Loading

Ubytovanie vo Vysokej nad Kysucou

(0 objektov + 34 objektov v okolí 25 km)

Vila Mária

Turzovka (Vysoká nad Kysucou 2,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Ubytovanie v peknom prostredí

Drevenica Živčáková

Korňa (Vysoká nad Kysucou 2,8 km vzdušne), na samote, pri le...
Krásne chalúpky tiché prostredie, potok

Penzión Mária Korňa*

Korňa (Vysoká nad Kysucou 3,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na o...
Ideálny penzión pre Vašu dovolenku

Chata Veľké Rovné

Veľké Rovné (Vysoká nad Kysucou 4,2 km vzdušne), v rekreačne...
Chata v tichom horskom prostredí
1 - 34 / 34

Vysoká nad Kysucou

Kysuce sú krajom, ktorý v minulosti nezažil príliš šťastia ani bohatstva, no dnes ponúka svojim návštevníkom naozajstné unikáty. Čistý vzduch, okolité hory a pokoj, aký nájdete len na niekoľkých miestach Slovenska. Taká je Vysoká nad Kysucou.

Dejiny obce siahajú až do sedemnásteho storočia, ťažkej doby, kedy nebolo ľahké zarobiť ani na obživu. Pôvodnými obyvateľmi boli valasi, živil ich les a pasenie dobytka na okolitých lúkach. Neskôr sa stala Vysoká nad Kysucou miestom, kde sa rodili zruční remeselníci, drotári, klampiari či olejkári. Mnoho krát však museli za prácou odchádzať do zahraničia.

Dedine dominuje romantický kostolík, no jej krása sa ukrýva aj v okolí. Majestátne lesy bohaté na zver, prajú milovníkom prírody i hubárom. Turisti si nebudú vedieť vynachváliť dostupnosť Moravsko – Sliezskych BeskýdJavorníkov na juhu Vysokej nad Kysucou. V blízkosti sa nachádza hranica s Českou republikou, aj vďaka tomu ide o lokalitu obľúbenú nielen u Slovákov, ale i Čechov. Chata Kmínek, Masarykova chata či chata Snežná Vás dostanú svojou atmosférou v každom ročnom období.

Po okolí dedinky sa budete môcť poprechádzať najrôznejšími lesnými cestičkami, ktoré Vás vrátia desiatky rokov v čase. Takmer opustené kopanice a roztrúsené osídlia sú charakteristické pre kysuckú oblasť. O dokonalej samote a relaxe, ktorí tu na Vás čaká hovorí aj fakt, že najbližším sídlom v okolí je široko ďaleko Turzovka. Ide o známe pútnické miesto, ktoré dýcha nadpozemskosťou. Navštívte aj okolité dedinky ako Klokočov, alebo Staré Hamre v Českej republike. Pri nich sa nachádza aj prekrásna vodná nádrž. Ideálnym miestom na výlet je aj jedna z mnohých českých rozhľadní v Beskydoch.

Tento kraj je verný tradíciám. Pre deti je pripravený dobrodružný lúpežnícky pochod, zažiť budete môcť aj typické Matúšove hodové slávnosti. Na hodoch sa najete do popuku všakovakých domácich dobrôt.

Okrem toho sa budete môcť vybrať na výlet do mestskej plavárne v Čadci, alebo sa prejsť po brehu vodnej nádrže Hričov. Čaká na Vás aj krásny prírodný útvar s názvom Klokočovské skálie. Vyzerá naozaj ako z rozprávky. Ak si budete chcieť zalyžovať, stredisko Veľké Ostré Vám to umožní. Kysuce sú však rajom najmä pre bežkárov, ak si bez bežiek neviete predstaviť zimu, nebudete sa chcieť vrátiť domov.

Typické horské drevené kysucké domčeky. Ak by ste chceli stráviť svoju dovolenku v podobnom prostredí na samote, Vysoká nad Kysucou Vám ho poskytne. Okrem dreveničiek si budete môcť vybrať aj niektorý z privátov.

Vysoká nad Kysucou nie je moderným horským centrom, kde budú davy ľudí. Ide o pokojnú dedinku, ktorá Vás rada privíta a nadchne svojou atmosférou. Svojím tichom. Svojím pokojom. Ukáže Vám tú pravú tvár Kysúc.

Názory a odporúčania

Lenka (mladý pár - návštevník) 10.9.2018
Našli sme v dedine aj 3-4 potraviny :) s dobrým výberom
Erika (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.8.2018
Turzovka je pekné, malé mesto. Veľmi sa nám páčilo. Je tam všetko potrebné, od informačného centra, tržnice, obchodov až po poštu.
Jana Komesková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.8.2018
V lese pobehujú srnky a zajace, mali sme šťastie aj na huby .
Johana Kysucká, Ing. Tibor Kysucký (ubytovateľ) 2.8.2018
Pekne upravené centrum obce s kostolom, obecným úradom, obchodmi. Sídli tu drotárske múzeum, miestne výrobné fabriky, 2 píly, krčmy, autobusové spojenie do alebo zo Žiliny a Bytče.
Klaudia Klenková (starší pár - návštevník) 24.7.2018
Príjemné prechádzky v okolí
Magdaléna Bičanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.2.2018
vše dostupné, v blízkosti obchod, bankomat, lékárna a další
Lenka Meliš (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.12.2017
Makov <3 netreba komentáru
Kevin (rodina so staršími deťmi - návštevník) 21.7.2017
Pekná dedina
Martin Godiška (mladý pár - návštevník) 12.5.2017
Veľmi krásne prostredie kde je veľa možnosti na oddych, relaxovanie a nabranie nových síl!!!!
Šimon (rodina s malými deťmi - návštevník) 15.2.2017
Do hotela vedie upravená spevnená cesta, čo je super.
Zobraziť viac...