Loading

Ubytovanie na Podpoľaní

(34 objektov)

Villa Dudinka

Dudince, na okraji obce / mesta, v chatovej osade
Útulný domček pre celú rodinu!

Dovolenkový dom Pod Siroňou

Detva, na samote, pri lese / na okraji lesa
Moderne vybavený dom v krásnom prostredí

Chata Hajdukovo

Látky, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!

Chata Sielnica

Sielnica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Prosíme o telefonické rezervácie/dopyty

Chata Husín

Hontianske Nemce, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Chatka s krbom v pokojnom prostredí

Ubytovňa Kataster

Krupina, na okraji obce / mesta
Novo zrekonštruovaná ubytovňa v Krupine

Ubytovanie u Heleny

Hriňová, v obci / v meste
Zľavy na ubytovanie!Sauna,biliard,krb...

Penzión RELAX

Kováčová ZV, v obci / v meste, pri aquaparku
Ubytovanie blízko kúpeľov a aquaparku

Chata Biele dráhy

Ladzany, na okraji obce / mesta
Luxusnú chata - vírivka, sauna, bazén

Penzión AIRA

Zvolen, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v historickom centre mesta
1 - 34 / 34

Podpoľanie

Podpoľanie 1

Podpoľaním sa označuje územie južne až západne od vrchu Poľana. Hranice tohto územia tvoria obce Detvianska Huta, Zvolenská Slatina a obec Ľubietová. Starovulkán Poľana patrí medzi najvyššie sopečné pohoria v Európe vytvorené pred 13 až 15 miliónmi rokov. Obyvatelia tohto územia sa živili prevažne chovom dobytka a oviec, roľníctvom, prácou v lesoch alebo na pílach. Detve bola dokonca založená prvá bryndziareň už v roku 1787. Podpoľanie je známe aj vďaka pastierskym piesňam a pastierskym nástrojom, z ktorých je najznámejšia jednoznačne fujara, ktorou sa Slovensko pýši na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

Podpoľanie je výnimočné svojimi skalnými bralami a vyvýšeninami, ktoré sú pozostatkami lávových prúdov a sopečnej činnosti Poľany. V roku 1981 bolo územie vyhlásené za Chránenú krajinnú oblasť a v roku 1990 bola Poľana zaradená medzi biosférické rezervácie UNESCO. Na tomto území je komplex lesov pralesovitého charakteru, ktoré ukrývajú až 180 ročné zmiešané stromy predovšetkým ale smrekové porasty. Miestne lesy sú domovom vlka, rysa, medveďa, divej mačky alebo divej zvery a patria medzi najobľúbenejšie poľovnícke revíry Slovenska.

Podpoľanie 2

Počas dovolenky môžete navštíviť viacero prírodných zaujímavostí tejto lokality. Jednou z nich je Vodopád Bystré, ktorý vznikol ako tektonická porucha, kde južná časť stuhnutého prúdu poklesla a vytvorila tak prepadovú stenu. Po tejto asi 23 metrovej stene steká Bystrý potok a vytvára tak krásny vodopád. Vodopád Bystré je jedným z najväčších vodopádov Západných Karpát. Ak ste milovníkmi panenskej prírody, lesov a jazierok určite sa prejdite aj po území nazývanom Mičinské Travertíny. Táto národná prírodná pamiatka je zaujímavá desiatimi travertínovými kopcami zvláštnych tvarov. Je tu do dnes zachovaný prirodzený pramenný systém minerálnych vôd. Horniny tu majú za následok aj vznik krásnych zurčiacich malých vodopádov a jazierok. Toto všetko spolu s okolitými lesmi predstavuje krásny zážitok, ktoré Podpoľanie ponúka.

Turisti radi navštevujú aj 14 metrov vysoký kamenný blok Bátovský balvan, ktorý je tiež sopečného pôvodu vzdialený asi 4 km od obce Hrochoť. Neďaleko od tejto obce je aj ďalšia zaujímavosť Jánošíková skala, bralo vysoké až 30 m, v strede s malou jaskyňou vytvorenou zvetraním. Cestu za poznaním prírodných krás Podpoľania môžete ukončiť na samom konci Hrochotskej doliny, kde môžete zavítať pod Zadnú Poľanu. Tu sa rozprestiera prírodná rezervácia Pod Dudášom so storočnými ihličnatými lesnými porastmi.

