Štýlové, na oslavy, minibar v altánku

Kompletne zrekonštruovaná Chata Holanka sa nachádza v lazníckej obci Látky, v okrese Detva. Srdečne u nás ubytujeme turistov, cyklistov, lyžiarov, rodinky s deťmi a naše priestory sú tiež vhodné na zorganizovanie akýchkoľvek osláv či firemných akcií.

Moderná chata s horskými prvkami Vám ponúka celoročné ubytovanie s celkovou kapacitou pre 18 hostí.

Na prízemí sa nachádza priestranná spoločenská miestnosť s jedálenským posedením, televízorom so satelitným príjmom, rádiom, CD prehrávačom, reproduktorom na prehrávanie hudby z mobilných telefónov a príjemnú atmosféru dotvára teplo a praskot ohňa z krbových kachieľ. Jedáleň s kapacitou pre 45 osôb je ideálna na usporiadanie rodinných či firemných osláv, prípadne sa dá využiť ako kongresová miestnosť. Ďalej tu máte k dispozícii veľkú kuchyňu rozdelenú na dve časti. Jednu časť môžete využiť na bežnú prípravu pokrmov a je vybavená elektrickým sporákom s rúrou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou, dvoma chladničkami s mrazničkou a umývačkou riadu. Druhá časť je s profesionálnym konvektomatom, ktorý slúži na prípravu väčšieho množstva pokrmov, rôznymi spôsobmi a po dohode ho môžete využiť pri príprave jedla na oslavu.

Ďalej sa tu nachádza 4-lôžková izba so samostatnými posteľami, dve 4-lôžkové izby so samostatnými posteľami s možnosťou dvoch prísteliek na rozkladacom kresle a jedna 2-lôžková izba s gaučom, ktorý po rozložení slúži ako pohodlné 2-lôžko a vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. Komfort Vám zaručí kúpeľňa so sprchovacím kútom a dve samostatné toalety.

Exteriér ponúka rôzne možnosti ako si spríjemniť Váš pobyt. Spoločné chvíle strávite v štýlovom altánku so sedením a mini barom z paliet s možnosťou grilovania na záhradnom grile, opekania či varenia pravého kotlíkového gulášu. Areál je osvetlený takže si môžete posedieť do neskorých hodín aj na vonkajšom posedení. Detičky sa potešia pieskovisku s hračkami a zabavíte sa hrami ako šípky, futbal, petangue, stolný futbal, volejbal i bedminton.

V celom objekte je zaistené bezplatné WiFi pripojenie na internet. Lyže a bicykle si uschováte v uzamykateľnej miestnosti či altánku. V prípade potreby Vám pripravíme detskú postieľku, jedálenskou stoličkou a k dispozícii máte aj žehličku. Autá si pohodlne zaparkujete hneď pri objekte.

Poloha chaty je ideálnym východiskovým bodom pre mnohé turistické či cyklistické výlety. Chata leží na značenej cyklotrase. Odporúčame Vám navštíviť Rozhľadňu na Jasenine, Vodopád Bystré, Lesnícky Skanzen Vydrovo, Poľanu nad Detvou i Čiernohronskú železnicu. V lete sa príjemne schladíte na Kúpalisku Klenovec, Kúpalisku Detva i Vodnej nádrž Ružiná. V zime si lyžovačku vychutnáte v miestnom stredisku Látky - Prašivá (20 m od chaty) - kde je možnosť bežkárskych trás aj upravovaného svahu. Zo zjazdovky sa dá zlyžovať priamo k chate. K dispozícii sú aj lyžiarske strediská ako Látky - Kočanda, Ski centrum Kokava Línia, Biele Vody, Lyžiarske strediske Detvianska Huta, Ski Skorušina - Klenovec či Ski centrum Košútka.

Príďte si k nám odpočinúť, načerpať novú energiu a domov odniesť kopu nezabudnuteľných zážitkov. Už teraz sa na Vás tešíme v Chate Holanka.