Loading

Ubytovanie na Poľane

(19 objektov)

Zrub pod Poľanou

Detvianska Huta, na okraji obce / mesta, pri lese / na okra...
Štýlový zrub s výhľadom na Poľanu!

Ubytovanie u Heleny

Hriňová, v obci / v meste
Zľavy na ubytovanie!Sauna,biliard,krb...

Dovolenkový dom Pod Siroňou

Detva, na samote, pri lese / na okraji lesa
Moderne vybavený dom v krásnom prostredí

Penzión Látky

Látky, v obci / v meste
Príjemný penzión pod Poľanou!

Chalupa spod kríža

Detvianska Huta, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Útulná chalupa v pokojnom prostredí!

Chata Bratkovica

Detvianska Huta, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Chata v krásnom, tichom prostredí

Chata Košútka

Hriňová, na samote, pri lese / na okraji lesa
V lese, s krásnym výhľadom na svahy

Apartmány Priehalina

Hriňová, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Krásny výhľad, súkromie, pohodlie, sauna

Penzión a pizzeria Látky

Látky, v obci / v meste, v centre mesta
Útulné izby, rodinná atmosféra -ako doma

Chata RODINA

Látky, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie so saunou
1 - 19 / 19

Poľana

Poľana 1

Táto podhorská krajina očarí návštevníka krásnymi lesmi, množstvom prírodných minerálnych prameňov a potokov. Príťažlivý skalnatý terén, pozostatky sopečnej činnosti, agroturistika, cyklotrasy a nádherné výhľady krajinou - to je to, čo táto oblasť Slovenska ponúka návštevníkom a dovolenkárom.

Región Podpoľanie sa rozprestiera na strednom Slovensku. Tvoria ho okresy Zvolen, Detva a Krupina a dominantou regiónu je pohorie Poľana. Tento stratovulkán patrí medzi najvyššie vyhasnuté sopky v celej Európe. Územie Poľany je zaradené aj do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, do skupiny biosférických rezervácií.

V chránenej krajinnej oblasti sa nachádza aj mimoriadne zaujímavá národná prírodná pamiatka - Harmanecká jaskyňa. Táto jaskyňa so svojím mimoriadne rozsiahlym podzemných systémom, bola sprístupnená už v roku 1950. Je jednou z najvyhľadávanejších jaskýň a navštevujú ju turisti z celého Slovenska. Okrem toho sa zaraďuje aj k lokalitám s najväčším výskytom netopierov. Nástenné vodopády a sintrové jazierka Vám vyrazia dych a ostanú celoživotnou spomienkou.

Poľana 2

Poľana patrí k oblastiam známym ľudovými tancami, zvykmi a obyčajami.Tradícia folklóru v Podpoľaní je rozvinutá v mnohých smeroch. Výroba ľudových remeselníkov aj folklórne súbory, toto všetko ožíva každoročne na Folklórnych slávnostiach, ktoré sa konajú v Detve.

Jednou z turisticky najnavštevovanejších atrakcií oblasti je Vodopád Bystré. Preteká na južných svahoch Poľany, severne od mesta Hriňová a meria až 23 m. Dá sa k nemu pohodlne dostať z asfaltovej cesty, odkiaľ je to už len necelú polhodinku, čiže výlet k vodopádu zvládnu všetci, aj menej zdatní turisti a deti.

Zážitok na pohľadanie je návšteva Čiernohronskej železnice v Čiernom Balogu. Počas letnej turistickej sezóny premávajú motorové a parné lokomotívy denne. Časť z nich, upravená na vyhliadkové vagóny, ponúka neskutočný zážitok z cesty a poskytuje výhľad na všetky podpolianske prírodné krásy.

Poľana 3

Poľana je obľúbeným miestom pre turistov aj v zime. Viacero blízkych lyžiarskych stredísk je vhodných pre lyžiarov, snowboardistov či bežkárov. Jedno z tých známejších je Ski Čierny Balog. Je to veľmi obľúbená a vyhľadávaná lokalita pre lyžiarov začiatočníkov,  kde je samozrejmosťou lyžiarska škola a detský vlek, ale aj pre skúsených lyžiarov, nakoľko disponuje zjazdovkami schválenými medzinárodnými organizáciami pre závod v slalome. Ďalším strediskom sú Veporské vrchy - Poľana nachádzajúce sa v malebnom prostredí Slovenského rudohoria. Vyznačuje sa okrem iného aj udržiavanými bežeckými traťami pre milovníkov bežeckého lyžovania.

Dovolenku na Poľane si môže vychutnať každý v štýle, ktorý mu najviac vyhovuje. Ubytovanie pre turistov v blízkosti mnohých turistických magistrál, pre lyžiarov hotely a chaty priamo pri svahu či v ich tesnej blízkosti. Od mesta si oddýchnete vo viacerých perfektne vybavených chatách pre celé rodiny či partie kamarátov.

Región Poľana nie je vychyteným medzinárodným letoviskom, je charakteristický skôr malými usadlosťami a rodinne pôsobiacimi strediskami, ale o to viac si tu vychutnáte zaslúžený oddych a relax. Spoločníkmi na potulkách Poľanou Vám budú nádherné vyrezávané kríže z dreva, ktoré spestrujú celú oblasť a dodávajú ešte väčšiu príťažlivosť tomuto svojráznemu kraju.

Názory a odporúčania

Jana Jurčová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2018
Naozaj mnoho možností v regióne.
Jozef + rodina. (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.4.2018
Typické pre tento kraj.
Marek (rodina s malými deťmi - návštevník) 2.9.2017
Možnosť turistiky či len oddychy s krásnym výhľadom na okolie.
Zuzana (skupina - návštevník) 24.7.2017
-
Tatiana Ferancikova (mladý pár - návštevník) 1.6.2017
nas slovensky !...uzasny !
František Voltemar (skupina - návštevník) 23.5.2017
Nádherný kraj, môžem len odporučiť.
Jan Bobak (sólo hosť - návštevník) 20.5.2017
Nespokojonost iba ze v nedelu mestska dopr. neprevadzkuje aspon par spojov.Inak spokojnost.
Emília Murínová (skupina - návštevník) 31.1.2017
Návštevníkom by som odporučila príjemné prostredie chalupy a jej okolia upraveného pre naozaj výborný relax a oddych. V zime možnosť zjazdového lyžovania a lyžovania na bežkách. Určite si tu postavíte aj snehuliaka, pretože v zime tu určite majú kopy snehu.
Ivana Kabat (skupina - návštevník) 30.1.2017
Krásna príroda
Ján (rodina so staršími deťmi - návštevník) 20.11.2016
Pekný kraj,je tu čo spoznávať. Množstvo turistických trás. Určite sa vrátime.
Klaudia Nemčická (mladý pár - návštevník) 2.9.2016
Hriňová a okolie je región s krásnou prírodou a horami
Zobraziť viac...