pod Siroňou

Detva (Korytárky 6,0 km vzdušne), na samote, pri lese / na...
Moderne vybavený dom v krásnom prostredí

Apartmány Priehalina

Hriňová (Korytárky 6,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
VÝHĽAD, JARNÉ TÚRY, SÚKROMIE, SAUNA, ...

Chaty Antónia

Hriňová (Korytárky 7,5 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
Zažite cestovný pokoj na lazoch !!

Ubytovanie u Heleny

Hriňová (Korytárky 7,5 km vzdušne), v obci / v meste
Zľavy na ubytovanie!Sauna,biliard,krb...

Zrub pod Poľanou

Detvianska Huta (Korytárky 9,4 km vzdušne), na okraji obce...
Štýlový zrub s výhľadom na Poľanu!

Drevenica Žihľava

Cinobaňa (Korytárky 9,6 km vzdušne), na samote, pri vode
Krásna drevenica na samote pri rybníku
1 - 29 / 29

Korytárky

Korytárky 1

Obec Korytárky patrí do okresu Detva, v Podpoľaní. Samostatne existuje len od roku 1993, no zaujíma významné miesto vo svojom regióne. V minulosti bol dominantou oblasti hrad a panstvo Vígľaš, traduje sa, že bol založený rytierskym rádom križiakov. Nad Korytárkami sa vypína vrch Mních, ktorý vraj bol pomenovaný podľa pustovného mnícha žijúceho v kláštore na tomto vrchu. Dnes je na samom vrchole postavený slovanský dvojkríž. V roku 1998 pribudol k významným stavbám aj kostol Panny Márie Karmelskej.

Lokalita obce sa nachádza v doline rieky Slatina, pod Poľanou. Na západe tesne susedí s Detvou a na východe s obcou Hriňová. Samotná dedinka sa delí na dve časti – Korytárky a Zlatno, ktoré dostalo meno podľa povestí o zlate v miestnom potoku. Najvyšším miestom v obci je kopec Jasenová.

Korytárky 2

Poľana vznikla vulkanickou činnosťou a je najvyšším pohorím tohto typu na Slovensku. Z doby, keď bola Poľana ešte aktívnou sopkou sa zachovali andezitové prúdy, ktoré sú v súčasnosti vyhlásené za chránené prírodné pamiatky. Medzi ne patrí Kalamárka, Melichova skala a známejší 23 – metrový vodopád Bystrô, ktorým preteká tok Bystrý potok. Čiastočne lávový pôvod majú Bátovský balvan, Jánošíkova skala a Veporské skalky. Na Kalamárku vedie náučný chodník a z obce Kostolná sa dá na Kalamárku dostať aj autom. Skala je aj obľúbeným tréningovým horolezeckým miestom. Turistická trasa z Hrochoty Vás dovedie na Bátovský balvan. Jeden z vyšších kopcov Hrb v polianskej oblasti poskytuje panoramatický výhľad na Vysoké aj Nízke Tatry, Veľkú Fatru a Veporské vrchy a je označovaný ako stred Slovenska. Samozrejme najvyššia z vrchov je Poľana s takmer 1500 m.n.m a vedie na ňu trasa Rudná Magistrála. Na spomínaný vrch Mních vedie jedna z cykloturistických trás.

Podpoľanie je ale známejšie skôr ľudovou kultúrou ako turistikou. Históriu tohoto stredu Slovenska tu ukazuje napríklad Lesnícky skanzen v Čiernom Balogu, známe Múzeum Čiernohorskej železnice a Podpolianske múzeum Detva, ktoré má stálu expozíciu miestnej ľudovej kultúry.

Korytárky 3

Súčasná ľudová kultúra sa dá spoznať vďaka podujatiam, ktoré sa tu tradične konajú každý rok. Najznámejšie sú Celoslovenská prehliadka fujarášov a Celoslovenská prehliadka heligonkárov. Umenie hry na fujaru reprezentuje Spolok fujerášov, vďaka ktorému sa dostala fujara na zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. V neďalekej Detve sa konajú koncom júla Folklórne slávnosti pod Poľanou.

V zimnom období sa otvára na Poľane lyžiarske stredisko Poľana - Hriňová s nenáročnými trasami, vhodné aj pre začiatočníkov. K dispozícii je aj prírodné klzisko.

Ubytovať sa môžete v Korytárkach v penzióne alebo v chate v tichom prostredí, prípadne v blízkom meste Detva, kde je možností viac, napríklad aj penzión s wellness programom, rekreačné stredisko a viaceré chaty.

Korytárky sú najatraktívnejším dovolenkovým miestom hlavne v lete, počas festivalov. Oddýchnuť si tu však môžete počas celého roka.