Loading

Ubytovanie v Klenovci

(0 objektov + 13 objektov v okolí 25 km)

Penzión Močiar

Kokava nad Rimavicou (Klenovec 9,3 km vzdušne), na samote, p...
V nádhernom prostredí hôr pri potoku

Chata Hajdukovo

Látky (Klenovec 16,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!

Chata Holanka

Látky (Klenovec 16,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, na horách
Štýlové, na oslavy, minibar v altánku

Hotel Zerrenpach Látky

Látky (Klenovec 16,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Na kongresy. S wellness. Pri vleku.

Drevenica Koliba

Drábsko (Klenovec 18,5 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri l...
Jóga, masáž, meditácia v krásnej prírode

Chaty Vrchár

Lom nad Rimavicou (Klenovec 18,5 km vzdušne), v obci / v mes...
Altánky, tenis, štvorkolky, bicykle

Penzión a pizzeria Látky

Látky (Klenovec 18,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre...
Útulné izby, rodinná atmosféra -ako doma

Chalupa u Kamenských

Látky (Klenovec 19,0 km vzdušne), mimo obce / mesta
Štýlová chalupa v tichom prostredí!

Chata RODINA

Látky (Klenovec 19,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Príjemné ubytovanie so saunou

Chata Tri lipy

Detvianska Huta (Klenovec 19,5 km vzdušne), v rekreačnej obl...
Štýlová chata s originálnym interiérom
1 - 13 / 13

Klenovec

Klenovec 1

Určite ste sa na základnej škole učili polohu mnohých mestečiek a dedín na Slovensku. Klenovec je možno jednou z nich. Názov Vám je povedomý, lenže, kde tak asi môže byť? Pomôžeme Vás, ide o okres Rimavská Sobota.

Klenovec sa prvýkrát v historických listinách spomína už v roku 1340. Jeho obyvatelia sa živili poľnohospodárstvom, pastierstvom a drevorubačstvom. Žilo tu však aj dosť veľa zemanov, neskôr sa tu prisťahovali nemeckí baníci, potom zas Gorali. Vďaka tejto pestrosti sa katastrálne územie Klenovca poriadne rozrástlo a v jeho okolí nájdete desiatky samôt, ktoré k nemu v súčasnosti radíme.

Klenovec 2

Klenovec sa rozprestiera v málo známom údolí Veporského Rudohoria. Rozkladá sa na oboch brehoch rieky Rimavy a nadobudnete tu pocit ako na skutočnom konci sveta. Obzvlášť v prípade, že sa rozhodnete pokračovať ďalej na niektorú z početných samôt v okolitých horách. Najväčšou pamiatkou obce je kostol z roku 1787, no ešte väčšie bohatstvo je niekde inde. V okolitom prostredí, kde Vás nebude nikto a nič rušiť, čo počas Vašej dovolenky rozhodne oceníte.

Keď budete v Klenovci, určite budete vnímať všadeprítomný pokoj. Ešte viac ho načerpáte vtedy, ak sa rozhodnete vydať na turistiku do okolitých hôr. Nenechajte sa odradiť tým, že pôjde o náročnú turistiku. Miestne hory nie sú príliš vysoké a tak sa bude jednať skôr o nenáročnú prechádzku. A je celkom jedno, či sa vydáte po značkovaných turistických trasách alebo len tak po lesnej ceste. Okolité prostredie si zamilujú určite aj všetci cyklisti.

Klenovca je to takmer všade ďaleko, no ak by ste sa ticha a pokoja presýtili, predsa len máte mnoho možností na najrôznejšie výlety. Obľúbeným cieľom je majestátna zrúcanina Divínskeho hradu. Podobnou zrúcaninou je aj hrad Muráň. V okolí Klenovca nájdete aj viacero fariem a rančov. Vďaka nim budete s prírodou spätý ešte viac, naučíte sa niečo o chove zvierat a môžete si zajazdiť na koni. A ak prídete s deťmi, niečo nové sa naučia aj ony. V prípade takejto dovolenky s ratolesťami by ste sa mali určite vybrať do Čierneho BaloguKlenovec 3Je tu známa Čiernohronská lesná železnica, na ktorej sa môžete aj previezť.

Počas leta nájdete osvieženie na kúpalisku priamo v Klenovci. Podobné kúpalisko sa nachádza aj v neďalekej Hnúšti. Náročnejší ocenia rekreačný areál Muráni a ak sa radi kúpete v prírodných vodných nádržiach, vyberte sa na Teplý vrchKlenovec je vďaka svojej odľahlej polohe v horách skutočným lyžiarskym rajom. A neprídu si tu na svoje len bežeckí lyžiari. Aj keď sa v jeho blízkosti nenachádzajú veľké a významné lyžiarske strediská, tie menšie to vynahrádzajú svojou atmosférou, dobrými cenami a krásnym prostredím. Jedno z nich je priamo v Klenovci. Ďalšie nájdete v Tisovci, v Šoltýske či v Látkach. Lyže si preto doma rozhodne nenechávajte.

Klenovec ponúka ubytovanie hlavne pre nenáročných turistov. Nájdete tu kompletne vybavené apartmány, ale hlavne lacné ubytovanie na privátoch. V okolitých kopaniciach je množstvo voľných chát na prenájom, ktoré Vám poskytnú dostatok súkromia. Príďte načerpať nové sily do Klenovca a rozhodne nebudete ľutovať.