Podpoľanie 3

Prechádzka Podpolaním predstavuje príjemný oddych a relax a pre turistu je aj zdrojom informácii. Pri túre týmito lesmi narazíte na územie nenarušené ľudskou činnosťou. Môžete si naplno vychutnať zvuk čistej prírody a kochať sa môžete krásou storočných stromov, vďaka ktorým je Podpoľanie aj chránenou krajinnou oblasťou. Z množstva vzácnych stromov je dôležité spomenúť najmä smrekové porasty, 150 ročné buky a jedle, ktoré nájdeme na území Ľubietovský Vepor alebo Ponická Dúbrava. No asi najväčší dojem vo Vás zanechá prechádzka po južnej strane vrchov nazývaná Rohy, ktoré sú mimoriadne zaujímavé predovšetkým z hľadiska vzácnych rastlín, ktoré sa tu nachádzajú ale Vašu pozornosť strhnú aj mimoriadne zaujímavé skalné lesostepy.

Máte radi aktívne strávenú dovolenku? Aj pre Vás je Podpoľanie ideálnym miestom pre dovolenku. V tejto lokalite bohatej na hory a kopce je radosť lyžovať v niektorom z lyžiarskych stredísk. Nachádza sa tu množstvo turistických chodníkov a trás ideálnych nielen na pešiu turistiku ale aj na turistiku zo sedla koňa alebo sedadla bicykla. Pre tých odvážnejších je možné vyskúšať si zaujímavú atrakciu, ktorú región ponúka a to lietanie alebo paragliding. Ubytovanie v Podpoľaní pre Vás zabezpečuje množstvo hotelov, penziónov a chát, ktoré Vám ponúkajú oddych, relax a wellness.

Poľana a jej okolie vo Vás zanechá krásne spomienky. Dovolenka predstavuje nielen oddych v rozprávkovej prírode ale aj poznanie a kultúrne zážitky.

Názory a odporúčania

Zuzana Cabadajová (skupina - návštevník) 23.4.2019
Super
Petr Kunetka (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.8.2018
Do hodiny autom zopár zaujímavých miest - Štúrove (veľký akvapark), neďaleko Banská Štiavnica.
Jana Jurčová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2018
Naozaj mnoho možností v regióne.
Marek (rodina s malými deťmi - návštevník) 2.9.2017
Možnosť turistiky či len oddychy s krásnym výhľadom na okolie.
Zuzana (skupina - návštevník) 24.7.2017
-
Tatiana Ferancikova (mladý pár - návštevník) 1.6.2017
nas slovensky !...uzasny !
František Voltemar (skupina - návštevník) 23.5.2017
Nádherný kraj, môžem len odporučiť.
Jan Bobak (sólo hosť - návštevník) 20.5.2017
Nespokojonost iba ze v nedelu mestska dopr. neprevadzkuje aspon par spojov.Inak spokojnost.
Renata (rodina s malými deťmi - návštevník) 14.5.2017
Region krasny.
Emília Murínová (skupina - návštevník) 31.1.2017
Návštevníkom by som odporučila príjemné prostredie chalupy a jej okolia upraveného pre naozaj výborný relax a oddych. V zime možnosť zjazdového lyžovania a lyžovania na bežkách. Určite si tu postavíte aj snehuliaka, pretože v zime tu určite majú kopy snehu.
Dominika Turanova (mladý pár - návštevník) 30.1.2017
termalna voda
Ivana Kabat (skupina - návštevník) 30.1.2017
Krásna príroda
Ján (rodina so staršími deťmi - návštevník) 20.11.2016
Pekný kraj,je tu čo spoznávať. Množstvo turistických trás. Určite sa vrátime.
Klaudia Nemčická (mladý pár - návštevník) 2.9.2016
Hriňová a okolie je región s krásnou prírodou a horami
Martin Dragúň (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.8.2016
Páčilo sa nám tu všetko a odporučil by som každému sa sem prísť zrelaxovať. Aj keď sme boli teraz na konci leta ale užili sme si prírodu,zber húb, sme nazbierali minimálne na dva roky suchohríbov, aj milovníci cykloturistiky si tu prídu na svoje, neďaleko chatky je aj detská opičia dráha a nad opičou dráhou je lanovka kde si to otestujete hranicu adrenalínových schopností. Jednoducho všobecne zhrnuté bolo tu SUPER a určite prídeme aj v zime keď tu napadne sneh:)
Alena Majerčíková (starší pár - návštevník) 25.8.2016
Oblasť Poľany je ešte neobjavená turistami a máte tu pocit, že život okolo sa zastavil v 20-om storočí. /v tom dobrom slova zmysle - čistá romantika/
Zobraziť viac...