Loading

Ubytovanie v Myjave

(0 objektov + 21 objektov v okolí 25 km)

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava (Myjava 3,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta...
Pekná chalupa v tichom prostredí

Ubytovanie Na mlyne

Stará Myjava (Myjava 3,3 km vzdušne), v obci / v meste
Štýlové apartmánové ubytovanie!

Ubytovanie v súkromí Samuel

Stará Myjava (Myjava 4,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta...
Novozrekonštruovaný rodinný dom pri lese

U Hučku

Stará Myjava (Myjava 5,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta...
pri dlhsom pobyte ako 3 dni velke zlavy,

Chata BARBI

Stará Myjava (Myjava 5,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Útulná chata len 100 km od Bratislavy!

Chata Adam

Stará Myjava (Myjava 6,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Chata s krbom v krásnom prostredí

Chata Kolečko

Stará Myjava (Myjava 7,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Chata priamo pri lese, priehrade a vleku

Chalupa Lipová

Sobotište (Myjava 7,9 km vzdušne), na samote, pri lese / na...
Na samote, s bazénom, saunou a vírivkou!

Chata Borovina

Stará Turá (Myjava 8,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Chata v peknom horskom prostredí

Chata Eva

Stará Turá (Myjava 9,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Na okraji lesa v krásnom prostredí
1 - 21 / 21

Myjava

Myjava 1

Myjava je očarujúce malé mestečko rozprestierajúce sa v rozľahlej rázovitej kopaničiarskej oblasti medzi Záhorím, ležiacim na jednej strane a malebným Považím na strane druhej. Leží priamo na nive malej riečky Myjava, ku ktorej sa z ľavej strany pripája riečka Cengelka. Mestečko je teda pomyselnou hranicou medzi Slovenskom a Moravou.

Počas svojej dlhej histórie dostala táto obec niekoľko mien, pri jej vzniku bola prezývaná Miava, nemecky dokonca Miawa. Kedysi bola Myjava označovaná aj ako „Metropola pod slamou“ a to práve podľa rovnomenného románu spisovateľky Zuzky Zgurišky.

Myjava je oddávna charakteristická svojím kopaničiarskym nárečím, ktoré akosi pozabúda na mäkčene ale aj ô. K hlavným charakteristikám celej tejto kopaničiarskej oblasti patrí najmä dominantné postavenie evanjelickej cirkvi augsburgského vyznania, čo sa považuje za dedičstvo a tradíciu celej Myjavy, Starej Turej ale aj Brezovej pod Bradlom a ostatného okolitého kopaničiarskeho kraja.

V blízkom okolí je veľa turistických trás. Cestou po nich možno spoznávať nie len krásnu prírodu ale aj kultúrne a historické pamiatky ktorých je v tomto regióne neúrekom. Nech si vyberiete ktorúkoľvek z trás, určite nebudete ľutovať lebo každá ponúka kopec krás a zaujímavostí a je niečím jedinečná. Jednou z najznámejších je trasa Myjava – Dobrá voda, ktorá ponúka na obdiv nezabudnuteľné Bradlo, či Dobrovodský hrad.  Veľmi zaujímavá je aj cesta Devín – Dobrá voda – Bradlo, ktorá dostala meno po významnom rodákovi „Štefánikova magistrála“.  K zaujímavým historickým pamiatkam v tomto regióne patrí tiež Holubyho chata či zrúcanina hradu Branč, alebo Dibrovov pomník.

Myjava 2

V myjavskom regióne je aj niekoľko cykloturistických trás. Sú to trasy od tých najjednoduchších, ktoré zvládnu aj deti, až po najnáročnejšie určené zdatným cyklistom. Malebná Myjavská pahorkatina, Malé i Biele Karpaty a samozrejme aj Považský Inovec ponúkajú svojim návštevníkom nádherný výhľad na okolitú krajinu a jej očarujúce prírodné krásy. Cyklistom tento región ponúka tiež veľa historických pamiatok, ktoré majú možnosť navštíviť- staré kostoly, Gazdovský dvor v Turej Lúke, hrady Beckov či Čachtický hrad. Pre športové využitie slúži návštevníkom Myjavy aj moderný športový areál, v ktorom si isto každý nájde niečo pre seba, je tu krytá plaváreň, letné kúpalisko, sauna, solárium, fitness centrum, umelá ľadová plocha, či kolkáreň.

Pre milovníkov kúpania a rybolovu je tu vodná nádrž Brestovec u Petrášov, vzdialená iba 3 km od  centra mesta. Je vhodná hlavne na rybolov a opaľovanie sa na jej brehoch počas letných mesiacov.

Biele Karpaty ponúkajú aj niečo pre milovníkov zimy a zimných športov. Sú tu veľmi dobré podmienky pre lyžiarsku turistiku. Lyžovať sa dá v dvoch veľkých lyžiarskych strediskách nachádzajúcich.Jedno sa rozkladá priamo v srdci Veľkej Javoriny a druhé v neďalekomrekreačnom stredisku Stará Myjava.

Okrem krásnej prírody mesto ponúka bohaté kultúrne zázemie. Myjavčania zachovávajú dodnes živé tradície svojich predkov čo potvrdzuje i folklórny festival uskutočňujúci sa v júni v prírodnom amfiteátri Trnovce, kde sa v lone očarujúcej myjavskej prírody nachádza i prírodné kino, či útulná reštaurácia.

Myjava 3

Súčasťou mestečka Myjava je aj Turá Lúka ktorá bola kedysi samostatnou obcou a tiež ponúka obdivuhodné pamiatky, ako katolícky kostol sv. Jána Nepomuckého ale aj pamätník 12 – tim popraveným evanjelikom.

Práve tu sa nachádza aj Gazdovský dvor, reprezentujúci tradície tohto  rázovitého kopaničiarskeho kraja. Je tu trvalá expozícia typickej usadlosti zložená z obytnej a hospodárskej časti. Nejedná sa tu však iba o statickú expozíciu ale uskutočňujú sa tu aj mnohé ukážky typického ľudového umenia a tradícií. Každoročne sa tu konávajú rôzne kultúrne podujatia ako udupávanie humna, kopaničiarska svadba, zabíjačka a podobne.

Ďalším zaujímavým kultúrnym lákadlom v tejto časti malebného kraja sú samozrejme aj múzeá, snáď najzaujímavejším je Múzeum M. R. Štefánika v Košariskách.

Mestečko Myjava ponúka svojim návštevníkom zaujímavé ubytovanie od najlacnejšej turistickej ubytovne cez penzióny až po krásny a luxusný hotel Štefánik.

Návštevu tejto krásnej krajinky isto nikto neoľutuje. Takže určite vrelo odporúčame navštíviť tento kraj a samozrejme tým čo majú radi ľudové zvyky odporúčame aj každoročné Myjavské folklórne slávnosti a ochutnávku pravej myjavskej domácej slivovice.