Loading

Ubytovanie v Košariskách

(0 objektov + 20 objektov v okolí 25 km)

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník (Košariská 6,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny

Škola v prírode Dobrá Voda

Dobrá Voda (Košariská 9,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Výhodné ubytovanie, celodenná strava!

Penzión u nás doma

Kočín - Lančár (Košariská 9,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Útulný penzión na okraji obce

Penzión SKALKA

Dobrá Voda (Košariská 9,3 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Rekreačné zariadenie Planinka

Dechtice (Košariská 12,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
škola v prírode, tábory, rôzne akcie

Ubytovanie Na mlyne

Stará Myjava (Košariská 12,2 km vzdušne), v obci / v meste
Štýlové apartmánové ubytovanie!

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava (Košariská 12,2 km vzdušne), na okraji obce / m...
Pekná chalupa v tichom prostredí

Chata Borovina

Stará Turá (Košariská 12,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Chata v peknom horskom prostredí

Ubytovanie v súkromí Samuel

Stará Myjava (Košariská 13,1 km vzdušne), na okraji obce / m...
Novozrekonštruovaný rodinný dom pri lese

U Hučku

Stará Myjava (Košariská 13,7 km vzdušne), na okraji obce / m...
pri dlhsom pobyte ako 3 dni velke zlavy,
1 - 20 / 20

Košariská

Košariská 1

Ticho, pokoj a dobrá nálada. Slnko svieti, nemáte žiadne povinnosti, žiadna práca Vás nesúri a dovolenka je ešte len pred Vami. Čo by ste povedali na to stráviť ju kdesi na Slovensku? Takýto pokojný a krásny kraj nájdete na Myjave. Konkrétne v dedinke Košariská, ktoré sú typickou kopaničiarskou obcou umiestnenou v prekrásnom prostredí.

Košariská sú pomerne mladou obcou. Prvá písomná zmienka o nich pochádza z roku 1786. Chlebíček ich obyvateľov bol neľahký, poľnohospodárstvo a chov zvierat na pasienkoch bol ich dennodenným rituálom. Napriek neľahkému životu domácich o Košariskách vie zo základnej školy každý jeden Slovák. Prečo? Narodil sa tu Milan Rastislav Štefánik, jeden z našich najvýznamnejších národovcov, okrem iného aj astronóm. Na miesto, kde vyrastal sa budete môcť ísť pozrieť aj Vy.

Košariská 2

Myjavský kraj je nesmierne atraktívnym kusom Slovenska. Prečo? Jej nepoškvrnená príroda a nedotknuté hory sú tým najväčším možným ťahákom. Mimoriadne obľúbeným je Dobrovský kras, kde sa nachádza skalný útvar MaláVeľká Pec. Obľúbenou turistickou destináciou sú bezpochyby aj Malé Karpaty. Menej náročným turistom odporúčame popoludňajšie potulky po myjavských kopaniciach, ktorých je v okolitých horách neúrekom. Každý milovník krásnej prírody si tu nájde čosi, čo ho zaujme.

Košariská sú miestom, ktoré je mimoriadne úzko späté s našou slovenskou históriou. Priamo v obci nájdete Múzeum M. R. Štefánika, ktoré je milou poctou jednému z veľkých Slovákov. Štefánik svoju domovinu miloval nadovšetko, preto aj na jeho poctu sa vysoko v horách nad Košariskami týči slávna Mohyla, v ktorej našiel večný odpočinok. Ide o dvojicu miest, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať. V blízkej Myjave nájdete aj Múzeum Slovenskej národnej rady, prípadne Gazdovský dvor, kde uvidíte ukážku tradičného spôsobu života domácich. A pokiaľ ste mali na škole dejepis v mimoriadnej obľube, spravte si výlet aj do HlbokéhoKošariská 3Tu sa narodil a je tu aj pochovaný ďalší náš významný národný buditeľ, J. M. Hurban. Navštíviť môžete aj hrady, Dobrá Voda, Branč a Čachtický hrad. Prípadne si budete môcť zahrať taktiež golf, nuda Vám tak hroziť určite nebude.

Máte pocit, že Košariská vyzerajú až príliš lákavo? To nie je len pocit, ale holý fakt. Zaujíma Vás, či sa dá niekde v okolí Košarísk osviežiť pri vode? Veruže dá. V blízkosti nájdete vodnú nádrž Čerenec a služby kúpaliska môžete využiť aj v dedinke Dobrá Voda. Ďalšie nádrže sú pri Starej Turej, Senici, Brestovci či Novom Meste nad Váhom. Pokiaľ trávite každé jedno leto kdesi pri vode, Košariská budú Vašim plánom len a len naklonené. No a výbornú lyžovačku v zimnom období si môžu dopriať aj lyžiari, ktorí zavítajú do Starej Myjavy. Toto lyžiarske stredisko je ako stvorené pre začiatočníkov, ale príjemne si tu zalyžujú aj stredne nároční lyžiari.

Košariská sú neveľkou obcou s necelými 500 obyvateľmi. To v žiadnom prípade nebráni pohostinnosti domácich, priam naopak. Radi Vás privítajú vo svojej dedinke, kde si máte možnosť vybrať z privátov, apartmánov či niektorej z chalúp. Pre náročnejších sú k dispozícií aj miesta v penzióne s kompletnými službami a milým úsmevom domácich ako bonusom. Stačí do Košarísk prísť a presvedčiť sa na vlastnej koži, že je to skutočne pravda.