Loading

Ubytovanie v Krokave

(0 objektov + 4 objekty v okolí 25 km)

APARTMÁN***REVÚCA

Revúca (Krokava 9,1 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
REVÚCA v pohodlí apartmánu !

Chata HÁMOR

Kokava nad Rimavicou (Krokava 15,4 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Dotyk prírody, chuť domova ...

Apartmány Planina Predná Hora

Muráň (Krokava 16,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
Útulné ubytovanie v nádhernej prírode!

Penzión Močiar

Kokava nad Rimavicou (Krokava 19,8 km vzdušne), na samote, p...
V nádhernom prostredí hôr pri potoku
1 - 4 / 4

Krokava

Na čo sa môžete tešiť?

Obec Krokava leží v Banskobystrickom kraji, v okrese Rimavská Sobota. V neveľkej obci akoby zastal čas - nedotknutá príroda, vôňa lesov v Stolických vrchoch, čarovné chalupy a storočné dreveničky.

Krokava 1

Najväčším lákadlom tejto gemerskej obce je rekreačný areál Krokava ležiaci v nedotknutej prírode Revúckej vrchoviny. Nadmorská výška 750 m n. m. je predpokladom pre nenáročnú turistiku ale aj lyžovačku. Ubytovať sa tu môžete v chatkách a dreveniciach rôznej veľkosti a typu. Súčasťou areálu je nohejbalové, futbalové, volejbalové aj detské ihrisko.

Z historických stavieb je obľúbeným cieľom rodinných výletov hrad Krásna Hôrka zo 14. storočia. Krásna Hôrka je jedným z najkrajších hradov Slovenska. Nemali by ste vynechať ani neďaleký poľovnícky kaštieľ Betliar a park v Betliari. Za návštevu stojí aj zrúcanina Muránskeho hradu. Expozície sú venované praveku z východnej časti Gemera. K nahliadnutiu nájdete bojovú výstroj a výzbroj z románskej aj gotickej doby či dôkazy o remeselnej aktivite v okolí hradu. Donucovacie prostriedky pochádzajúce z minulosti sú zasa zhromaždené v dobovej mučiarni. Ubytovať sa môžete v penzióne, či štýlovej chate alebo drevenici priamo v podhradí.

Najnavštevovanejším kaštieľom na juhovýchode Slovenska je Kaštieľ Betliar. V 18. storočí ho postavili na základoch pôvodného renesančného kaštieľa. Obklopuje ho najväčší historický prírodný park Slovenska, ktorého súčasťou je najvyšší umelý vodopád a zároveň prvá romantická stavba na našom území.

Chránené krásy a aktivity na skok od Krokavy

V zime si užijete nielen lyžovačku jazdu na snowboarde, ale aj jazdu na snežnom skútri v lyžiarskom stredisku Ski Rejdová. Zjazdovka je ako stvorená pre rodiny s deťmi a začínajúcich lyžiarov. Športové potreby si baliť nemusíte. Budú Vám k dispozícii v miestnej požičovni.

Krokava 2

Aby ste sa nenudili ani počas dlhšieho pobytu, sú Vám k dispozícii v okolí obce aj iné lyžiarske strediská. Ski Centrum Zbojská leží v neďalekom Národnom parku Muránska Planina. Okrem príjemných výhľadov Vás osloví umelo zasnežovaná upravovaná zjazdovka a samostatný vlek pre deti. Počas zimy bohatej na sneh objavujte krásy okolitej prírody aj na bežkách a popreháňajte sa po upravených lyžiarskych stopách. V bezprostrednej blízkosti národného parku nájdete ubytovanie v chatách, ale aj v apartmánoch alebo penziónoch, pripravených na Vašu návštevu.

Slovenskom rudohorí, v oblasti Veporských vrchov objavíte lyžiarske stredisko Ski Skorušina - Klenovec. Čakajú na Vás lyžiarske vleky a zjazdovky stredne ťažkej až ťažkej náročnosti a pohodlné ubytovanie v penziónoch alebo privátoch.

Región Gemer je bohatý na prírodné krásy. Obkolesujú ho národné parky Muránska planinaSlovenský raj. V Južnej časti sa rozprestiera Národný park Slovenský kras. Spoznajte ho vďaka cyklochodníkom a náučným chodníkom pre rôzne vekové kategórie. Vydajte sa na výlet do hôr, osviežte sa pri horskej bystrine, jazere, či rybníku, potešte sa pohľadom na lány slnečníc. Po náročnom dni plnom zážitkov dobre padne odpočinok uprosted ticha v chate či penzióne na Gemeri.

Krokava 3

Dôkazom bohatých nálezísk vzácnych kovov a železiarskej výroby z 19. storočia sú vysoké pece v Sirku - Červeňanoch či VlachoveNižnej Slanej. Krásou podzemnej výzdoby potešíte Vaše oči v Ochtinskej aragonitovej jaskyni aj Dobšinskej ľadovej jaskyni.

Kde sa ubytovať v Krokave a okolí?

Príjemnú prechádzku mestom absolvujete v historickom centre Rimavskej Soboty. Ak chcete zotrvať v centre diania, ubytujte sa priamo v meste v jednom z mestských hotelov. Ak Vás ruch väčšieho mesta neláka, zamierte smerom do Rožňavy a vyberte si z privátov či útulných chát.

Letné horúčavy Vám spríjemní kúpanie na Plážovom kúpalisku v Tornali. Osvieženie nájdete aj na vodných nádržiach v Dedinkách a na Teplom Vrchu.

Zábavu a relax v každom ročnom období si užijete ak sa vydáte mimo civilizáciu do obce Krokava. Pohodu, kľud a pohyb na čerstvom vzduchu môžete doplniť spoznávaním blízkych miest, prírodných krás a historických stavieb v bezprostrednom okolí.