Loading

Ubytovanie v Starej Myjave

(7 objektov + 10 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie v súkromí Samuel

Stará Myjava, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji ...
Novozrekonštruovaný rodinný dom pri lese

Chata Adam

Stará Myjava, v rekreačnej oblasti, pri vode (MY 6,9 km vzdušne)
Chata s krbom v krásnom prostredí

Chata BARBI

Stará Myjava, v rekreačnej oblasti, pri vode (MY 6,0 km vzdušne)
Útulná chata len 100 km od Bratislavy!

U Hučku

Stará Myjava, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji ...
pri dlhsom pobyte ako 3 dni velke zlavy,
1 - 17 / 17

Stará Myjava

Zbožňujete pocit ako na konci sveta a neviete kam sa za ním vybrať? V tom prípade by pre Vás bola ideálna dovolenka kdesi na kopaniciach, či lazoch. Jedna z najrozsiahlejších oblastí kopaníc sa nachádza pri hraniciach s Českom, Bielych Karpatoch. Za Vašu návštevu rozhodne stojí aj dedinka nesúca názov Stará Myjava.

Myjave už počul asi každý. Stará Myjava je však jej predchodkyňou, aj keď menej známa, no nemenej zaujímavá. Zažijete tu pokoj a ticho, pretože mnoho ľudí sa vydáva za prácou práve do spomínanej Myjavy.

Stará Myjava neponúkne príliš veľa zaujímavostí v centre, za zmienku stojí snáď pekný kostolík. Unikátna je ale vďaka svojej polohe, ktorá Vám ponúka dokonalé zázemie na výlety za poznávaním krás Bielych Karpát. Tie sú vyhľadávané nielen u peších turistov, ale aj u cykloturistov. Budete si môcť požičať bicykel a vydať sa na túru po hrebeni na pomedzí Slovenska a Česka. Zajazdiť si budete môcť po kopaničiarskej cyklomagistrále, ktorá Vás prevedie zabudnutými no dychberúcimi miestami. Hory, pasienky a lúky a kde tu pár domov. Pocit ako na začiatku minulého storočia. Peší turisti radi vyrazia na vrch Roh alebo výstup na Veľkú Javorinu zakončený výstupom na rozhľadňu je tiež zážitkom. Uvidíte tak celé česko-slovenské pohraničie ako na dlani. Opomenúť nesmieme ani neďaleké Bradlo. Je tu známa mohyla M. R. Štefánika, ktorú by mal navštíviť každý Slovák.

Neďaleko sa nachádza rieka Váh, ktorá bola od nepamäti významnou dopravnou tepnou. Plavilo sa po nej drevo, neskôr boli pri nej vybudované cesty. To podnietilo potrebu stavby strážnych hradov, ktorých tu máte naozaj nadostač. Majestátny hrad Beckov, legendami opradený Čachtický hrad alebo takmer zabudnutý Tematín. V blízkosti Starej Myjavy môžete navštíviť aj hrad Branč.

Okrem toho sa budete môcť vydať spoznávať aj blízke mestá. Sú nimi hlavne MyjavaStará Turá. Tu nájdete aj stopy po našich predkoch, gazdovský dvor, ktorý slúži ako múzeum Vám ukáže tradičný spôsob života našich predkov. Ak sa chcete vydať za poznávaním širšieho okolia, nenechajte si ujsť výlet do Bošáce. Ochutnáte tu preslávenú Bošácku pálenku, ktorá rozprúdi krv v žilách každého z Vás. Ďaleko to nie je ani do jedného z najznámejších slovenských kúpeľných miest, Piešťan. Sklenený kolonádový most či fotka pri soche barlolámača bude zdobiť aj Váš fotoalbum

Biele Karpaty nedosahujú veľké výšky, no aj tak tu nájdete lyžiarske strediská, ktoré Vám ponúknu kvalitnú lyžovačku. Príkladom je malé stredisko Skiland priamo v Starej Myjave. Spomenieme aj najznámejšie zimné stredisko v celých Bielych Karpatoch, Veľkú Javorinu. Táto lokalita je ale nesmierne obľúbená u bežkárov. Nie príliš strmý terén a rozsiahle plochy bez zásahu človeka či trasy priamo na hrebeni. Veľké lákadlo pre milovníkov bielej stopy.

Stará Myjava je obľúbeným rekreačným strediskom. Preto tu nájdete širokú ponuku veľkých či malých, jednoduchých alebo luxusných chát. V chatovej osade nebudete mať problém so súkromím, chatka bude totiž len a len vaša. Priamo v obci budete môcť využiť služby súkromných privátov.

Stará Myjava, dedinka na úbočí krásnych hôr, ktorá je pre mnohých veľkou neznámou. Dajte jej ale šancu, ochutnajte tamojšie špeciality, posilnite sa typickou pálenkou a nechajte na seba dýchnuť čaro tohto kraja. Určite Vás nič z toho nenechá chladnými.