Loading

Ubytovanie v Poľnom Kesove

(2 objekty + 31 objektov v okolí 25 km)

Chalúpkovo Poľný Kesov

Poľný Kesov, v obci / v meste, pri kúpalisku
Pravý vidiecky oddych a výhodná cena!

Penzión L

Poľný Kesov, na okraji obce / mesta, pri aquaparku
Ubytovanie za výhodné ceny! LAST MINUTE!

Privát TAJÁR

Mojmírovce (Poľný Kesov 4,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Penzión Bruder

Mojmírovce (Poľný Kesov 4,9 km vzdušne), v obci / v meste, p...
Penzión neďaleko Thermalparku Nitrava!
1 - 33 / 33

Poľný Kesov

V našej prekrásnej krajine je veľké množstvo miest, o ktorých ste ešte pravdepodobne nikdy v živote ani len nepočuli. Poľný Kesov je možno jedným z nich. Išli by ste tu aj bez toho, aby ste vedeli čo na Vás čaká? Pokiaľ nie ste až takýto dobrodruh, tak čítajte ďalej a dáte nám za pravdu, že návšteva Poľného Kesova za to rozhodne stojí.

Poľný Kesov je pomerne malou dedinkou s približne 600 obyvateľmi. Nachádza sa necelých 20 km južne od mesta Nitra. To značí jediné. Pokiaľ sa do Poľného Kesova vydáte v lete, určite sa na chladné počasie sťažovať nebudete. Oblasť totiž patrí do teplej klimatickej oblasti a ak žijete na severe Slovenska, budete si pripadať takmer ako kdesi pri mori.

Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1338. Obyvatelia obce sa živili prevažne poľnohospodárstvom. Poľný Kesov prešiel rukami veľkého počtu vlastníkov. Na istú dobu padol žiaľ aj do rúk Tatárov. Dnes sa jeho obyvatelia zameriavajú predovšetkým na služby v cestovnom ruchu. Možno by ste to o Poľnom Kesove nepovedali, no poznajú ho aj v susedných krajinách.

Pýtate sa prečo? Dôvod je jednoduchý. Nachádza sa tu príjemné a obľúbené termálne kúpalisko s dobrými cenami a kvalitnými službami. Táto dvojkombinácia je magnetom pre turistov a tí sa na kúpalisko pravidelne vracajú. Ide o jedno z tých väčších kúpalísk. Nájdete tu až 3 vonkajšie 1 vnútorný bazén. Najcennejšou na kúpalisku v Poľnom Kesove je však jeho voda. Nikde nie je teplota vody nižšia ako 28 °C, v niektorých častiach dosahuje dokonca až 40 °C. Ide však o jej zloženie. Termálna voda Poľného Kesova má blahodárne liečivé účinky a pomáha pri ochoreniach pohybového ústrojenstva, centrálneho nervového systému a pri reume. Pokiaľ nejaké z týchto problémov trápia aj Vás, určite do Poľného Kesova zavítajte.

Kúpalisko však nie je to jediné, čo Vás na Poľnom Kesove zaujme. Môžete sa vydať napríklad na ranč, kde si zajazdíte na koni, prípadne si urobíte túru na Zobor, ktorý sa majestátne týči nad mestom Nitra. Nitra je sama o sebe mestom, kde by ste mohli stráviť aj niekoľko dní. Z unikátnych pamiatok musíme spomenúť aj Drážovský kostolík, ktorý ste už na obrázkoch zaiste videli, naživo je to však vždy o niečom inom.

No a ak by sa Vám toho kúpania predsa len málilo, tak vedzte, že dovolenka v Poľnom Kesove je ako stvorená na letnú dovolenku. Ďalšie kúpaliská nájdete v blízkej Šali, Nitre či Horných Salibách. Z tých známejších spomenieme termálne kúpalisko v Podhájskej, Sládkovičove či aquapark Galandia v Galante. A je celkom jedno, či sa na juh Slovenska vydáte v lete alebo v zime. V každom ročnom období tu nájdete dostatok príležitostí oddýchnuť si v príjemnej a liečivej termálnej vode.

Poľný Kesov ponúka aj napriek nízkemu počtu obyvateľov prekvapivo pestrú ponuku ubytovania. Môžete si vybrať ubytovanie v penzióne a menej nároční turisti určite ocenia množstvo privátov či apartmánov. Tak čo, skúsite dovolenku v Poľnom Kesove aj Vy?

Názory a odporúčania

zuzana (rodina s malými deťmi - návštevník) 21.8.2018
Radava sa nachádza blizko Podhajskej, Nových Zámkov, Topolčianok a Nitry..čiže okolo je čo vidieť a aj zažit. Dedina je tichá, upravená...s možnosťou kúpy ovocia a zeleniny z dvora. V Šuranoch je menšie Tesco a Lidl pre vačšie nákupy a pre bežne veci stači aj Jednota v obci a obchod s rozličnym tovarom.
Rodina Benická (rodina so staršími deťmi - návštevník) 23.7.2018
Pekný kostol sv.Cyrila a sv. Metoda s kaplnkou Panny Márie
Alexandra (rodina s malými deťmi - návštevník) 18.7.2018
V termalparku Nitrava, ktorý je priamo v obci, sa nám páčilo
Ľubomír (starší pár - návštevník) 28.6.2018
Boli sme len v ThermalPark Nitrava - je tam super !!!!!!
Ľubomír Keseg (skupina - návštevník) 24.5.2018
Krásny kraj.
Veronika Petrušová (rodina s malými deťmi - návštevník) 14.5.2018
Krásne
Valerián Valášek (sólo hosť - návštevník) 30.4.2018
Na danom mieste "zdochol pes", ale v rámci blízkeho okolia Nitry ide o veľmi lacné ubytovanie.
sona chrastinova (sólo hosť - návštevník) 7.1.2018
klud,,,
Zuzana (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.8.2017
Klidna obec.Obchod s potravinami lepe vybaven nez primo na Podhajske.
janka (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.7.2017
Pre rodiny s malymi detmi jednoznacne stoji za to navsteva zahrady o par domov dalej, kde si domaci pan na zahradke vybudoval detsku zeleznicu s 2 funkcnymi vlakmi, ktore si deticky mozu sami odsoferovat ako rusnovodic. Pre nase deti to bol TOP zazitok :-) Inak velmi pekne okolie - na prechadzke po rozlahlom okoli takmer sme nikdy na nikoho nenatrafili, bolo tam prijemne ticho a klud. Pokial ide o vybavenie obce - klasika - nechybaju samozrejme potraviny, posta, obchodik so zmiesanym tovarom.
Daniela Mišenková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.4.2017
Okolie síce pekné, avšak len na prechádzky, vyhovovali by aj nejaké aktivity / možnosť ďalšieho vyplnenia volného času (napr. bowling v obci, minigolf príp. niečo iné). Takže príležitosť aj pre podnikajúcichtivých podnikateľov.
Gabriela Kebisova (rodina s malými deťmi - návštevník) 21.3.2017
V prípade nudy u detí možnosť využiť v penzióne Iveta solnu jaskyňu a v obci detskú železničku.
Zobraziť viac...