Loading

Ubytovanie v Rajeckej doline

(21 objektov)

Ubytovanie Malá Fatra

Lietava, v obci / v meste, v centre mesta
VÝHODNÉ,MODERNÉ s Wifi,LED TV pri ŽILINE

Vila Orchidea

Rajecké Teplice, v obci / v meste, pri kúpalisku
Apartmány, WiFi, tenis, stolný tenis...

Villa Amélia

Rajecké Teplice, v obci / v meste
Ubytovanie s raňajkami v kúpeľnom meste

Chata Matias

Kunerad, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Útulná chata na okraji lesa.

Penzión Pod Hradom

Lietava, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
UBYTOVANIE-PRACOVNÉ CESTY, VÝRAZNÁ ZĽAVA

Chalupa Monika

Rajecké Teplice, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie v blízkosti kúpelov

Chatka Janka

Stránske, v obci / v meste, pri vode
Príjemná rodinná dovolenka

Penzión Rodus

Rajecká Lesná, v obci / v meste, pri vode
Moderný penzión so saunou!

Penzión Bystrík

Čičmany, v obci / v meste, v centre mesta
Firemné akcie, školy v prírode, lyžiarsk

Drevenica BRUNDZOVCE

Čičmany, v obci / v meste, na horách
Romantická drevenica za super cenu!
1 - 21 / 21

Rajecká dolina

Rajecká dolina 1

Dolina medzi Malou Fatrou a Strážovskými vrchmi má meno Rajecká. Miesto, ktoré už podľa názvu pripomína raj na Slovensku, je bohaté na termálne pramene a panenskú prírodu. Bohatú minulosť tohto regiónu, tú uvidíme v krásne zachovaných hradoch a zámkoch. Centrom doliny je mesto Rajec, ležiace pri rieke Rajčianke, ktorá preteká celou dolinou.

Rajec je zároveň najstaršie mesto doliny, prvé zmienky o ňom sú už z 12. storočia. Vďaka svojej dlhej histórii v meste nájdeme aj niekoľko vzácnych pamiatok. Farský kostol sv. Ladislava je gotická stavba s neskorogotickými prístavbami a s jedinečnými slnečnými hodinami. Na námestí stojí samostatná budova radnice zo 16. storočia.

V doline severne od Rajca nájdeme Rajecké Teplice, známe kúpeľné mestečko s liečivými prameňmi. Kúpele Aphrodite majú programy zamerané na liečenie rôznych chorôb, najmä pohybového ústrojenstva a nervového systému a tiež na rehabilitácie. V areáli sú reštaurácie a mnohé príležitosti na strávenie času aktívne: tenis, fitness, vodné športy a iné aktivity v okolí. V letnej sezóne je otvorené aj termálne kúpalisko Laura s teplotou vody okolo 26°C. Pri Rajci je ďalšie termálne kúpalisko Veronika so siedmymi bazénmi a tobogánmi, s reštauráciou a ihriskami, kde sa určite bude páčiť najmä deťom.

Rajecká dolina 2

Počas leta môžete stráviť čas aj turistikou. Nenáročná trasa vedie na Skalky (778 m.n.m). Z vrcholu Skaliek sa naskytuje výnimočný pohľad, napriek nižšej nadmorskej výške, uvidíme nielen horizont celých pohorí, ale aj Lietavský hrad. Obľúbeným turistickým cieľom je aj Tlstá hora.

Hrad Lietava stojí na kopci Cibulník už od roku 1241, svojou rozlohou je druhý najväčší na Slovensku a je pomerne zachovalý. Vedie naň turistická trasa. Ďalším hradom v doline je Strečniansky hrad, takisto zachovalý a sprístupnený pre verejnosť. Pozrieť si môžete aj  Bojnický a Budatínsky zámok, ktoré sa už nachádzajú ďalej od Rajeckej doliny, no stoja za tú cestu.

Zimnú dovolenku tu môžete tráviť lyžovaním v Ski centre Rajecká Lesná, Ski centre Javorinka Čičmany alebo v stredisku vo Vrátnej doline. Pokiaľ sa vyberiete na lyžovačku do Rajeckej Lesnej, nezabudnite sa ísť pozrieť aj na jedinečný, ručne vyrezávaný Slovenský Betlehem. V Čičmanoch tiež uvidíte maľované zrubové domy.

Rajecká dolina 3

Návštevníkov do Rajeckej doliny lákajú väčšinou kúpele, v Rajeckých Tepliciach je preto najviac možností ubytovania. K dispozícii sú tu dva hotely, penzióny, apartmány a chaty. V Rajci sa môžete ubytovať v penzióne, apartmáne alebo na chatkách. V menších dedinách sú väčšinou priváty a chatky a v Čičmanoch je dokonca možné prespať v jednom z maľovaných zrubových domov.

Počas dovolenky sa môžete v Rajeckej doline športovo vyžiť, pozrieť si krásnu prírodu počas turistiky, na náučných chodníkoch uvidieť významné hrady v tejto oblasti. Ale ak chcete len relaxovať a na nič nemyslieť, termálne kúpele Vám zaručia najúčinnejší oddych od pracovného stresu. A keď skončí dovolenka a Vy budete z Rajeckej doliny odchádzať, určite sa budete chcieť vrátiť aj o rok.

Názory a odporúčania

Lenka Sandanusová (ubytovateľ) 11.3.2019
Čičmany - ľudová architektúra, Kunerádsky zámok, Budatinský zámok, Splav Váhu na pltiach pri Strečne, Rajecká lesná - Betlehem.
jarmila vargová (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.3.2019
Lietavský hrad, Kľak, kúpele Turčianske Teplice, relax-centrum Konská
Peter Ogorek (rodina so staršími deťmi - návštevník) 3.1.2019
Pekné okolie, príroda,možnosti turistiky,byciklovania, lyžovačka s aj iné turistické možnosti a atrakcie.
Marie Turečková Mária (rodina so staršími deťmi - návštevník) 9.9.2018
lesy a klid
Martin Ragulka (mladý pár - návštevník) 11.6.2018
Premne
Silvis (rodina s malými deťmi - návštevník) 9.5.2018
Treba navštíviť Čičmany, Súľovské skaly, Rajecké Teplice a veľa ďalších miest.
Erika Drdáková (rodina s malými deťmi - návštevník) 8.3.2018
vsetko na blizku
Eva (rodina so staršími deťmi - návštevník) 4.1.2018
Páčilo sa nám všetko, boli sme veľmi spokojní. Našli sme si, čo sme potrebovali.
Zobraziť viac...