Loading

Ubytovanie v Detve

(1 objekt + 27 objektov v okolí 25 km)

Dovolenkový dom Pod Siroňou

Detva, na samote, pri lese / na okraji lesa
Moderne vybavený dom v krásnom prostredí

Penzión Victoria

Korytárky (Detva 3,9 km vzdušne), v obci / v meste
Reštaurácia priamo v penzióne

Penzión Anka

Hriňová (Detva 8,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta, v ce...
Oáza oddychu, s výbornou reštauráciou...

Apartmány Priehalina

Hriňová (Detva 8,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri...
VÝHĽAD, JARNÉ TÚRY, SÚKROMIE, SAUNA, ...

Chalupa Hriňová

Hriňová (Detva 8,2 km vzdušne), v obci / v meste, pri vleku
Pri lyžiarskom stredisku - len 50m!

Chata Košútka

Hriňová (Detva 8,5 km vzdušne), na samote, pri lese / na ok...
V lese, s krásnym výhľadom na svahy

Chaty Antónia

Hriňová (Detva 9,0 km vzdušne), na samote, pri lese / na ok...
Zažite cestovný pokoj na lazoch !!

Ubytovanie u Heleny

Hriňová (Detva 9,9 km vzdušne), v obci / v meste
Zľavy na ubytovanie!Sauna,biliard,krb...

Zrub pod Poľanou

Detvianska Huta (Detva 12,8 km vzdušne), na okraji obce / me...
Štýlový zrub s výhľadom na Poľanu!

Ubytovanie pod Jedľou

Detvianska Huta (Detva 13,1 km vzdušne), na okraji obce / me...
Chalupa pri lese so saunou a bazénom!
1 - 28 / 28

Detva

Detva 1

Malebné Slovensko ukrýva stovky krásnych miest, ktoré čakajú len na to, až ich objavíte. Medzi jedno z nich zaraďujeme aj Detvu, miesto, ktoré si žije svojím tempom. Ľudové tradície a zvyklosti sú dennodenným koloritom života domácich. Skúste sa na pár dní zaradiť do tohto kolobehu aj Vy.

Detva bola kedysi len poddanskou obcou, mestečkom sa stala až neskôr. Tomu vďačila za udelenie niektorých mestských výsad, ako právo trhu a právo jarmoku. Aj vďaka tomu tu prúdili davy ľudí z ďalekého okolia, vďaka čomu sa z Detvy stalo kultúrne centrum regiónu.

Čím všetkým Vás môže mestečko ohúriť? Predovšetkým jeho historická časť je plná krásnych stavieb, pamätajúcich si toho naozaj dosť. Detva bola od svojich počiatkov remeselným mestom, ktoré malo každému čo ponúknuť. Tak to je aj dodnes. Valašky, fujary či tradičné črpáky môžu byť suvenírom, ktorý poteší nielen Vás, ale aj Vašich blízkych. S ľudovými tradíciami úzko súvisí aj každoročný folklórny festival, Folklórne slávnosti pod Poľanou. Detva 2 Ľudové piesne rozliehajúce sa prírodným amfiteátrom chytia za srdce každého. Dominantou centra mestečka je kostol sv. Františka z Assisi. Ak by ste sa radi vydali do nejakého typického detvianskeho domčeka, Ľudový detviansky dom na námestí Vám to umožní. Možno aj v tomto dome sa kedysi vyrezávali tradičné prícestné kríže, aké môžete vidieť napríklad na Symbolickom cintoríne vo Vysokých Tatrách. Okrem toho v centre nevynechajte návštevu Podpolianskeho múzea.

Aké výlety Vám umožňuje okolie? Príroda pri Detve vyniká svojou rozmanitosťou a krásou. Cyklisti aj cykloturisti nebudú vedieť, kam sa skôr vybrať. Medzi najznámejšie patrí bezpochyby Poľana. Je dokonca zapísaná v zozname UNESCO, čo napovedá o jej jedinečnosti a vzácnosti. Ďalšími atraktivitami je Melichova skala či Kalamárka. Oddýchnete si potom na miestnom kúpalisku. Za návštevu rozhodne stojí aj okolie. Nájdete tu aj vodné nádrže, tie najznámejšie sú Hriňová a Môťová. Pri druhej spomenutej sa nachádza známe mesto Zvolen. Tu stojí za návštevu známy zámok.

Detva 3

Napriek svojej polohe ponúka aj Detva možnosti na lyžovanie. Ak obľubujete bežecké lyžovanie, s trasami problém mať nebudete. Milovníci zjazdového lyžovania radi navštívia stredisko Košútka alebo Biele vody nad Hriňovou. Ide strediská skôr pre tých menej náročných, no aj tak poskytujú kvalitné služby.

Detve nájdete komfortné, no zároveň aj lacné ubytovanie. Svoju hlavu na noc skloníte v rôznych hoteloch či penziónoch, ktoré Vám pripravia tradičné pochúťky. Možno Vás skôr zaujme ponuka privátov či ubytovanie na súkromí. Ak hľadáte rozprávkovú chalúpku a neviete kde ju nájsť, možno tú svoju nájdete v Detve. Ponúka totiž mnohé dreveničkychatky, ktoré Vás veľmi radi privítajú.

Detva je naozaj živým kusom Slovenska, kde ľudia dodnes pamätajú na to, odkiaľ pochádzajú.  Na svoju minulosť, zvyky a tradície. Svet pre nám možno vzdialený. Nakuknite teda s nami do tohto spôsobu života a spoznajte aké to bolo v dobách, keď boli naši starí otcovia ešte len malými chlapcami.

Názory a odporúčania

Ján Fekiač (ubytovateľ) 27.1.2020
Podpoľanie ponúka širokú škálu možností pre cykloturistiku, turistiku od menej náročných túr až po tie náročnejšie.
Denisa B. (skupina - návštevník) 19.6.2019
Detvu sme navštívili kvôli turistickým cieľom - Poľana, vodopád Bystré a Pustý hrad vo Zvolene.
Jakub Mitrík (mladý pár - návštevník) 16.5.2019
V obci sme neboli :)
Zuzana Cabadajová (skupina - návštevník) 23.4.2019
Super