Loading

Ubytovanie v Šoporni

(0 objektov + 30 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa DAMA

Dolná Streda (Šoporňa 5,1 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Ubytovanie Šintava

Šintava (Šoporňa 5,4 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Moderné samostatné apartmány-nízke ceny!

Penzión Mlyn

Dolná Streda (Šoporňa 5,4 km vzdušne), v obci / v meste
Dlhodobejšie pobyty -cena dohodou

Chatová osada Lodenica a Vila Fiesta

Šintava (Šoporňa 5,6 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Ubytovanie Sereď

Sereď (Šoporňa 6,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Pri dlhodobom nájme možná zľava!

Turistická ubytovňa

Galanta (Šoporňa 8,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri aquaparku
Príjemné ubytovanie rodinného typu

Ubytovňa Eurotrade

Galanta (Šoporňa 9,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovňa v širšom centre, blízko stanice

Ubytovanie Dvorníky

Dvorníky (Šoporňa 11,1 km vzdušne), v obci / v meste
Ponúkame dlhodobé ubytovanie - dohoda

Robotnícka ubytovňa Šúrovce

Šúrovce (Šoporňa 11,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Nové robotnícke ubytovanie za super cenu

Ubytovňa Poplar

Šaľa (Šoporňa 12,6 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Nová ubytovňa za výhodné ceny!
1 - 30 / 30

Šoporňa

Šoporňa 1

Túžite po horúcej letnej dovolenke, kde získate krásne bronzové opálenie a dokonale si oddýchnete? Listujete katalógmi cestovných kancelárií a stále si neviete vybrať? Čo takto ostať na Slovensku. Juh Slovenska Vás prekvapí krásnym počasím a ak by tu bolo more, určite by ste do zahraničia už ani ísť nechceli.

Jednou z obľúbených obcí na juhu Slovenska je Šoporňa. Prvá písomná zmienka o nej je už z roku 1251. Obec bola typickou poddanskou obcou, ktorá profitovala predovšetkým z poľnohospodárstva. Neskôr sa zo Šoporne stalo malé mestečko, ktoré malo svoju pečať. Najvýznamnejšou pamiatkou v obci je kaplnka sv. Anny z roku 1750.

Šoporňa je však zaujímavá niečím iným. Teplým podnebím a mnohými kúpaliskami či vodnými nádržami v blízkom okolí. Vzhľadom k tomu, že je Šoporňa v tesnej blízkosti maďarskej hranice, môžete očakávať poriadne horúčavy, predovšetkým počas leta. Práve vtedy je Šoporňa navštevovaná najviac.

Šoporňa 2

Turisti, ktorí majú radi hory si príliš neužijú, no Šoporňa je pomerne zaujímavým miestom pre cyklistov. Nenájdete tu žiadne kopce, len samú rovinu. Pri potulkách na bicykli sa môžete zastaviť pri vode, napríklad pri vodnej nádrži Kráľová, na ktorej brehu Šoporňa leží.

Okolie Šoporne je pomerne zaujímavé aj pre pestrú paletu atrakcií. V dedine Cabaj-Čápor nájdete ranč, v ktorom si môžete zajazdiť na koni, deti uvidia, ako sa chovajú zvieratá a v reštaurácií si pochutíte na mnohých dobrotách. Kúsok od obce Cabaj–Čápor je Nitra, známa mnohými kultúrnymi pamiatkami. Ak by ste sa chceli na Nitru pozrieť z nadhľadu, ideálnym tipom na túru je výstup na vrch Zobor.

Zaujímavou kultúrnou pamiatkou v okolí je aj Šoporňa 3Drážovský kostolík pri obci Drážovce, ktorý je vďačným objektom záujmu fotografov. Veľmi dobrým tipom na darček pre niekoho známeho je aj vyhliadkový let z letiska obce Kráľová pri Senci.

A na záver najväčšia atrakcia Šoporne, neuveriteľné množstvo kúpalísk v okolí. Vzhľadom k početným termálnym prameňom je južné Slovensko skutočnou klenotnicou termálnych vôd. Moderný termálny aquapark Galandia nájdete v blízkej Galante. Obľúbené termálne kúpaliská sa nachádzajú v Sládkovičove, Diakovciach či Horných Salibách. Množstvo menších kúpalísk nájdete aj v okolitých obciach.

Pokiaľ máte radšej kúpanie vo vodných nádržiach, určite zavítajte do Senca k známym Slnečným jazerám. Obľubujú ich milovníci vody z celého Slovenska a tak stretnete ľudí zo všetkých kútov našej krajiny.

Šoporňa ponúka ubytovanie v penziónoch, na privátoch či v účelných apartmánoch. Svoju dovolenku si tu dokonale užijete a nájsť lacné ubytovanie nebude žiaden problém. Nakoniec, možno ani na ubytovaní nebudete ani tráviť veľa času, pretože Šoporňa je známa svojim krásnym a slnečným počasím, ktoré Vás bude určite lákať vyraziť von.