Loading

Ubytovanie Ski centrum Kohútka

(96 objektov v okolí 25 km)
Ski centrum Kohútka

Ski centrum Kohútka

Čertov

Mnohí turisti sa vydávajú na zimnú dovolenku do pohoria Javorníky, nachádzajúcich sa na Kysuciach, severozápadne od mesta Čadca. Pokiaľ by ste to tu chceli spoznať aj Vy, rozhodne sa obzeráte po vhodnom lyžiarskom stredisku. Tých je po celých Javorníkoch dostatok, no sú väčšinou menšie s domáckou atmosférou. Pokiaľ uprednostňujete lyžovačku vo väčšom a modernejšom stredisku, máme pre Vás skvelý tip. Ide o Ski centrum Kohútka.

Nemusíte mať obavy z toho, že ide o lyžiarske stredisko pri hranici Česka a Slovenska. Z Čadce je vzdialené len približne 30 km, za necelú pol hodinku jazdy ste na mieste. A verte nám tých pár kilometrov za to stojí! Nemusíte sa obávať ani toho, že si budete musieť meniť peniaze. Ski Kohútka je zvyknutá na prílev lyžiarov zo Slovenska a za skipas môžete bez problémov zaplatiť v eurách. Rovnako v reštauráciách si zakúpite občerstvenie v eurách alebo využijete čoraz populárnejšiu platbu platobnou kartou.

Ski centrum Kohútka je mimoriadne komplexným lyžiarskym strediskom s veľkou budúcnosťou. Na svoje si tu prídu všetci, od najmenším lyžiarov až po milovníkov najstrmších zjazdoviek. Lyžiarske stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 715 až 913 metrov nad morom. Nie je to mnoho, no Javorníky v spojení s umelým zasnežovaním sú dostatočnou zárukou poriadne dlhej zimnej sezóny.

Poďme k tomu najdôležitejšiemu, čo všetko si pre Vás v prihraničnom lyžiarskom stredisku pripravili? Nájdete tu až 10 zjazdoviek, ktoré sú určené pre každého. 5 z nich je značených modrou farbou a prídu si na nich na svoje hlavne začínajúci lyžiari. 4 zjazdovky sú červené, vhodné aj pre náročnejších lyžiarov a rodinnú lyžovačku. A nájdete tu aj 1 čiernu zjazdovku, ktorá je s dĺžkou 850 metrov určená pre najlepších lyžiarov.

Celková dĺžka všetkých zjazdoviek je takmer 7 km, rozhodne preto nejde o malé lyžiarske stredisko. Tomu zodpovedá aj počet dopravných zariadení. Nájdete tu centrálnu 4 sedačkovú lanovku, na ktorej strávite pravdepodobne najviac času. Prečo? Keď z nej vystúpite, máte na výber z 3 možností ako sa dostať k spodnej stanici strediska. Jedna z nich je modrá zjazdovka, druhá červená a tretia čierna. Okrem lanovky je v stredisku ďalších 6 vlekov, vďaka ktorým nebudete nikdy tráviť v rade viac času, ako by ste chceli. Nespomenuli sme ešte najdlhšiu zjazdovku v stredisku. Tá má úctyhodných 1600 metrov a uspokojí aj najnáročnejších.

Ski centrum Kohútka je azda najlepšie vybaveným strediskom v oblasti. Ponúka bohaté doplnkové služby. Požičovňa, servis lyžílyžiarska škola je samozrejmosťou. Okrem toho tu nájdete detský skipark, množstvo kvalitných reštauráciíbufetov či testcentrum značkových lyží, kde si môžete vyskúšať jazdu na najnovších modeloch.

Napriek tomu, že sa lyžiarske stredisko nachádza pri samotných hraniciach, prekvapí Vás pestrá paleta kvalitných ubytovacích služieb. Priamo v samotnom stredisku nájdete mnoho ubytovacích kapacít, predovšetkým príjemné chaty rovno pri svahoch. Početné sú aj horské hotely či turistické ubytovne. Zaujímavosťou celých Javorníkov je typické roztratené osídlenie a ak Vaše srdce túži po úteku od každodenného stresu, nájdete si svoju chatku na samote. Z nej vyrazíte medzi ľudí na svahy Kohútky a môžete si užívať bezstarostnú zimnú dovolenku.

... zobraziť viac

Chata na Čertove

1,4 km od Ski centrum Kohútka, Čertov, v rekreačnej oblasti,...
Priestranná chata, krásna príroda!

Chata Čertov - Lamže

1,5 km od Ski centrum Kohútka, Čertov, v rekreačnej oblasti,...
TURISTIKA V JAVORNÍKOCH

Wellness hotel Javorník

1,9 km od Ski centrum Kohútka, Lazy pod Makytou, v rekreačnej...
Reštaurácia, wellness, biliard-na horách

Chata Čertovka

1,9 km od Ski centrum Kohútka, Čertov, v rekreačnej oblasti,...
Ubytovaní majú vstup do bazénov grátis

Wellness & Spa Hotel Čertov

1,9 km od Ski centrum Kohútka, Čertov, v rekreačnej oblasti,...
Aktualizujeme balíčky za výhodné ceny

Ubytovanie „Vo dvore“

2,5 km od Ski centrum Kohútka, Čertov, v rekreačnej oblasti,...
Úplne nová drevenica s krbom!

Chalupa pod Kohútkou

2,7 km od Ski centrum Kohútka, Nový Hrozenkov, na okraji obce...
Chalupa v blízkosti Ski centra Kohútka

Chata pod Lesom

3,7 km od Ski centrum Kohútka, Lazy pod Makytou, na okraji ob...
Pri tečúcom horskom potoku s rybníkom

Penzión WOLFLAND

3,9 km od Ski centrum Kohútka, Horná Mariková, v rekreačnej o...
RODINNÝ PENZIÓN V KRÁSNEJ PRÍRODE

Apartmány U vleku

4,8 km od Ski centrum Kohútka, Nový Hrozenkov, v obci / v meste, pri vleku
Apartmány pri lyžiarskom areáli Vranča