Loading

Ubytovanie vo Vysokej nad Kysucou

(0 objektov + 38 objektov v okolí 25 km)

Vila Mária

Turzovka (Vysoká nad Kysucou 2,7 km vzdušne), na okraji obce...
Ubytovanie v peknom prostredí

Drevenice Živčáková

Korňa (Vysoká nad Kysucou 2,8 km vzdušne), na samote, pri le...
Krásne chalúpky, tiché prostredie, potok

Chata Veľké Rovné

Veľké Rovné (Vysoká nad Kysucou 4,2 km vzdušne), v rekreačne...
Chata v tichom horskom prostredí

Chata Dolinky

Veľké Rovné (Vysoká nad Kysucou 4,2 km vzdušne), na okraji o...
Drevenica v krásnom tichom prostredí

Penzión Adam

Makov (Vysoká nad Kysucou 5,0 km vzdušne), na okraji obce...
Príjemné ubytovanie s wellness službami

Drevenica na samote

Turzovka (Vysoká nad Kysucou 5,1 km vzdušne), na samote, pri...
Drevenička na Kysuciach

Chalupa Johana

Veľké Rovné (Vysoká nad Kysucou 5,4 km vzdušne), na samote,...
Chalupa s mini-rančom (muflóny, daniele)

Ski chaloupka Sněženka

Makov (Vysoká nad Kysucou 6,1 km vzdušne), na okraji obce...
Len 80 m od lyžiar. strediska Ski Makov

Drevenica pri vleku

Makov (Vysoká nad Kysucou 6,3 km vzdušne), v rekreačnej obla...
Priamo na svahu lyž. strediska Ski Makov

Vínna pivnica Makov

Makov (Vysoká nad Kysucou 6,3 km vzdušne), v rekreačnej obla...
Široká ponuka kvalitných vín!
1 - 38 / 38

Vysoká nad Kysucou

Vysoká nad Kysucou 1

Kysuce sú krajom, ktorý v minulosti nezažil príliš šťastia ani bohatstva, no dnes ponúka svojim návštevníkom naozajstné unikáty. Čistý vzduch, okolité hory a pokoj, aký nájdete len na niekoľkých miestach Slovenska. Taká je Vysoká nad Kysucou.

Dejiny obce siahajú až do sedemnásteho storočia, ťažkej doby, kedy nebolo ľahké zarobiť ani na obživu. Pôvodnými obyvateľmi boli valasi, živil ich les a pasenie dobytka na okolitých lúkach. Neskôr sa stala Vysoká nad Kysucou miestom, kde sa rodili zruční remeselníci, drotári, klampiari či olejkári. Mnoho krát však museli za prácou odchádzať do zahraničia.

Dedine dominuje romantický kostolík, no jej krása sa ukrýva aj v okolí. Majestátne lesy bohaté na zver, prajú milovníkom prírody i hubárom. Turisti si nebudú vedieť vynachváliť dostupnosť Moravsko – Sliezskych BeskýdJavorníkov na juhu Vysokej nad Kysucou. V blízkosti sa nachádza hranica s Českou republikou, aj vďaka tomu ide o lokalitu obľúbenú nielen u Slovákov, ale i Čechov. Chata Kmínek, Masarykova chata či chata Snežná Vás dostanú svojou atmosférou v každom ročnom období.

Vysoká nad Kysucou 2

Po okolí dedinky sa budete môcť poprechádzať najrôznejšími lesnými cestičkami, ktoré Vás vrátia desiatky rokov v čase. Takmer opustené kopanice a roztrúsené osídlia sú charakteristické pre kysuckú oblasť. O dokonalej samote a relaxe, ktorí tu na Vás čaká hovorí aj fakt, že najbližším sídlom v okolí je široko ďaleko Turzovka. Ide o známe pútnické miesto, ktoré dýcha nadpozemskosťou. Navštívte aj okolité dedinky ako Klokočov, alebo Staré Hamre v Českej republike. Pri nich sa nachádza aj prekrásna vodná nádrž. Ideálnym miestom na výlet je aj jedna z mnohých českých rozhľadní v Beskydoch.

Tento kraj je verný tradíciám. Pre deti je pripravený dobrodružný lúpežnícky pochod, zažiť budete môcť aj typické Matúšove hodové slávnosti. Na hodoch sa najete do popuku všakovakých domácich dobrôt.

Vysoká nad Kysucou 3

Okrem toho sa budete môcť vybrať na výlet do mestskej plavárne v Čadci, alebo sa prejsť po brehu vodnej nádrže Hričov. Čaká na Vás aj krásny prírodný útvar s názvom Klokočovské skálie. Vyzerá naozaj ako z rozprávky. Ak si budete chcieť zalyžovať, stredisko Veľké Ostré Vám to umožní. Kysuce sú však rajom najmä pre bežkárov, ak si bez bežiek neviete predstaviť zimu, nebudete sa chcieť vrátiť domov.

Typické horské drevené kysucké domčeky. Ak by ste chceli stráviť svoju dovolenku v podobnom prostredí na samote, Vysoká nad Kysucou Vám ho poskytne. Okrem dreveničiek si budete môcť vybrať aj niektorý z privátov.

Vysoká nad Kysucou nie je moderným horským centrom, kde budú davy ľudí. Ide o pokojnú dedinku, ktorá Vás rada privíta a nadchne svojou atmosférou. Svojím tichom. Svojím pokojom. Ukáže Vám tú pravú tvár Kysúc.