Loading

Ubytovanie v Poľnom Kesove

(2 objekty + 33 objektov v okolí 25 km)

Penzión L

Poľný Kesov, na okraji obce / mesta, pri aquaparku
Ubytovanie za výhodné ceny! LAST MINUTE!

Chalúpkovo Poľný Kesov

Poľný Kesov, v obci / v meste, pri kúpalisku
Pravý vidiecky oddych a výhodná cena!

Privát TAJÁR

Mojmírovce (Poľný Kesov 4,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Jenny home

Mojmírovce (Poľný Kesov 4,6 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie blízko ThermalParku Nitrava

Penzión Bruder

Mojmírovce (Poľný Kesov 4,9 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Penzión neďaleko Thermalparku Nitrava!

Kimy home

Mojmírovce (Poľný Kesov 5,0 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Ubytovanie neďaleko Thermalparku Nitrava

Turistická ubytovňa Ranč Nové Sedlo

Cabaj - Čápor (Poľný Kesov 9,1 km vzdušne), mimo obce / mest...
Ubytovanie v chatke na ranči, super cena

Ubytovanie Trnovec nad Váhom

Trnovec nad Váhom (Poľný Kesov 10,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné ubytovanie sa výbornú cenu

Ubytovňa Selice

Selice (Poľný Kesov 10,7 km vzdušne), v obci / v meste
Štýlové a hlavne lacné ubytovanie

PTŠ - Ubytovňa

Šurany (Poľný Kesov 10,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Robotnícka ubytovňa za super ceny
1 - 35 / 35

Poľný Kesov

Poľný Kesov 1

V našej prekrásnej krajine je veľké množstvo miest, o ktorých ste ešte pravdepodobne nikdy v živote ani len nepočuli. Poľný Kesov je možno jedným z nich. Išli by ste tu aj bez toho, aby ste vedeli čo na Vás čaká? Pokiaľ nie ste až takýto dobrodruh, tak čítajte ďalej a dáte nám za pravdu, že návšteva Poľného Kesova za to rozhodne stojí.

Poľný Kesov je pomerne malou dedinkou s približne 600 obyvateľmi. Nachádza sa necelých 20 km južne od mesta Nitra. To značí jediné. Pokiaľ sa do Poľného Kesova vydáte v lete, určite sa na chladné počasie sťažovať nebudete. Oblasť totiž patrí do teplej klimatickej oblasti a ak žijete na severe Slovenska, budete si pripadať takmer ako kdesi pri mori.

Poľný Kesov 2

Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1338. Obyvatelia obce sa živili prevažne poľnohospodárstvom. Poľný Kesov prešiel rukami veľkého počtu vlastníkov. Na istú dobu padol žiaľ aj do rúk Tatárov. Dnes sa jeho obyvatelia zameriavajú predovšetkým na služby v cestovnom ruchu. Možno by ste to o Poľnom Kesove nepovedali, no poznajú ho aj v susedných krajinách.

Pýtate sa prečo? Dôvod je jednoduchý. Nachádza sa tu príjemné a obľúbené termálne kúpalisko s dobrými cenami a kvalitnými službami. Táto dvojkombinácia je magnetom pre turistov a tí sa na kúpalisko pravidelne vracajú. Ide o jedno z tých väčších kúpalísk. Nájdete tu až 3 vonkajšie 1 vnútorný bazén. Najcennejšou na kúpalisku v Poľnom Kesove je však jeho voda. Nikde nie je teplota vody nižšia ako 28 °C, v niektorých častiach dosahuje dokonca až 40 °C. Ide však o jej zloženie. Termálna voda Poľného Kesova má blahodárne liečivé účinky a pomáha pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, centrálneho nervového systému a pri reume. Pokiaľ nejaké z týchto problémov trápia aj Vás, určite do Poľného Kesova zavítajte.

Poľný Kesov 3

Kúpalisko však nie je to jediné, čo Vás na Poľnom Kesove zaujme. Môžete sa vydať napríklad na ranč, kde si zajazdíte na koni, prípadne si urobíte túru na Zobor, ktorý sa majestátne týči nad mestom Nitra. Nitra je sama o sebe mestom, kde by ste mohli stráviť aj niekoľko dní. Z unikátnych pamiatok musíme spomenúť aj Drážovský kostolík, ktorý ste už na obrázkoch zaiste videli, naživo je to však vždy o niečom inom.

No a ak by sa Vám toho kúpania predsa len málilo, tak vedzte, že dovolenka v Poľnom Kesove je ako stvorená na letnú dovolenku. Ďalšie kúpaliská nájdete v blízkej Šali, Nitre či Horných Salibách. Z tých známejších spomenieme termálne kúpalisko v Podhájskej, Sládkovičove či aquapark Galandia v Galante. A je celkom jedno, či sa na juh Slovenska vydáte v lete alebo v zime. V každom ročnom období tu nájdete dostatok príležitostí oddýchnuť si v príjemnej a liečivej termálnej vode.

Poľný Kesov ponúka aj napriek nízkemu počtu obyvateľov prekvapivo pestrú ponuku ubytovania. Môžete si vybrať ubytovanie v penzióne a menej nároční turisti určite ocenia množstvo privátov či apartmánov. Tak čo, skúsite dovolenku v Poľnom Kesove aj Vy?

Názory a odporúčania

Jan Stiller (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.11.2018
Navštívili jsme termální park v místě, doporučujeme.
Alexandra (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.7.2018
V termalparku Nitrava, ktorý je priamo v obci, sa nám páčilo
Ľubomír (starší pár - návštevník) 28.6.2018
Boli sme len v ThermalPark Nitrava - je tam super !!!!!!
Veronika Petrušová (rodina s malými deťmi - návštevník) 14.5.2018
Krásne