Loading

Ubytovanie v Makove

(7 objektov + 26 objektov v okolí 25 km)

Ski chaloupka Sněženka

Makov, na okraji obce / mesta, pri vleku
Len 80 m od lyžiar. strediska Ski Makov

Chata Makovica

Makov, na okraji obce / mesta, pri vode
Štýlová chata s krbom za výhodné ceny!

Penzión Javorník

Makov, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Wellness služby: Masáže, sauny, vírivka

Vínna pivnica Makov

Makov, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Široká ponuka kvalitných vín!
1 - 33 / 33

Makov

Makov, to nie je len horský prechod, ktorý možno poznáte z dopravného servisu ale aj malebná dedinka učupená uprostred Kysúc. Celému tomuto kraju dala meno riečka Kysuca. Tá pramení pri obci, ktorá je ďaleko od Vašich všedných starostí.

Dedinka vznikla počas obliehania Tatárov. Týmito končinami utekali mnohé maďarské rodiny a niektoré z nich sa tu usadili. Spolu s osadníkmi z hôr vybudovali túto obec, ktorá bola dlhé stáročia kopaničiarskeho charakteru. V súčasnosti sa teší obľube aj u turistov, ktorí sa čoraz častejšie vracajú objavovať krásy týchto končín.

Obec sa môže pýšiť zaujímavým súborom sakrálnych stavieb. V nej a v blízkom okolí nájdeme niekoľko malých kaplniek, ktoré mali za úlohu ochraňovať pocestných. Sú nimi kaplnka u Vavricov, Lovasi a na Kmínku či Kršlisku.

Kysucké Beskydy sú obľúbené u turistov vďaka krásnym výhľadom a zaujímavým trasám. Blízko obce sa nachádzajú aj Javorníky. Navštíviť budete môcť národnú prírodnú rezerváciu Veľký Javorník či Hričovec. V nich sa poprechádzate pomedzi staré a košaté koruny stromov. Stáročné stromy nájdete aj v obci. Lipy, jasene či duby boli svedkami životov mnohých ľudí a dodnes stoja neohrozene na svojich miestach. Túlavé topánky Vás zavedú okrem iného na vrcholy Beskyd či Dupačku. Ak radi spoznávate dávno minulý spôsob života, lesnými cestami sa dostanete na rôzne horské samoty a lazy, kde dodnes žijú ľudia v symbióze s prírodou.

Kam sa vybrať do okolia? Len pár kilometrov od Makova leží hranica s Českom. Za návštevu stojí mestečko Rožnov pod Radhoštem, v ktorom nájdete rozsiahly skanzen ľudovej architektúry. Ak chcete zažiť atmosféru pravých českých Beskýd, vyšliapte si z Makova na hrebeň a navštívte Masarykovu chatu. Zasnežená v zime vyzerá presne ako tie zo starých českých filmov. Blízko to máte aj do Turzovky, obľúbeného pútnického miesta. V prípade, že Vás láka mestský ruch a život, navštívte Žilinu. Okrem kultúrnych pamiatok tu nájdete veľké nákupné centrá a zábavné podniky.

Beskydy sú snom bežkárov. Javorníkmi či samotnými Beskydami prechádzajú desiatky kilometrov bežkárskych trás. Obzvlášť tie na hrebeni sú ako z obrázkov v propagačných materiáloch. Okolité hory ponúknu okrem zimnej turistiky aj možnosť zjazdového lyžovania. V Makove leží stredisko Ski Makov alebo Zona Snow. Obe ponúknu lacnú lyžovačku, ktorá bude vďaka krásnemu okoliu nezabudnuteľná. Lyžiarske strediská KasárneBumbálka ležia už v Česku, prípadne na hranici, no vďaka malej vzdialenosti od Makova poskytujú zaujímavú možnosť rozšíriť si zoznam navštívených stredísk.

Makov je horskou obcou a tomu zodpovedá aj ubytovanie. Útulné horské hotelychaty sú postavené z teplých prírodných materiálov a budete sa tu cítiť dobre v každom ročnom období. Zvoliť si však môžete aj ubytovanie na pokojnom priváte, kde Vás nebude nikto ničím rušiť.

Makov je dedinka, ktorá sa naučila existovať v zajatí všadeprítomných hôr. Tvrdé no krásne prostredie Vám ponúkne množstvo zážitkov, aké nikde inde nezažijete.

Názory a odporúčania

Magdaléna Bičanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.2.2018
vše dostupné, v blízkosti obchod, bankomat, lékárna a další
Lenka Meliš (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.12.2017
Makov <3 netreba komentáru
Martin Godiška (mladý pár - návštevník) 12.5.2017
Veľmi krásne prostredie kde je veľa možnosti na oddych, relaxovanie a nabranie nových síl!!!!
Viera Miklášová (skupina - návštevník) 22.8.2016
obec Makov je veľmi pekná, čistá
Milan (skupina - návštevník) 27.8.2015
Pekne prostredie, ustretovy ludia. Malebna horska dedina.